X

מנכ"ל עיריית חיפה לשעבר, דורש 300 אלף שקלים בטענה לפיטורים בלתי חוקיים

מנכ"ל עיריית חיפה לשעבר, אוהד שגב, דורש מראש העירייה פיצויים של למעלה מ-300 אלף שקלים. גורמים בעירייה: זכותה לפטר אותו, כי מנכ"ל עירייה זו משרת אמון


 

מנכ"ל עיריית חיפה לשעבר, אוהד שגב שלח היום (שלישי) מכתב התראה לראש העירייה עינת קליש-רותם, בו הוא טוען כי פיטוריו נעשו שלא כדין ודורש ממנה פיצויים של יותר מ-300 אלף שקלים.

דרישתו של שגב נשלחה באמצעות עורכת הדין שירה להט ונטע גושן-ברמי, שהפנו את המכתב ישירות לראש העירייה.


"אוהד פעל כיד ימינך בשנתיים האחרונות, ועמד לצידך אל מול התנגדויות רבות להנהגתך מצד גורמים שונים בעירייה ואל מול מועצת עיר לעומתית, אשר הקשתה מאוד על העבודה השוטפת בעירייה", כתבו השתיים.

במכתב הדרישה מציינות עורכות הדין להט וגושן-ברמי, ממשרד עורכי הדין יגאל ארנון ושות', כיצד פוטר שגב בדיוק לפני חודש. "על אף התנהלותו ללא רבב של אוהד בתפקידו כמנכ"ל העירייה וללא כל התרעה מוקדמת, בבוקרו של  יום 10.4.2022, אוהד קיבל שיחת טלפון מפתיעה ביותר ממר צפריר רוזן, סמנכ"ל העירייה, אשר הודיע לו כי ממתינה לו הודעת דוא"ל ממך, שעניינה הפסקת עבודתו לאלתר (להלן: הודעת הפיטורים). כך גילה, עובד נאמן ובכיר על פיטוריו – ונדמה שהדברים מדברים בעד עצמם".

 

דורש 300 אלף שקלים בטענה לפיטורים בלתי חוקיים. מנכ"ל עיריית חיפה לשעבר, אוהד שגב. צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה

 

עוד נטען במכתב הדרישה כי שגב גילה את דבר הפיטורים לאחר שעובדים  בכירים אחרים בעירייה ידעו עליהם. עורכות הדין להט וגושן-ברמי מוסיפות כי שגב ביקש לדבר עם ראש העירייה על מנת לנסח הודעה משותפת לעיתונות אך ראש העירייה התעלמה מבקשתו. "אם כן, לא רק שההודעה על פיטוריו של אוהד יצאה מיד עם היוודע לו על כך, מבלי להותיר לו זמן להתכונן או אפילו לעכל בעצמו את העובדה שפוטר לאלתר מתפקידו, אלא שבשל האופן בו נוסחה והבהילות לתת פרסום לידיעה, נוצר רושם בלתי נמנע שהמנכ"ל ביצע מעשה או מחדל נוראים שהצדיקו את הדחתו לאלתר ובאופן בהול, אף ללא הליך שימוע כמתחייב בדין".

 

מכתב הדרישה של אוהד שגב לראש העירייה

 

עוד נכתב במכתב הדרישה: "למותר לציין, כי גם אילו הייתה סיבה של ממש לפיטוריו של אוהד (ולא כך הוא), הייתה מוטלת עלייך החובה לזמנו לשימוע בהתאם לדין וקשה שלא לתמוה מדוע בחרת לסיים את העסקתו באופן ברוטאלי ובלתי חוקי תוך שאת נחפזת לפרסם את דבר הפיטורים המיידיים בכלי התקשורת. תמוהה לא פחות העובדה שלא גילית הגינות בסיסית להודיע לו על כך בעצמך, אלא הסתתרת מאחורי סמנכ"ל העירייה, אותו הפכת לשליח לדבר עבירה מטעמך. באופן שבו בחרת לפטר את אוהד (ככל הנראה מבלי שטרחת לקבל ייעוץ משפטי כמתחייב), לא פסחת על שום הפרה של דין, עיקרון, או הלכה משפטית ביחס לביצועו של הליך פיטורין תקין, ובראש ובראשונה – החובה לקיים הליך שימוע כדין. זאת ועוד. החלטתך לפטר את אוהד לאלתר, מבלי לאפשר לו להעביר את תפקידו בצורה מסודרת, פגעה לא רק בשמו הטוב ובמוניטין המקצועי שלו, כאמור לעיל, אלא גם בעבודה השוטפת הרציפה של העירייה".

עורכות הדין להט וגושן-ברמי, דורשות בשמו של שגב פיצויים בגובה של שש משכורות, ובסך כולל של יותר מ-230 אלף שקלים וכן פיצוי של 100 אלף שקלים בגין "עוגמת נפש והפגיעה התדמיתית שנובעים מהליך הפיטורים הלא חוקי ופרסומו בתקשורת באופן בו פורסם".

גורמים בעירייה מסרו כי מכתב הדרישה של שגב הגיע בשעות הצהריים והוא יתברר במסגרת הליכים משפטיים. עוד נמסר מאותם גורמים כי שגב מונה למנכ"ל כמשרת אמון על ידי ראש העירייה, וכמשרת אמון בסמכותה גם להביא לסיום העסקתו בכל עת.
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

האם אתם נוהגים להזמין אוכל ובאיזו דרך?

צפה בתוצאות

Loading ... Loading ...
אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בלוקאל פוליטי<