האקדמית גורדון תקיים את הכנס ה-3 ליזמות בחינוך ובחברה

עדי אלטשולר מייסדת כנפיים של קרמבו, אורי בן ארי מייסד ונשיא קרן אתנה, קידר גרוסמן סגן נשיא עמיעד ואחרים יפרטו על מסלול היזמות שלהם והדרך להעבירו לתחום החינוך
האקדמית גורדון לחינוך מקיימת כנס מקוון בתחום היזמות בחינוך ובחברה, זו השנה השלישית – הכנס יתקיים ב 24/5/22 החל מהשעה 16:00 אחר הצהריים. בכנס יתקיימו הרצאות השראה עם מיטב  המומחים בתחום.

תחום היזמות בחינוך מתפתח בבתי ספר אבל דווקא בתוכניות האקדמיות לחינוך הוא כמעט ואינו קיים.כתוצאה מכך, מורים חדשים המגיעים לבתי הספר נאלצים "לפנות את הבמה" למדריכי תוכניות יזמות חיצוניים, מצב הפוגע בתדמיתם מול התלמידים  ומציג אותם כמיושנים ולא עדכניים לעומת המדריך החיצוני.

 

כדי לתת מענה למצב זה הקימה האקדמית גורדון את הנתיב האקדמי ללימודי יזמות במערכות חינוך כחלק מהחוג לניהול וארגון מערכות חינוך במסגרת התואר השני. במסגרת המסלול מתמחים אנשי חינוך בחשיבה יזמית ובפרקטיקה יזמית באופן יישומי ומחקרי. בשנים האחרונות הורחבו לימודי היזמות גם לסטודנטים לתואר הראשון המכשירים אותם להוראת היזמות ולהובלת צוותים, לסטודנטים בתואר השני, ואף לתלמידי בתי הספר.

הכנס הוא ארוע השיא של תהליך הלימודים במסלול היזמות בחינוך. הכנס משמש במה עבור הסטודנטים המסיימים להצגת פיצ'ים על היוזמות שפיתחו. בין המרצים בכנס: אורי בן ארי נשיא ומייסד קרן אתנה אשר יסביר על חדשנות משבשת בחינוך ועל כתת העתיד, עדי אלטשולר מייסדת כנפים של קרמבו תתאר את הדרך היזמית לעשייה משמעותית, ומהתחום העסקי יסביר קידר גרוסמן סגן נשיא חברת עמיעד לפתרונות ניהול סינון מים והשקיה איך יוזמים חברה עסקית מאפס, רם אייל סמנכ"ל מינהל וכ"א בהוראה ידבר על יזמות במערכת החינוך, ונשיא האקדמיה פרופ' יחזקאל טלר יפרט מהי יזמות באקדמיה לחינוך. לאחר סדרת ההרצאות, יתקיימו חדרי דיון פתוחים עם הקהל המשתתף, בהם ידונו סוגיות בנושאי יזמות ויזמים מחוללי חדשנות במערכת החינוך.

מכללת גורדון מקיימת כנס מקוון ליזמות בחינוך. יח״צ

 

 

סמדר גלעד חי ראש תחום יזמות באקדמית גורדון: 'יזמות מסייעת לחולל שינוי וצמיחה בסביבות מגוונות ובקרב קהלים רבים. יזמות בחינוך תיצור מורים פורצי דרך בעלי ידע ומיומנויות להתמודד עם בעיות ואתגרים שונים באופן יצירתי ויצרני ולשמש מודל לתלמידיהם'.

פרופ' יחזקאל טלר נשיא האקדמיה להוראה גורדון: "חלק בלתי נפרד מהתפיסה הטכנולוגית שהמכללה מבקשת לשלב בחינוך ולימודי ההוראה, היא הראייה היזמית. כלומר החשיבה האחרת, המחפשת באופן אקטיבי אחר פתרונות יצירתיים לפתרון בעיות קיימות, ויצירת פתרונות כאלה מאפס במידה ואינם קיימים בשטח. אנו מאמינים כי זו תפיסה בלתי נפרדת ממיומנויות המאה ה21 לתלמידים כיום אותן אנו מבקשים להנחיל למורים שלנו על מנת ליצור את המודל החדש של המורים במערכת החינוך הישראלית"

לינק להרשמה: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeLHT4GXLcO-aqoQlXIVRLHfrwYZT2oybg7X4KZKLscG7sGAg/viewform

 

 
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם לדעתכם יש להתיר לנשים לבצע הפלות?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחינוך