נחשפה רשת פלסטינית לזיוף תעודות, מסמכים והיתרים ישראליים

ביקור שגרתי של חוקרי חברת אביר באתרי בנייה, חשף תעשייה ענפה של זיופי תעודות ואישורי עבודה בישראל, עם תעריף לכל זיוף. הסכנה המיידית היא כניסה של גורמים עוינים לישראל על מנת לבצע פיגועי טרור

תעשייה ענפה של זיופי תעודות זהות, אישורי עבודה ואישור כניסה לישראל, רישיונות נהיגה ואישורים להפעלת ציוד בנייה כבד, נחשפה על ידי חוקרי חברת אביר שירותי ביטחון אזרחיים במהלך ביקור שערכו באתרי בנייה.

חברת אביר שירותי בטחון ממוקמת בקריות. החשד כי קיימת רשת שעוסקת בזיופי תעודות, עלה במהלך ביקור שגרתי של אנשי אביר באתרי בנייה ובמפעלים ברחבי הארץ, שהחברה מספקת להם שירותים שונים.

בעקבות זאת נכנסו מיד לפעולה רכזי המודיעין של החברה. באמצעות גורמים שונים בשטחים, הם הגיעו אל אתר אינטרנט ואל עמודי פייסבוק, בשפה הערבית, שמציעים למכירה תעודות זהות ישראליות, רישיונות נהיגה, אישורי עבודה ועוד, וכולל גם תעריף מפורט לכל זיוף.


 

רישיון נהיגה מזוייף. צילום: דוברות המשטרה

 

לפי ממצאי רכזי המודיעין מדובר בתעשייה משגשגת ו"לקוחות" רבים, תושבי שטחים וגם ערביי ישראל, כבר מחזיקים בתיעוד המזויף. פלסטינים נכנסו באמצעותו לישראל וערבים ישראלים אף הוצבו בתפקידים שעלולים לסכן חיי אדם כמו עוזרי בטיחות, נהגי משאיות ומפעילי מנופים.

ההתארגנות כללה אתר אינטרנט, עמודי פייסבוק ופרסום מחירון לזיופים של שלל סוגי תעודות ואישורים ∙ רכזי המודיעין של "אביר שירותי מודיעין ביטחון" הפעילו אנשים בשטחי הרשות הפלטינית על-מנת להגיע למקור הזיופים.

מנכ"ל חברת אביר, יניר מלך, סיפר ל"ניוז חיפה-קריות": "ברגע שהגיע אלינו מידע על זיוף תעודות הצליחו החוקרים להגיע לאחד המקורות שמסר מידע על הדרך שבה קנה אישור כניסה לישראל. מבדיקה שעשינו התגלה כי מדובר בזיופים של כל סוגי התעודות כמו אישור כניסה לישראל, אישור להפעיל ציוד בנייה כבד כמו מנופים, רישיונות נהיגה על משאיות, מפעילי עגורן ועוד. כשאותו פלסטיני מציג למעביד את התעודה המזוייפת, למעסיק אין אפשרות לבדוק אם היא מזוייפת או אם מותר לאותו אדם להיכנס בכלל לישראל".

 

יניר מלך. מנכ"ל חברת אביר בטחון ומודיעין. צילום: יח"צ

 

על פי המידע שחשפו החוקרים, עומד תעריף הזיופים של 300 עד 600 שקלים לתעודה, בהתאם לתעודה המזוייפת המבוקשת.

מעבר לסכנה באתרי הבנייה של הפעלת ציוד על ידי מי שאינם מורשים לכך, הסכנה המיידית הנוספת היא כניסה של גורמים עוינים לישראל על מנת לבצע פיגועי טרור.

המידע שנחשף על תעשיית הזיופים הפלסטינית, כולל מקור הזיופים, הועבר לידי המשטרה להמשך חקירה.

יצויין כי עבירות זיוף מתחלקות לשלושה דרגות חומרה שונות, כאשר הענישה יכולה לנוע בין שנת מאסר אחת ועד לחמש שנות מאסר. ההבדל העיקרי בין חומרת הענישה משתנה בהתאם לדרגת העבירה, וככל ותהיה חמורה יותר, כך עשוי להיות העונש משמעותי יותר.
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם לדעתכם יש להתיר לנשים לבצע הפלות?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחדשות