קריית חיים: 10 צוותי כיבוי פועלים באירוע חומרים מסוכנים במפעל תשתיות נפט

לוחמי האש מתחנת קריות וצוותי ניטור של שירותי הכבאות פועלים בשעה זו בשטח המפעל. הושגה שליטה באירוע

 

לשירותי הכבאות במחוז חוף, דווח לפני כחצי שעה על אירוע שריפת מיכלית נפט, בשטח המפעל של "תשתיות נפט" בקריית חיים. נכון לרגע זה אין נפגעים באירוע וכוחות רבים פועלים במקום.

 


שריפת מיכלית נפט במפעל תשתיות נפט בקריית חיים. צילום דוברות כב"ה חוף

 

כרגע נמצאים במקום 10 צוותי כיבוי, מתוגברים ברכבי אספקת מים ומנופי גבהים, בפיקודו של מפקד תחנת קריות, סגן טפסר משה לוי.

הכוחות הצליחו להשתלט על הבעירה ולהשיג שליטה על האש. כאמור אין נפגעים באירוע.  צוותי כיבוי וצוות ניטור נשארים לעת עתה בשטח המפעל.

 

אירוע חומרים מסוכנים הבוקר במפעל תשתיות נפט בקריית חיים. צילום דוברות כב"ה חוף

 

מאיגוד ערים מפרץ חיפה נמסר כי "בעקבות השריפה בחוות המיכלים בתש"ן הגיעו עובדי האיגוד למקום. מדובר במיכלית נפט שעברה תהליך ניקוי. בימים אלה יערך תחקיר לגבי נסיבות השריפה והגורמים לה ובהתאם לזאת יפעל האיגוד לטיפול אל מול הגורמים הרלוונטים. למרות שהשריפה כבתה ואין כבר עשן גלוי מסיירים עובדי האיגוד בסמוך לריכוזי האוכלוסייה כדי לבחון את מצב האוויר ועליות מזהמים. מבדיקת כיווני הרוח עולה כי למרבה המזל הרוח בזמן השריפה הייתה מזרחית לכיוון הים. נמשיך לעקוב לאורך היום ונוציא הנחיות לציבור במידת הצורך".

יו"ר האיגוד, עו"ד שרית גולן שטיינברג, אמרה: "שוב נמנע אסון וקיבלנו עוד דוגמה לאסונות שעלולים לקרות באחסון חומרים מסוכנים בקרבה לאוכלוסייה. אני שבה וקוראת לממשלה לקדם באופן מיידי את התוכנית לפינוי חוות המיכלים בתש"ן בכל דרך ובכל מחיר במקביל לסגירת בזן".

מחברת תשתיות אנרגיה נמסר בתגובה: ״במסגרת עבודות אחזקה וניקוי מיכל במתקן הטרמינל בקריית חיים, במהלכן פונו שאריות מתכת, אירעה דליקה נקודתית בחווה. צוות הכיבוי של החברה כיבה את הדליקה באופן מיידי. החברה פעלה על פי נהלי התרגולת באחריות ובמקצועיות, והביאה לסיום האירוע במהירות. אין נפגעים.  החברה תתחקר את האירוע על מנת למנוע הישנות מקרים דומים בעתיד".

 

תחילת האירוע. שריפת מיכלית נפט במפעל תשתיות נפט בקריית חיים. צילום דוברות כב"ה חוף
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם לדעתכם יש להתיר לנשים לבצע הפלות?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחדשות