מפוחי העלים חוזרים לקריית ביאליק עם איום בתביעה ייצוגית

רק לפני מספר שנים חוייבה עיריית קריית ביאליק לשלם פיצויים במסגרת תביעה ייצוגית, בגלל מפוחי העלים. כעת היא עומדת בפני תביעה נוספת






לפני כארבע שנים פסק בית המשפט המחוזי בחיפה, בשבתו כבית משפט לעניינים מנהליים, כי על עיריית קריית ביאליק לשלם פיצויים במסגרת תביעה ייצוגית שהוגשה נגדה, בגלל שימוש במפוחי אוויר למטרת ניקוי הרחובות. כעת, ניצבת העירייה בפני תביעה נוספת על שימוש במפוחי אוויר.

 

 

במסגרת פסק הדין שניתן בבית המשפט המחוזי בחיפה, חוייבה עיריית קריית ביאליק בתשלום של 30 אלף שקלים והא גם התחייבה לשורה של פעולות להפסקת השימוש במפוחי עלים.

כך למשל, העירייה התחייבה שהקבלן שמבצע את עבודות הניקיון, לא יעשה שימוש במפוחי עלים וכי על כל הפרה הוא ישלם קנס לעירייה. העירייה גם נדרשה לפרסם באתר האינטרנט שלה את דבר איסור השימוש במפוחי עלים בסמוך לאזורי מגורים.

 

מפוח עלים. צילום אילוסטרציה: פיקסאביי

 

אולם, על פי המכתב ששלחו עורכי הדין מימון פאר וליזה רוט, נראה כי עיריית קריית ביאליק עלולה למצוא עצמה שוב בבית המשפט באותו העניין. מהפנייה שהעבירו לעירייה פאר ורוט, שמייצגים בהליך את תושב העיר, עולה כי השימוש במפוחי עלים שב על עצמו, תוך הפרה לכאורה של פסק הדין שניתן בבית המשפט.

 

עו"ד מימון פאר. צילום: דורון גולן

עו"ד מימון פאר. צילום: דורון גולן

 

לפנייתם של מימון ורוט צורפה רשימה של הפרות לכאורה של פסק הדין, על ידי שימוש במפוחי עלים, כמו בגינת סביון, ברחוב קרן היסוד, ברחוב הארזים ועוד.

השניים דורשים מהעירייה להפסיק לאלתר כל שימוש במפוחי עלים וכמו כן להנחות את מי שעושה זאת להפסיק אף הוא מיידית את השימוש במפוחי עלים.

המשך השימוש במפוחי עלים, לדברי השניים, "יהיה בבחינת בזיון בית המשפט שנעשה באופן מודע".

 

עו"ד ליזה רוט. צילום פרטי

 

עורכי הדין פאר ורוט מבקשים מהעירייה למסור את עמדתה בטרם תוגש תביעה ייצוגית חדשה נגד העירייה. מעיריית קריית ביאליק טרם נמסרה תגובה והיא תפורסם לכשתתקבל.




משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם לדעתכם יש להתיר לנשים לבצע הפלות?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בלוקאל פוליטי