מחקרים חדשים יוצגו בכנס תל-חי הבינלאומי הראשון בנושא שואה ורצח עם

בתחילת חודש מאי הקרוב (8-10.5.2022) יתקיים כנס תל- חי הבינלאומי הראשון בנושא שואה ורצח עם
בכנס ישתתפו החוקרים והחוקרות הבולטים בתחום אשר ירצו אודות נושאים מגוונים הקשורים לאירועים שהתרחשו במהלך המאה ה-20 וכיצד הם משפיעים על חיינו כאן כיום.

הכנס יתקיים במשך שלושה ימים בתמיכתה של קרן אלפרד לנדקר מגרמניה. בין משתתפי הכנס פרופ' חנה יבלונקה מאוניברסיטת בן גוריון, פרופ' יוחאי עטריה מהמכללה האקדמית תל- חי, מר יגאל כהן מנכ"ל בית לוחמי הגטאות ועוד.

הכנס הינו חלק מפרויקט מחקר משולב קהילה, שמוביל ד"ר תמיר הוד מהמכללה האקדמית תל-חי. ד"ר הוד, ביחד עם עשרה סטודנטים וסטודנטיות מהמגזרים השונים המרכיבים את אוכלוסיית המכללה, חוקרים את סיפורה של היחידה לחקירות פשעי נאצים במשטרת ישראל -חפ"ן,  מתעדים את סיפורם של שורדי ושורדות שואה שהקימו את ביתם בגליל העליון ומלמדים אודות השואה ולקחיה בבתי ספר בישובים השונים באזור. הכנס שיתקיים בחודש מאי מהווה את שיאו של פרויקט זה,  הנמשך כל השנה. בכנס יוצגו גם ממצאי המחקר המרתק אודות יחידת חפ"ן.

"בערב היום הראשון של הכנס יתקיים, במרכז קלור בכפר בלום, מפגש פתיחה חגיגי בנוכחות ראש המועצה האזורית גליל עליון, מר גיורא זלץ, ובנוכחות שורדי ושורדות שואה מהאזור" מתאר ד"ר הוד "במהלך האירוע יוקרן הסרט "הקוד האלבני"-סיפור הצלתם המופלא של יהודים באלבניה בתקופת השואה.  בסיום הסרט יתקיים שיח בין פרופ' חנה יבלונקה ומפיק הסרט מר גדי קסטל. היום השני של הכנס יתקיים בקמפוס מזרח של המכללה. יום זה יכלול הרצאות מרתקות, רבות מהן מציגות לקהל הרחב מחקרים חדשים ופורצי דרך בתחום.  בערב  תתקיים בפאב הדארמה שבקיבוץ הגושרים הרצאתו של יוסי ואסה (הסדרה "נבסו"). בהרצאתו, מתאר ואסה, בדרכו הייחודית והמתובלת בהומור,  את הקשיים שחווה כעולה חדש שהגיע למדינת ישראל מאתיופיה.  ביום השלישי של הכנס יסיירו המשתתפים בכפר ע'גר ויזכו להדרכה הנותנת רקע היסטורי של החיים בגליל העליון וכן תיאור המקרה המורכב של הכפר. מטרת הסיור היא להכיר לאורחים ולאורחות את הסביבה החברתית והתרבותית בתוכה פועל הפרויקט שהכנס הוא אחד ממרכיביו החשובים והמשמעותיים".

הכנס פתוח לקהל הרחב ללא עלות ובהרשמה מראש. תושבי ותושבות האזור מוזמנים להגיע, להשתתף, לשאול שאלות ולקחת חלק בכנס מרתק וחשוב זה.

 
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם לדעתכם יש להתיר לנשים לבצע הפלות?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחינוך