חברת הכנסת טטיאנה מזרסקי סיירה במכון מור בקריית ביאליק

לסיור שנערך אתמול התלווה ראש מטה "יש עתיד בקרית ביאליק", מיכאל גורין


אתמול (ראשון) סיירה חברת הכנסת טטיאנה מזרסקי (יש עתיד) במכון מור הסמוך למרפאת זבולון בקריית ביאליק.

הסיור נערך בעקבות הודעת שרי האוצר והבריאות על תוספת של 28 מכשירי דימות חדשים, מהם 13 מכשירי CT ו 9 מכשירי MRI . כמו כן יתווספו למצבת המכשור גם שני רובוטים לניתוחים מורכבים, ארבעה תאי לחץ ומכשור נוסף. לסיור התלווה ראש מטה "יש עתיד בקרית ביאליק", מיכאל גורין.

הסיור נערך על ידי הנהלת חברת מור-אינסייד, אשר מתמחה בשרותי אבחון ודימות בקהילה. בפני חברת הכנסת מזרסקי הוצגו הנתונים הקשים של הפריסה של מכשירי ה MRI בארץ ובמיוחד באזור הצפון.


 

ביקור חברת הכנסת מזרסקי בקריית ביאליק אתמול. צילום: יש עתיד

במחוז חיפה קיימים רק 3.80 מכשירי MRI למיליון איש, נתון הנמוך משמעותית ממחוזות תא וירושלים. דבר הגורם לכך שתושבי הקריות נאלצים להמתין בממוצע 42 יום לבדיקת MRI. גם במחזור הצפון יש מצוקת מכשירי MRI מה שגורם לכך שתושבי כרמיאל נאלצים להמתין בממוצע 46 יום לבדיקת MRI.

ח"כ מזרסקי, נציגת מפלגת יש עתיד בוועדת הבריאות, הציבה את הנושא של צמצום הפערים בבריאות בפריפריה כמטרה עיקרית.

בנימה אישית הוסיפה חברת הכנסת: "אני פונה לשר הבריאות: לא ניתן להשאיר את תושבי הפריפריה שוב בשוליים! מדוע אנחנו ממתינים לשירות חודשים שלמים, כאשר בירושלים ובת"א המטופלים מקבלים שירות תוך שבוע-שבועיים? הרי אנחנו משלמים אותו מס בריאות!. חייבים לבצע את חלוקת המכשור החדש לא על-פי הנוסחה הישנה, אשר לוקחת בחשבון רק את הצפיפות הדמוגרפית. חייבים לדאוג לנגישות של השירות לכלל האזרחים, להתחשב במרחקים גיאוגרפיים ובזמן ההמתנה לשירות".

 

ביקור חברת הכנסת במכון מור בקריית ביאליק. צילום: יש עתיד

ח"כ מזרסקי הוסיפה וציינה במהלך הביקור: "תושבי רמת הגולן, קריית שמונה, חבל אילות ואזורים פריפריאליים אחרים מוותרים על הבדיקות או שלא מספיקים להיבדק או לקבל את הטיפול. דבר הגורם לכך שתוחלת החיים בפריפריה קטנה ב 6-8 שנים מתוחלת החיים של תושבי המרכז."
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם לדעתכם יש להתיר לנשים לבצע הפלות?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בלוקאל פוליטי