חברת המועצה הילה לאופר קוראת לקליש להתפטר מוועדת החינוך

חברת מועצת העיר הילה לאופר פנתה ליועצת המשפטית של העירייה והתריעה כי ועדת החינוך אינה מתכנסת כקבוע בחוק וכי יש להדיח את יו"ר הועדה


חברת מועצת העיר חיפה, הילה לאופר (הירוקים של חיפה) פנתה ליועצת המשפטית של העירייה, עו"ד ימית קליין, בדרישה להזיז מתפקידה את יו"ר ועדת החינוך העירונית שהיא גם ראש העירייה, עינת קליש רותם. לאופר טוענת כי וועדת החינוך אינה מתכנסת על פי פקודת העיריות וראש העירייה צריכה להתפטר מתפקידה בוועדה זו..

ועדת החינוך היא ועדת חובה ועל פי פקודת העיריות שהוקמה על פי סעיף 149 (ט)  לפקודת העיריות. לפי פקודת העיריות הנוגעת לוועדות החובה מצויין כי "ועדה שחובה להקימה לפי כל דין תכונס לפחות אחת לשלושה חודשים; לא כונסה ועדה כאמור, יורה ראש העיריה לכנסה, והוא יקבע את סדר היום של ישיבת הועדה; לא נכח יושב ראש הועדה בישיבה, או סרב לנהלה, ינהלה זקן חברי הועדה".

 


חברת המועצה הילה לאופר. צילום: ראובן כהן דוברות העירייה

 

בפנייתה ליועצת המשפטית טוענת לאופר: "עליי להביא לידיעתך כי נראה ששוב ראש העיר עוברת על החוק. נקבע כי ועדת החינוך שהינה סטטוטורית". היא מציינת כי ועדת החינוך האחרונה התקיימה בתאריך 24/8/2021.

"ועדת החינוך האחרונה התקיימה וזאת לאחר שנשלח מכתב מטעמי המתריע כי עבר מועד הכינוס ובדרישה לכינוס במידי" אומרת לאופר "כיצד ייתכן שוועדה כה חשובה לא מתכנסת כמעט כלל וזה עובר בשתיקה. אני מבקשת להתלונן בפני המחלקה המשפטית על כך ואני דורשת כי תפעיל סמכויותיה ותטפל במחדל הזה בכל הכלים המשפטיים".

 

ראש העירייה, עינת קליש רותם. צילום: ראובן כהן, דוברות עיריית חיפה

 

לאופר בפנייתה לעו"ד קליין: "אני מבקשת לבחון האם ניתן להזיזה מתפקידה כמחזיקת תיק החינוך של העיר חיפה ולמנות אדם אחר שייבחר ושנושא החינוך כן בדמו. לא ייתכן כי העיר השלישית בגודלה תתנהל בצורה כה כושלת בתחום אולי החשוב ביותר, החינוך". במקביל מבקשת לאופר להורות לראש העירייה לכנס את ועדת החינוך באופן מיידי.

מעיריית חיפה לא נמסרה תגובה.
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם לדעתכם יש להתיר לנשים לבצע הפלות?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בלוקאל פוליטי