מדד ההון האנושי: נשר ראשונה

משרד הפנים דירג ופרסם את רשימת הרשויות המקומיות בתחום ההון האנושי. שלוש רשויות באזורינו נמצאות במדד הגבוה

מדד ההון האנושי בודק רשויות מקומיות על פי התנהלותם בתחום ההון האנושי לפי מספר פרמטרים ובהתאם לכך, רשויות שביצועיהם היו טובים יקבלו האצלת סמכויות. רשויות אשר נמצאות בהבראה, התייעלות או שמונה להן חשב מלווה אינן נכללות במדד.

נושאי ההון האנושי שיואצלו לרשויות במדד גבוה הינם אישור ועדכון חוזים אישיים, קידום שכר תקופתי לעובדים בחוזה אישי נגזרת שכר מנכ"ל על בסיס עמידה ביעדים, עדכון דרגת רשות, אישור קליטת עובדים בחוזה אישי בשכר אמצע או שכר מירבי לטווח השכר הצמוד למשרה, אישור משרה ניהולית חדשה.

 


עיריית נשר. צילום: דוברות העירייה

עיריית נשר. צילום: דוברות העירייה

 

לאחר בחינת ביצועי כלל הנתונים המשוקללים בהתאם לקריטריונים שנקבעו פרסם משרד הפנים את רשימת הרשויות המקומיות שנכללות במדד לפי רמת תפקוד ההון האנושי.

רשויות במדד גבוה עם ציון של 90-100 אחוז ומסווגות כרשות איתנה נמצאות נשר (100 אחוז), קריית ביאליק (99 אחוז), קריית מוצקין (91.5 אחוז).

במדד הרשויות עם ציון בינוני של 75-90 אחוז נמצאות חוף כרמל (רשות איתנה עם ציון 86 אחוז) וקריית אתא (רשות יציבה עם ציון 76 אחוז).

עיריית נשר. צילום: דוברות העירייה

עיריית נשר. צילום: דוברות העירייה

במדד הרשויות עם ציון נמוך של 0-75 אחוז נמצאות חיפה (רשות איתנה) עם ציון של 68.5 אחוז וטירת כרמל (רשות יציבה) עם ציון של 57.5 אחוז.

98 רשויות אשר קיבלו דירוג בינוני וגבוה במדד יכנסו להליך האצלת הסמכויות בתחום ההון האנושי ברשויות המקומיות, 26 רשויות מתוכן קיבלו ציון מלא – 100 אחוז במדד.

במסגרת המודל, אשר החל בשנת 2021, הואצלו סמכויות ל- 30 רשויות מקומיות לאחר שהציגו ביצועים טובים בתחום ניהול ההון האנושי והמינהל התקין. השנה מספר הרשויות במדד הגבוה עלה ל- 57 וכן לראשונה הוחלט על האצלת הסמכויות גם ל- 41 הרשויות אשר קיבלו דירוג בינוני. רשויות אלו יזכו בהקלות רגולטוריות ובביזור סמכויות משמעותי.

דירוג המדד נקבע לאחר בחינת מספר נושאים, בין היתר בנוגע למעמד ההון האנושי, חריגות שכר, אישור משרות סטטוריות, תקן כח אדם, הגשת הצהרת הון ועוד.
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם לדעתכם יש להתיר לנשים לבצע הפלות?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחדשות