X

האקדמית גורדון מעצבת את עתיד החינוך

המכללה תציג חדשנות ויזמות ב"ביאנלה" – כנס החינוך הבין-לאומי של ה OECD ומשרד החינוך ויריד החדשנות, 31 במאי עד 2 ביוני
האקדמית גורדון תציג חדשנות ויזמות בביאנלה למעצבי העתיד בחינוך, כנס בין-לאומי של הOECD ויריד חדשנות בהובלת אגף מו"פ במשרד החינוך, לצד מציגים מ 48 מדינות. הן חדשנות והן הוראת יזמות הינן חלק מהנושאים המרכזיים בתוכנית הלימודים של המכללה כחלק מתהליך הכשרת מורים למאה ה-21.

האקדמית גורדון. צילום matter

בכנס תשא דברים לימור הררי, ראש המרכז לחדשנות וטכנולוגיה בהוראה ותסביר מהי אדריכלות חינוכית מעצבת פדגוגיה. כיצד נדרשים אנשי ונשות חינוך כיום לעצב את סביבת הלמידה העתידית על מנת לאפשר מרחב ללב, לעשייה, לחקר וליצירה. בהרצאתה תציג כיצד מרחבי הלמידה יכולים לקדם את החינוך העתידי.  הררי תציג גם מודל תיאורטי מקורי הנקרא:  T.T.L  Tech-Teach-Learn    אשר מאפשר לאמונים על תוכניות הלימודים ושיטות הלמידה לתכנן ולהעריך פעילויות משלבות טכנולוגיה במרחבי למידה חדשניים. 1.6 שעה 15:00. הררי: "אני מאמינה כי עלינו להצמיח אנשי חינוך כאדריכלים חינוכיים קונסטרוקטיביסטיים,  היכולים לפעול בסביבות למידה חדשניות המקדמות למידה גמישה לכל תלמיד וצרכיו האישיים, סביבה דינמית, המשלבת משחק וחוויה, בה שוברים את דרך ההוראה המסורתית ומעצבים דרכים חדשות".


יחד איתה תשא דברים גם ד"ר סמדר גלעד חי, ראש תחום יזמות, בנושא מסלול ההכשרה ליזמות באקדמיה לחינוך. גלעד חי תתמקד בחשיבות לימודי היזמות לאנשי חינוך שאמורים לשמש דוגמה  לתלמידיהם. היא תסביר כיצד יש צורך להכשיר כיום אנשי חינוך לחשיבה יזמית ופרקטיקה יזמית כבר במהלך לימודיהם בהכשרה להוראה ולבעלי תפקיד,  במקום בו נוצרים אנשי חינוך ומתעצבת תפיסת הזהות המקצועית שלהם. איך לחשוב 'בגדול' מעבר לגבולות התפקיד שלהם כמעצבי דעת קהל, לפעול לשינוי מצמיח במגוון סביבות ולהעביר תפיסת עולם זו לתלמידיהם על מנת ליצור אצלם כוח הדוחף להתפתחות וגמישות מחשבתית. 31.5 שעה 11:00. עוד בנושא יזמות, אביהו סופר יעביר סדנה חוויתית – "האם יזמים נולדים או נוצרים". 31.5 אחה"צ.

בכנס תציג המכללה שני דוכנים.

בראשון, יוצגו שיטות ההוראה המתקדמות והטכנולוגיות, הקהל יוזמן להתנסות. 1.6 (10:00 עד 15:00) ו 2.6 (15:00 עד 19:00).

בשני, יציגו סטודנטים מנתיב היזמות, בחוג לניהול וארגון מערכות חינוך בתואר השני, את היוזמות שפיתחו ובהן אפליקציה לניהול גן, מרחב ייחודי בחצר בית הספר לתלמידים על הרצף האוטיסטי, שיעורי חשבון בטיקטוק ועוד. 31.5.

אירוע הפתיחה של הכנס הבין–לאומי יכלול את הרצאתה של פרופ' חנה שחר, ראש החוג לחדשנות בחינוך בתואר השני. פרופ' שחר תציג תוצאות ניסוי מחקר בנושא בחינות עם אינטרנט פתוח.

פרופ' יחזקאל טלר נשיא האקדמית גורדון: "האקדמית גורדון חרטה על דגלה את קידום החינוך הטכנולוגי ואת היזמות במערכת החינוך בישראל, כחלק מהתפיסה ההולכת ומוטמעת בשטח כי מודל בית הספר הקיים חייב להשתנות ולהתאים עצמו למאה ה21. מורה בעידן החדש הוא מורה יוזם אשר בוחן את סביבת הלימודים, מוצא  או ממציא פתרון לבעיות בהן נתקל וחושב כל העת על דרכים חדשות להרחיב את הידע ולתרום לתלמידים. אנו שמחים להציג תפיסתנו זו ואת יישומה במערכת החינוך הישראלית בבמה ראויה כמו כנס החינוך".

הקהל מוזמן להתרשם משיטות ההוראה המתקדמות של האקדמית גורדון. השתתפות תתאפשר לאחר הרשמה באתר הכנס.
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • שנת לימודים חדשה בפתח: האם אתם מרוצים מבית הספר בו ילדיכם לומדים?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחינוך