תלמידי תיכון "רעות לאמנויות" פתחו אתר עבור הורים וילדים להתמודדות עם הבריונות ברשת

תלמידי מגמת עיצוב חזותי בתיכון רעות לאמנויות הקימו אתר אינטרנט המיועד להורים ולתלמידים. האתר מעניק כלים להתמודדות עם תופעות של בריונות כלפי ילדים
העצות באתר נכתבו כולן "בגובה העיניים" לבני נוער והוריהם

העצות באתר נכתבו כולן "בגובה העיניים" לבני נוער והוריהם

החיים הוירטואליים תופסים כיום חלק משמעותי מחייהם של בני הנוער. לצד האפשרויות הבלתי- מוגבלות שמציע האינטרנט, אורבות ברשת גם סכנות. תופעות של נידוי חברתי של ילדים ברשת, העלאת תמונות אינטימיות והפצתן, פדופילים מתחזים המעוניינים ליצור קשר עם בני נוער וילדים ועוד.
מרכז המחשוב של עיריית חיפה, בשיתוף מגמת עיצוב חזותי בתיכון "רעות לאמנויות", החליטו ליזום הקמת אתר אינטרנט אשר יאפשר להורים ולתלמידים לקבל כלים כדי להתמודד עם התופעות הקשות, לגלוש ברשת באופן בטוח. העצות נכתבו כולן "בגובה העיניים" לבני נוער והוריהם, תוך שימוש באמצעים חזותיים מתקדמים. ניתן לצפות בפרויקט באתר: http://megamareut.wix.com/cyber.
יגאל באום, מרכז המגמה, סיפר עוד: "התלמידים למדו את הנושא לעומק, קראו מחקרים שנכתבו בארץ ובעולם ובדקו את התופעה. התוצרים אליהם הם הגיעו היו מגוונים: חלק מהתלמידים עסקו במשמעות המושג 'פרטיות', אחרים נתנו עצות מעשיות להורים. היינו שמחים שכמה שיותר בני נוער והוריהם יחשפו לפרויקט ויבינו את המשמעויות השונות של גלישה בטוחה ברשת. מקווה שבכך אנחנו תורמים את חלקנו להבנה של נושא חשוב זה".
הפרויקט הייחודי הוצג השבוע בכנס של מינהל תקשוב וטכנולוגיה של משרד החינוך וזכה להתעניינות ולתגובות נלהבות. ראש מערכת החינוך והשירותים החברתיים, פיני וגמן, הסביר: "לצד החתירה להישגים לימודיים גבוהים, מערכת החינוך עוסקת באופן יומיומי בהתמודדות עם תופעות חברתיות שונות. אני שמח כי תיכון רעות לאמנויות נרתם לנושא הגלישה הבטוחה ברשת, כתופעה שמטרידה רבים מאתנו. המצגות שיצרו התלמידים הן יצירתיות וללא ספק מעבירות מסר חשוב בשפה פשוטה וישירה".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך