יום עיון ע"ש מיכה קירשנר: ביוגרפיה מקומית

המחלקה לצילום ואמנויות המסך במרכז האקדמי לעיצוב ולחינוך ויצו חיפה, בשיתוף גלריה בית הגפן יקיימו יום עיון ע"ש הצלם מיכה קירשנר
המחלקה לצילום ואמנויות המסך במרכז האקדמי לעיצוב ולחינוך ויצו חיפה, בשיתוף גלריה בית הגפן יקיימו יום עיון ע"ש הצלם מיכה קירשנר.

יום העיון יפתח בדבריהם של צופית קירשנר וערן חדד ברק, ראש המחלקה לאמנויות הצילום והמסך במרכז האקדמי לעיצוב ולחינוך ויצו חיפה.

 

המושב הראשון יעסוק בביוגרפיה ומרחב ביתי: ורד ניסים – על המשפחות המאושרות, רחל אניו –  הלפני האחרי והלא נודע ונעמי חשמונאי – חיים בנו רבים מספר (פרננדו פסואה)

המושב השני יעסוק בביוגרפיה והמרחב הגיאוגרפי: אנה ים – על  פני השטח של התצלום, טרבייה מרווה – על ענבים ותפוחים, מיטל ניסים – שירת הזיהום- ביוגרפיה ופואטיקה על גדות נחל הקישון.

לאחר מכן יוקרן הסרט "האחות של מוסליני, 2018 ותתקיים שיחה עם היוצרת ג'ונה סולימאן.

 

בסיום יום העיון יוכרזו הזוכים בפרס ע"ש הצלם מיכה קירשנר. הפרס הושק בשנת 2021 במטרה לקדם את אמנות הצילום והווידאו בקרב יוצרים ויוצרות צעירים בראשית דרכם, יוענק לסטודנטים מהמחלקות לצילום ולאמנות בשנה האחרונה (ד') ללימודיהם במוסדות אקדמיים בארץ. סך הפרסים השנה יעמוד על סכום של 20,000 ₪, תרומת משפחות קירשנר ובן ימי.

בשעה 21:00 תתקיים הופעה חיה של  MZUKHONA ברחבת בית הגפן.

 

ערן חדד ברק, ראש המחלקה לאמנויות הצילום והמסך במרכז האקדמי לעיצוב ולחינוך ויצו חיפה: "מיכה קירשנר ז"ל הוא בין הצלמים המשפיעים והבולטים שפעלו בארץ. הוא היטיב לתאר תחת עדשת מצלמתו  את הכיעור, הכאב והיופי השלובים יחד בחברה הישראלית. מיכה כיהן כראש המחלקה לצילום במרכז האקדמי ויצו חיפה בין השנים 1997-2012. כמרצה, הוא הדגיש את חובתה של מדיית הצילום להוות כלי פוליטי עם אחריות תרבותית וחברתית. פרס זה על שמו מהווה חלק מהמורשת העשירה שהשאיר אחריו, כצלם מעורר השראה שחסר לכולנו".

 

 

 

 
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם לדעתכם יש להתיר לנשים לבצע הפלות?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחינוך