עיריית חיפה שוקלת להחזיר את שטח מועדון השייט לחברת נמלי ישראל

היועצת המשפטית של העירייה הודיעה לחברת נמלי ישראל כי לא ניתן להפעיל את מועדון השייט עקב בעיית תקציב. הבוקר תתקיים מחאה של מועדון השייט מול בניין העירייה


עיריית חיפה פנתה לחנ"י (חברת נמלי ישראל) בבקשה לקיים ישיבה דחופה על מנת לדון בהחזרת שטח החוף השקט שבו ממוקם מועדון השייט חיפה לחזקתה של חנ"י. הסיבה: היעדר מקור תקציבי למימון כוח האדם והתחזוקה של המקום.

על המכתב חתומה היועצת המשפטית של העירייה, עו"ד ימית קליין והוא הופץ גם לחברי מועצת העיר. עו"ד קליין מציינת במכתבה: "אנו מצויים עדיין בשלב הביניים של הפעלת מרכז השיט הזמני, במצב דברים בו לא ניתן לקיימו ולהפעילו לפי התחייבויות העירייה בהסכם, בהעדר מקור תקציבי למימון כוח האדם המיומן הנדרש לניהול והפעלת המרכז וכן לביצוע התחזוקה של הציוד העירוני כולל המבנה והסירות העירוניות, הנובע מהחלטות המועצה שהתקבלו במסגרת אישור תקציב עיריית חיפה לשנת 2022. עוד וכפי שנמסר לכם על ידינו, לא ניתן לפעול לביצוע ההסדרה הכוללת הנדרשת לצורך קיום הפעילויות במרכז השיט כולל מול עמותת שיט חיפה".

 


פעילות ימית במועדון השייט חיפה. צילום: מועדון שייט חיפה

 

עו"ד קליין מציינת עוד כי קיום הפעילות במועדון השייט מוטל כעת בספק: "אציין עוד כי העירייה שוקלת, בנסיבות אלו, את המשך קיום הפעילות על ידה במרכז השיט הזמני ובמתחם חוף השיט, לרבות קבלת החלטה על החזרת החזקה במתחם לחברת נמלי ישראל".

יצויין כי העירייה ומועדון השייט נמצאים במשא ומתן לחתימה על הסכם להסדרת הפעילות במקום והעירייה הודיעה למועדון כי עליו להתפנות מהשטח בתוך חודש.

גורם בעירייה מסר: "האמת היא שהם קיבלו את ההצעה הנדיבה של 180 יום, בזמן שעמותות אחרות חתמו על 30, ואפילו על זה הם לא מוכנים לחתום. יתרה מכך, הוספנו על פי בקשתם סעיף – שאם העירייה תבחר להודיע לעמותה על פינוי תוך 180 יום, הם יכולים לפנות לחברת נמלי ישראל. לעירייה אין שום רצון או כוונה להפר את ההסכם. מדובר בדרישה סטנדרטית".

הבוקר יגיעו פעילי מועדון השיט לבניין העירייה למחות על כוונת העירייה להפסיק את פעילות המועדון.
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם לדעתכם יש להתיר לנשים לבצע הפלות?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בלוקאל פוליטי