המטופלים קבעו: רמב"ם במקום הראשון בישראל בחוויית המטופל

הציון המפרגן הזה מגיע מסקר חווית המטופל שערך משרד הבריאות, שפורסם הבוקר (חמישי) ובוצע בחצי השני של שנת 2021 – שנה לא פשוטה, במהלכה היו אירועים שהשפיעו גם על מערכת הבריאות, כמו הגל הרביעי של הקורונה, אירועי "שומר חומות" והאלימות בערים מעורבות
המרכז הרפואי רמב"ם בחיפה במקום הראשון בין מרכזי העל הרפואיים בישראל, במדד חווית המטופל.

בסקר השתתפו כל מחלקות בית החולים למעט מלר"ד, מרפאות, פסיכיאטריה, טיפול נמרץ, יולדות וילדים. במהלך הסקר פנו נציגי משרד הבריאות באופן טלפוני ל-500 נסקרים שאושפזו למשך שני לילות ומעלה בבתי החולים.

 


מנהל רמב"ם, פרופ' מיקי הלברטל. צילום: פיוטר פליטר

 

הציון המסכם של רמב"ם השנה בהשוואה למדידה הקודמת של שנת 2018 עלה משמעותית ב-5% ועומד על 87%. מדובר בציון שהוא מעל הציון הממוצע הלאומי (83%), והוא הראשון מבין בתי החולים הגדולים המוגדרים כמרכזי-על רפואיים (יחד עם בלינסון בפ"ת שקיבל ציון זהה).

 

במקום הראשון בין מרכזי העל הרפואיים בישראל. צילום: דוברות רמב"ם

עוד ציונים שבולטים לטובה: בסעיף "המטופלים מרגישים בידיים טובות" קיבל רמב"ם ציון 91%, מעל ציון הממוצע הלאומי (88%), בציון של מחלקות האגף הפנימי קיבל רמב"ם ציון 88%, הרבה מעל הציון הממוצע הלאומי (80%), ציון שמשקף עליה של 4% בהשוואה למדידה הקודמת.

הסקר מציין ירידה בשיעור המאושפזים במסדרונות שמשפיע לטובה על חווית המטופל והדבר בא לידי ביטוי גם בעליה של 3% בציון של האגף הכירורגי שקיבל ציון 84%.

ד"ר טליה ברמן-קישוני, מנהלת איכות השירות ופניות הציבור ברמב"ם:  "ממצאי הסקר מציגים עליה בכל המדדים, תוצר עבודה מאוד קשה של הצוותים בתנאים לא פשוטים. גאווה גדולה".

 

 

 

 

פרופ' מיקי הלברטל מנהל רמב"ם:

"חווית המטופל מעסיקה אותנו כל הזמן. מדובר במאמץ שמשותף לכל מגזר אפשרי בבית החולים – מהרופא הבכיר, דרך האחות המקצועית, איש השינוע הקשוב, אנשי מעבדות ומקצועות פרא-רפואיים שנותנים את הנשמה, המאבטח, הטבח ואנשי המשק שאחראים לכביסה, ניקיון ועוד. כולם שותפים למאמץ יום-יומי בלתי פוסק, במטרה אחת: לתת שירות למטופלים.

זה לא קל – לפעמים צפוף, והתורים ארוכים והעומס רב. אבל אנחנו ממשיכים לעשות מאמץ. יש לנו עוד אתגרים ומקומות שבהם אנו שואפים להשתפר, אבל בראש ובראשונה אני גאה בכח האדם האיכותי ברמב"ם – הוא שאחראי לתוצאה החיובית".
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם לדעתכם יש להתיר לנשים לבצע הפלות?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בבריאות