עשרות מפגינים חסמו את התנועה בצומת קריית חיים

עשרות מתושבי קריית חיים חסמו לפני זמן קצר לתנועה את צומת האצטדיון בקרית חיים וקראו לפינוי חוות מכלי הדלק הסמוכה לשכונה

עשרות מתושבי קריית חיים הגיעו הערב (שני) אחר הצהריים למחות נגד חוות מכלי הדלק הסמוכה לבתי התושבים בקריית חיים מערבית.

במחאה, נוטלים חלק ראשי ועד קריית חיים המוביל מאבק ציבורי לפינוי המיכלים בטענה שהם מסכנים את חיי התושבים וגורמים למטרדי ריח קשים. בין המוחים היו גם חברי מועצת העיר חיפה, אביהו האן, הילה לאופר, מוטי בליצבלאו וקיריל קארטניק.

במהלך המחאה הונפו שלטים הקוראים לפינוי חוות מכלי הדלק ולמשך זמן קצר אף נחסמה התנועה בצומת כשהמוחם ירדו לכביש כשהם מניפים את השלטים.

השבוע ביקר חבר ועדת חוץ וביטחון בכנסת, ח"כ משה קינלי טורפז (יש עתיד), בקרית חיים ולא הסתיר את תדהמתו מכך שבמרחק של כ-200 מטרים בלבד ממיכלי הדלק של תש"ן שאחד מהם עלה באש רק בשבוע שעבר, ממוקמים שני בתי ספר יסודיים שבהם לומדים מאות תלמידים.

מסיירים ליד מכלי הדלק. צילום: ועד קריית חיים

במהלך המפגש והסיור, העלו בפניו ראשי ועד קריית חיים את הקשיים שעימם נאלצים להתמודד תושבי קרית חיים גם כתוצאה מקיפוח מתמשך מצד עיריית חיפה, ירידה משמעותית ברמת השירותים המוניציפאליים הניתנים לתושבים, ההתמודדות עם מפגעי איכות הסביבה ובראשם קרבתם של מכלי תש"ן לבתי מגורים ובתי ספר והחשש מהקמת נמל תעופה בינלאומי במפרץ חיפה שעלול לגרום לפגיעה משמעותית בחיי התושבים.

ראשי ועד קריית חיים הדגישו בפני ח"כ משה קינלי טורפז, כי עם ועד קרית שמואל, הם מייצגים  למעלה מ-43 אלף תושבים במאבק המשותף לפינוי מיכלי תש"ן . בסיום ביקורו אמר ח"כ טורפז: "הביקור בועד קריית חיים הפתיע אותי לטובה. פגשתי קבוצת  אזרחים הפועלים בהתנדבות לטובת האזור. למדתי על ההשפעה המזיקה של מכלי הדלקים הנמצאים כה סמוך לבתי קריית חיים ועמדתי מקרוב על הסכנות הכרוכות בהמשך המצב. שערו בנפשכם  כ- 200 מטרים ממכלי דלק מזהמים ניצבים שני בתי ספר. הבטחתי לסייע לקדם את הזזת המכלים שגם כך פעילים רק בחלקם ובייצור עתיד ירוק ואופטימי לתושבי האזור".
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם לדעתכם יש להתיר לנשים לבצע הפלות?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחדשות