X

שורת מינויים חדשים בקריה הרפואית רמב"ם

מינויים טריים בבית החולים הגדול בצפון: מנהלים חדשים למכון לתפקודי ריאה, ליחידה לכירורגיה קולורקטלית, ליחידה להשתלות מח-עצם וליחידת הגניקולוגיה
 

דר' יניב דותן מונה לאחרונה למנהל המכון לתפקודי ריאה בקריה הרפואית רמב"ם.

בשנת 2007 סיים דר' דותן בהצטיינות את לימודי הרפואה בטכניון והתמחה ברפואה פנימית בבית החולים החיפאי "בני ציון", בו זכה בתואר "מתמחה מצטיין" ולאחר מכן גם בתואר "חוקר מצטיין".במהלך ההתמחות יצא ד"ר דותן לתקופת מחקר והשלים תואר PhD בנושא "המכניקה של דרכי הנשימה העליונות" בפקולטה לרפואה של הטכניון בהנחיית פרופ' גיורא פילר ופרופ' אריה אוליבן.

במהלך שנת 2015 נסע לתת-התמחות קלינית בת 3 שנים במחלות ריאה וטיפול נמרץ ב-Temple University Hospital בפילדלפיה, ארה"ב. לאחר סיום תקופת ההתמחות, הוא עבד כרופא בכיר בתחום מחלות ריאה וטיפול נמרץ, והקים שירות השתלות ריאה בבית החולים St. Luke's University Health Network בפנסילבניה, ארה"ב.

מיד עם פרוץ מגפת הקורונה בשנת 2020, הוא חזר ארצה והצטרף למכון ריאות ברמב"ם באחת התקופות המאתגרות ביותר שידע המכון מיום הקמתו, שם כיהן כסגן מנהל ואחראי תחום רפואת ריאות פולשנית.

תחומי המחקר העיקריים של ד"ר דותן הם מחלות ריאה מיצרות, יתר לחץ דם ריאתי והשתלות ריאה. לדר' דותן פרסומים רבים בתחומים אלה והוא מונה כמרצה בכיר בפקולטה לרפואה בטכניון בשנת 2021. כעת הוא נכנס לנעליו של דר' מרדכי יגלה, הפורש בימים אלו לגמלאות.

 

ד"ר יניב דותן. צילום הקריה הרפואית רמב"ם

 

דר' חיים גילשטיין מונה למנהל היחידה לכירורגיה קולורקטלית בבית החולים:

דר' גילשטיין, סיים את לימודי הרפואה באוניברסיטה העברית בירושלים בשנת 2008. לאחר מכן התמחה במערך לכירורגיה כללית בבית החולים רמב"ם. בתום ההתמחות עבד ביחידה לכירורגיה קולורקטלית במערך לכירורגיה כללית כרופא בכיר. בזמן יציאתו להשתלמות עמיתים בתחום התמחותו ב'קליבלנד קליניק – פלורידה' שבארה"ב, הוא למד מטובי המומחים בעולם את השיטות המובילות לתחומו, ועם חזרתו ארצה, מונה למנהלה בפועל של היחידה לכירורגיה קולורקטלית ברמב"ם.

ד"ר גילשטיין שותף בהרחבת היישום של ניתוחים בגישה זעיר פולשנית בגידולי הרקטום ואחראי על הניתוחים בחולים הלוקים במחלות המעי הדלקתיות. ד"ר גילשטיין מאמין בשיתופי פעולה רב-תחומיים, בפרט עם המכון הגסטרואנטרולוגי והמכון האונקולוגי. בין כל שלל העיסוקים הרבים הוא גם עסוק בהוראות סטודנטים ומתמחים, במחקר קליני ומשמש כמרצה בכיר קליני בפקולטה לרפואה של הטכניון.

 

ד"ר חיים גילשטיין. צילום: דוברות רמב"ם

 

דר' ישראל הניג מונה לאחרונה למנהל היחידה להשתלות מח-עצם ברמב"ם: 

ד"ר הניג סיים בהצטיינות את לימודיו בפקולטה לרפואה של הטכניון בשנת 2002 ומיד לאחר מכן התמחה ברפואה פנימית והמטולוגיה ברמב"ם, תוך מתן תשומת לב רבה לתחום השתלות מח עצם וטיפול תאי, נושא שבחר להתמקצע בו.

ד"ר הניג הינו אחד מבוגרי התוכנית היוקרתית של רמב"ם "עתידים", כאשר בשנת 2015 נסע להשתלמות מחקר של שלוש שנים באימונו-ביולוגיה של השתלות מח עצם ב University of Michigan במעבדתו של פרופ' Pavan Reddy.

עם חזרתו ארצה בשנת 2018, שימש כרופא בכיר ביחידה להשתלות מח עצם, במכון ההמטולוגי ברמב"ם והיה שותף להטמעת פרוטוקולי טיפול חדשים ופיתוח תוכניות תמיכה וטיפול למושתלי מח עצם במסגרת המכון וברמה הארצית. בדומה לעמיתיו המשלבים רפואה וחינוך של רופאי העתיד בישראל, גם דר' הניג פעיל בהוראת סטודנטים, מתמחים ומשתלמים, ועוסק במחקר קליני תוך שיתוף פעולה רב תחומי פורה.

 

ד"ר ישראל הניג. צילום דוברות רמב"ם

 

דר' ניר חייא מונה למנהל יחידה מקצועית-גניקולוגיה בבית החולים:

דר חייא סיים לימודי הרפואה בטכניון בשנת 2005 והתמחה במערך למיילדות וגניקולוגיה בבית החולים "כרמל". בשנת 2013 יצא לתת-התמחות מטעם האיגוד המלכותי אוסטרליה-ניו זילנד בתחום האורוגניקולוגיה וכירורגיה אגנית משקמת באוסטרליה ב-Royal Brisbane & Women's Hospital. שם למד ממובילי החוקרים והמנתחים בתחום ומפרופ' כריסטופר מאהר, מי שמרכז את תחום מחקרי המטא-אנליזה בניתוחי רצפת האגן.

עם חזרתו ארצה הוא השתלב כרופא בכיר במערך נשים ויולדות בבית החולים "כרמל" ומשנת 2017 כיהן כסגן מנהל מערך נשים ויולדות שם. ד"ר חייא חסיד של עבודת צוות ושיתוף פעולה מולטי-דיסיפלינרי, פעיל בחינוך הסטודנטים והמתמחים כדור העתיד של הרפואה בישראל, הוא מלווה סטודנטים במחקר קליני ומשמש כמרצה קליני בפקולטה לרפואה של הטכניון.

 

ד"ר ניר חייא. צילום ארקדי רסקין

 

 
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

האם קיימת בך היכולת לקבל את הקהילה הלהט"בית?

צפה בתוצאות

Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בבריאות
<
<
<
<