X

חושבים לבצע עבודת גבס לבד? אתם חייבים לקרוא את זה

עבודות בגבס נפוצות מאוד בישראל הודות ליכולת לחפות ולבנות כמעט כל מה שעולה על הדעת במהירות ובמחירים סבירים במיוחד

קירות, תקרות, נישות, הנמות, חיפויים ועיצובים מרהיבים מסוגים שונים הם רק חלק מעבודות גבס שניתן למצוא כמעט בכל בית בישראל אך האמת מאחורי כל העבודות האלה מורכבת מכפי שרבים חושבים.

עבודות בגבס משלבות באופן יוצא דופן יצירתיות, מקצועיות ובטיחות ולכן חשוב לקחת בחשבון את כל המשתנים האלה לפני שמבצעים עבודת גבס באופן עצמאי.

האם ניתן לבצע עבודת גבס לבד?

התשובה לשאלה הזאת היא חיובית אבל קריטי להבין כיצד לבצע ובאילו פעולות חשוב לנקוט כדי להבטיח את איכות ובטיחות העבודה.

באופן כללי יש מגוון עצום של סוגי עבודות גבס וההמלצה הכללית היא להתאים את היכולת והידע שלכם לבין הצורך. לדוגמה, אם מעולם לא בניתם בגבס או החלקתם קיר, כנראה שלא כדאי לכם להיכנס לעניין הזה מפני שהתוצאה במקרה הטוב תהיה בינונית.

לעומת זאת אם כבר החלקתם קירות ואתם מבינים אילו ניצבים ומסלולים צריך לחבר, כנראה שתוכלו להתחיל ולבצע עבודות מסוגים שונים וככל שהידע והיכולת המקצועית שלכם גבוהים יותר, ככה ניתן לבצע עבודות מורכבות יותר עד לכדי תקרות צפות ונישות מעוצבות.

כך או כך, עליכם לשקול את הכדאיות של ביצוע עבודת גבס כלשהי לא רק לפי המחיר של הזמנת איש גבס מקצועי, אלא גם לפי היכולת שלכם להשלים את העבודה ולהגיע לתוצאות שנראות טוב ועומדות בכל התקנים המתבקשים.

תקנים בעבודות גבס שחייבים להכיר

אנשים רבים סבורים שעבודות גבס מסתכמות ביכולת להרכיב תשתית עשויה ניצבים ומסלולים ולאחר מכן להלביש עליהם לוחות גבס.

האמת שונה לחלוטין מכיוון שמרבית עבודות הגבס צריכות להיות בטיחותיות. לדוגמה, בניית קיר גבס או תקרה דורשים תכנון ובנייה באופן הנדרש ולפי התקן.

מהו האופן הנדרש ואיך תדעו שאתם בונים לפי התקן? מכון התקנים הישראלי הוא הגוף שמפרסם את התקן ושחובה לעבוד לפיו. מדובר בעניין חשוב מאוד מפני שבעוד שאם מבצעים עבודת גבס במבנה ציבורי או עסק חדש צריכים לקבל במקרים מסוימים אישור של קונסטרוקטור, אף אחד לא יכול לדעת אם בניתם קיר או תקרת גבס בביתכם ובטח שלא ניתן לדעת אם הם בטיחותיים ועומדים בתקן.

מעבר לכך, עבודות גבס רבות משלבות גם עבודות חשמל שחייבות להתבצע על ידי חשמלאי מוסמך כך שממש לא מומלץ לחסוך את העלויות של בעל מקצוע על חשבון סיכון מיותר.

חיסכון כספי ככל שיהיה הוא דבר מבורך אבל אם הוא בא על חשבון סיכון סביבת המגורים אזי מדובר בפעולה מסוכנת ומיותרת.

אם בכל זאת אתם בוחרים לבצע עבודת גבס כלשהי באופן עצמאי עליכם ללמוד את התקנים ולהבין כיצד לעבוד לפיהם.

שילוב של עיצוב ושימושיות

אחד הדברים היפים ביותר בעבודות גבס בוא היכולת לשלב בין נראות לבין שימושיות. הדבר בא לידי ביטוי באופן הטוב ביותר בבניית נישות לטלוויזיה, מדפי גבס, מזנון גבס או בתקרות צפות.

המטרה של כל העיצובים בגבס היא להראות הכי טוב שניתן ולספק מענה לצורך שהתעורר.

איש גבס מקצועי מיומן מספיק ויודע כיצד לתכנן ולבצע את העיצוב כך שיראה הכי טוב שניתן. זה יכול לבוא לידי ביטוי בתכנון, במידות נכונות, בעבודה מדויקת או בהחלקה וצביעה של עבודת הגבס בסיום.

יד לא מקצועית יכולה להוביל לתוצאות בינוניות וגרוע מכך ואילו עבודה של בעל מקצוע מיומן יכולה להוציא את המקסימום מכל נישה או עיצוב כך שלעתים קרובות כדאי לשלם את התוספת הכספית של בעל מקצוע כדי להגיע אל התוצאה המיוחלת.

האם לבצע עבודת גבס לבד?

ראשית צריך להבין מה הדרישות ומה היכולות שלכם. שנית, חשוב להבין גם מה החיסכון הכספי. בסופו של דבר אנו רוצים להגיע לתוצאות יפות ובטוחות ואם אתם יודעים ויכולים לעשות את זה ואם החיסכון הכספי מצדיק את זה, תוכלו לבצע את עבודת הגבס בעצמכם. יש לכם ספק? פנו לאיש מקצוע מיומן שידע להפיק את התוצאה הטובה והבטוחה ביותר כך שתוכלו להיות בראש שקט.
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

האם אתם נוהגים להזמין אוכל ובאיזו דרך?

צפה בתוצאות

Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בעסקים