מדוע הופסקה ישיבת ועדת המשנה לתכנון ובנייה בחיפה?

בעקבות הפרעות ומהומה במהלך הישיבה, הודיע יו"ר ועדת המשנה לתכנון ובניה, מיכי אלפר, על פיזור הישיבה מה שמנע כמובן דיון בתוכניות נוספות שאמורות היו לעלות על שולחן הוועדה. חברים בוועדה: "שפל חדש"


 

מיכי אלפר, יו"ר ועדת המשנה לתכנון ובנייה חיפה, פיזר את ישיבת וועדת המשנה לתכנון ובנייה עקב מהומה שפרצה בשעה שעלתה לדיון הצעה לבניית מבנה בן חמש קומות שעלול לפגוע בכנסייה המרונית בעיר התחתית, שהוגדרה כמבנה לשימור.

על פי התוכנית שהוגשה לוועדה, מדובר במבנה בן חמש קומות, שמיועד למלונאות ומסחר, שגובהו יעבור את הגובה שהוסכם בין העירייה לבין הכנסייה המרונית. שכן, על פי ההסכם, לא ייבנה מבנה אשר יסתיר את הכיפה של הכנסייה, אולם ההצעה שהוגשה לוועדה חורגת מהסכם זה.


בעת שאנשי מנהל ההנדסה הציגו את התוכנית, התפתחו במקום חילופי דברים וצעקות נגד צוות ההנדסה והוועדה על שאינם עומדים בהסכם ופוגעים במבנה הכנסייה, שהיא כאמור מבנה לשימור.

בעקבות המהומה הודיע אלפר על פיזור הישיבה מה שמנע כמובן דיון בעוד תוכניות אחרות שהיו אמורות לעלות על שולחן הוועדה.

 

מיכי אלפר. צילום: דורון גולן

פיזר את הישיבה. יו"ר ועדת המשנה לתכנון ובנייה חיפה, מיכי אלפר. צילום: דורון גולן

 

היום (שלישי) הוציא אלפר מכתב תמיכה לצוות מינהל ההנדסה על מה שאירע. "אמש במהלך ישיבת ועדת המשנה של הועדה המקומית חווינו בהשתלחות חסרת רסן כלפי צוות מינהל הנדסה העושה את מלאכתו נאמנה ובמסירות ראויה לשבח כמו גם הצגת הנושאים שעל סדר היום נעשית בשקיפות ובמקצועיות".

"לצערי נאלצתי להודיע על הפסקת הישיבה וזאת כמחאה על התנהגות מבישה ופוגענית שאינה עומדת בשום נורמה מתבקשת וזאת עוד מבלי להתייחס לעובדה כי אופן וסגנון העלאת הטיעונים אינו מאפשר את הצגת עמדת הצוות המקצועי בפני חברי הועדה כדבעי וקיום דיון ענייני בסוגיות העומדות על הפרק. אציין כי אין זו הפעם הראשונה שאנו חווים התנהגות פוגענית מסוג זה אך העובדה כי תושבים ממתינים להחלטות הועדה עמדה לנגד עיני והמשכתי לקיים את הישיבה, אתמול הוגדשה הסאה והגיעו מים עד נפש", הוא כותב לעובדים.

 

הדיון בנושא הכנסייה המרונית כפי שעלה בוועדת המשנה לתכנון ובנייה חיפה

 

אלפר מבקש להוקיע את שאירע בוועדה: "אנו נמצאים בימי ספירת העומר, ימים שבהם נהגו מנהגי אבלות על פטירתם של תלמידי רבי עקיבא על אשר לא נהגו כבוד זה בזה ומן הראוי היה דווקא בימים אלו להקפיד הקפדה יתירה על שיח הולם ומכבד. ברצוני לגבות אתכם על עבודתכם המסורה, לא נאפשר כל פגיעה באף אחת ואחד מכם.

זו הזדמנות עבורי להביע את הערכתי על מאמציכם והצלחתכם בהובלת שינוי לטובה בקידום תוכניות ובקשות, תוך שיפור ניכר בקיצור לוחות הזמנים ואיכות התוצרים וזאת חרף העומס הרב המוטל על כתפיכם. אני קורא לחברי, חברי הועדה המקומית להוקיע התנהגות מסוג זה, להביא לשיח מכבד וענייני ולהבטיח שמקרים מסוג זה לא יישנו".

חברת הוועדה, שרית גולן שטיינברג, התייחסה לכך בעמוד הפייסבוק שלה: "שפל חדש בעירייה. יו"ר ועדת משנה לתכנון ובניה פיזר את הישיבה ובכך מנע דיון בעשרות בקשות של תושבים, כי קשה לו להתמודד עם ביקורת ושאלות על תוכנית שתפגע בכנסייה המרונית".

 

"שפל חדש". חברת המועצה, שרית גולן שטיינברג. צילום: דורון גולן

 

חבר הוועדה, אביהו האן, מסר: "שפל חדש בעיריית חיפה ובוועדה המקומית לתכנון ובניה. בעקבות צעקות שהתקיימו בדיוני הועדה החליט יו"ר הועדה סגן ראש העיר מיכאל אלפר לסגור את הדיון. לא ייתכן שחברי ועדה לא יקיימו תרבות דיון ויצעקו על הצוות המקצועי של מנהל ההנדסה. עקב כך לא הצלחנו לדון בעשרות תכניות בינוי ובקשות להיתרים שהיו אמורות לעלות לדיון בוועדה לתכנון ובניה. כך לא ניתן לנהל את העיר. בושה!!!".

 

"לא ייתכן שחברי ועדה לא יקיימו תרבות דיון". חבר מועצת העיר חיפה, אביהו האן. צילום: דורון גולן

 
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם לדעתכם יש להתיר לנשים לבצע הפלות?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בלוקאל פוליטי