ניצחון של דחייה

ניצחון גדול למועצה ולתושבי חוף הכרמל בבג"ץ בעתירה כנגד תמ"א 37 ח' (מתקני טיפול בגז טבעי) בג״ץ הכריע: התכנית תתוקן תוך 18 חודשים.

 

נמשיך להיות עם יד על הדופק ונבחן את יישום הבג"צ. צילום: מא. חוף כרמל

נמשיך להיות עם יד על הדופק ונבחן את יישום הבג"צ. צילום: מא. חוף כרמל

כזכור מועצה אזורית חוף הכרמל ומטה מאבק התושבים, מ.א עמק חפר, מועצה מקומית זכרון יעקב ועיריית חדרה, הגישו עתירה כנגד תמ"א 37ח' העוסקת במתקני הטיפול בגז טבעי ממאגר לוויתן ומאגרים עתידיים. בפסק הדין שניתן אתמול בערב בנוגע לתמ"א 37ח' כתב השופט, עוזי פוגלמן, כי ההליך התכנוני שבו התקבלה ההחלטה באשר למיקומם של המתחמים היבשתיים והימיים היה, בעיקרו של דבר, תקין. ואולם עלו 3 פגמים עקרוניים ומהותיים המחייבים את החזרת התכנית ל"שולחן השרטוטים" של המועצה הארצית ותיקונם תוך 18 חודש (שאחרת תבוטל התכנית). והפגמים הם :

1. צריך לשלב בהוראות התמ"א את העדיפות להקמת המתקנים בים.
2. ההחלטה על "תמהיל הפיתוח" (ולמעשה היכן יבוצע הטיפול) לא תאושר באופן בלעדי על ידי "הממונה על הנפט"(במשרד האנרגיה) אלא תידרש גם לאישורה של המועצה הארצית.
3. המועצה הארצית מחויבת בהחלטות לגבי רמת הפירוט הנדרשת בהתייחס למתחמים בים.
כל זאת ועוד בצעד חריג, בג״ץ חייב את המדינה בהוצאות.
כרמל סלע, ראש המועצה האזורית חוף הכרמל: "מדובר בהחלטה חשובה ותקדימית שהעלתה שלושה פגמים עקרוניים המחייבים את החזרת התכנית למועצה הארצית שהחשוב שבהם הוא עדיפות להקמת מתקני הגז בים", נמשיך להיות עם יד על הדופק ונבחן את יישום הבג"צ על מנת להבטיח את שלום התושבים והסביבה החופית, זו הזדמנות נהדרת להודות למטה המאבק ולתושבים שלקחו חלק פעיל במאבק".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בקרית ים