יצאו בחוץ – האם ציר מוריה ומרכז הכרמל הולך וגוסס? לפי מספר העסקים שנסגרו לאחרונה, התשובה היא עצובה. צפו: תמונת מצב עצובה מרכז חיפה 2015

מה הייתם אומרים אם היו מספרים לכם שברחוב אחד בעיר מרכזית נסגרו עשרה סניפים של חברות מובילות בתחום המזון בארץ ועשרות חנויות של אוכל, בגדים ופנאי וכל זה בטווח של שנתיים כאשר חלק מהעסקים לא שרדו אפילו את השנתיים השלמות? הייתם חושבים על מזל רע, ניהול כושל, חוסר בכסף, נטישה המונית, חוסר רצון בשיתוף פעולה מצד הרשויות או שילוב הזוי של כל הפרמטרים גם יחד? הצטרפו אל המסע בציר המרכזי של חיפה

 

 

סגירת העסקים כתוצאה מבריחת צעירים מהעיר?

סגירת העסקים כתוצאה מבריחת צעירים מהעיר?

משהו לא טוב קורה בציר מוריה- אותו כביש מפותל שמתחיל במרכז הכרמל ממלון פנורמה ועד מרכז חורב המהווה את ציר הבילויים המרכזי של חיפה והצפון בעשרות השנים האחרונות, כשבעשור האחרון התרחב והתעבה ונפתחו בו מסעדות, ברים, בתי קפה ועוד במרכזים קטנים לאורך הציר וכן ביחידים לצידי הדרך. אמנם, בשנתיים האחרונות קרו לא מעט דברים בחיפה רבתי וההשקעות עברו ממקום למקום- פתיחת איצטדיון הכדורגל והיכל הכדורסל, שהושקעו בהם מאות רבות של מיליוני שקלים, שכונות חדשות נבנו ובהם מרכזים פנימיים וכן נבנו מרכזים קטנים בשכונות קיימות. בנוסף, נבנו קניונים רבים מסביב לחיפה, כגון קניוני עזריאלי אתא ועכו, מתחמי ביג, איי וויי, איקאה ושער הצפון וקניונים מובילים כגון הקריון, גרנד קניון וחוצות המפרץ התרחבו וגדלו באופן משמעותי, אבל כל אלה מהווים רק את הסיבות החיצוניות למצב של הציר.
בעלי העסקים בציר מוריה מדווחים על סיבות וגורמים רבים שהביאו את מקומות הבילוי והפנאי בציר המרכזי של העיר למצב של קריסה ואי יציבות קשה, כשהבולט בהם הוא ירידת במספר הצעירים בחיפה באופן משמעותי. כתוצאה מכך גם קטן מספר הבליינים והלקוחות בעיר וכן מספר המבלים שהיו מגיעים לחיפה לפני שנים, כשהייתה עוד מקום מרכזי ואטרקטיבי לאזור כולו. יש לציין כי, אותם תושבים באזורים מסביב לחיפה נשארים לבלות ולקנות באזור שלהם שהתפתח ולכן אין להם צורך להגיע לחיפה. ולהפך, צעירים חיפאים רבים יוצאים מהעיר לבלות במקומות הבילוי בקריות, ברמת ישי ובעמק. מי שחפץ לרקוד במועדון יצפין לצ'ק פוסט ולקריית חיים ומי שמעוניין לצפות בסרט בקולנוע ייצא לסינמול שבלב המפרץ.

 


יש גם מי ששם את האצבע על הגירת הצעירים הגדולה לכיוון המרכז, עקב מחסור בעבודה ובאטרקציות שישאירו אותם בעיר. יש מי שיכוון כלפי התושבים החיפאים עצמם שלא מרבים לצאת מביתם. יש מי שתולה זאת בריבוי מקומות הבילוי במרחב קטן, שלא מסוגל להכיל או למשוך אליו תנועה כה גדולה וישנם לא מעט בעלי עסקים שמטילים את האשמה בבעלי הנכסים שדורשים שכר דירה בשמיים, במחסור אדיר במקומות חנייה, או במחירים המופרזים מאוד בחניונים המעטים שקיימים.
רובם המכריע של בעלי העסקים מאשימים את העירייה בכך שהפסיקה להשקיע בציר מוריה והעבירה את עיקר התקציבים למתחם העיר התחתית, לטענתם באופן בלתי מוצדק ואף לא מצדיק. הם מזכירים את המעט שעשתה העירייה מבחינתם כשלפחות הפיקה מספר פעמים בשנה את פסטיבל הצובחוץ שהיה מוצלח מאוד לעסקים ובשנים האחרונות צומצמה מאוד פעילות זו.

סער משיח. "למה העירייה לא עוזרת לצעירים לממש את ההשקעה שלהם?"

סער משיח. "למה העירייה לא עוזרת לצעירים לממש את ההשקעה שלהם?"

לא משנה מהן הסיבות ומי ימנה אותן, על עובדה אחת אין עוררין – משהו רע עובר על ציר מוריה. משהו רע מאוד. עשרות מקומות בילוי, חנויות ומסעדות נסגרו על הציר ולא מעט מהמקומות שנשארו החליפו בעלים, או מוצעים למכירה בסתר. בין המקומות הנ"ל ניתן למצוא סניפים של רשתות מובילות, כגון: סניף ארומה מרכז הכרמל שהיה אמור להיסגר לפני כחודש וחצי ואף הורד מהפרסומים של הרשת בצפון, וכעת עובד במתכונת של חצי יום עד לסגירתו הסופית. גם סניף מרכז הכרמל של ענקית המזון המהיר "מקדונלד", שפעל במשך שנים רבות והיה לחלק חשוב בנוף של הכרמל, נסגר ללא כל התראה כשעל חלונותיו הודבקו מדבקות המכוונות לסניפים אחרים של הרשת. סניפי הדגל של רשת גרג בכיכר מוריה ובמרכז הכרמל נסגרו בזה אחר זה וכך גם סניפי הדגל ברשת ברברוסה בחורב ובמרכז הכרמל, שנסגרו באותה התקופה. סניף מוריה של גלידת אלדו, שלא פעל זמן רב וסניף של רשת דרינק פוינט, שפעל בסמוך אף הוא לא עבר תקופה ארוכה במקום – שניהם נסגרו במקביל. סניף של רשת ה"קונדיטוריות שני", שפעל באותו מקום והיה מהמקומות הבולטים והחזקים בציר נסגר ומיקומו נותר שומם, ואילו מסעדת הפסטו מהוותיקות והדומיננטיות בציר סוגרת שעריה ב-1 בינואר, וכך גם ד"ר פיצה שסוגר באותו היום את הסניף שלו במוריה וממשיך לפעול מהסניף שבקריית אליעזר.
לבעלי העסקים שעדיין קיימים בציר ישנן טענות רבות כלפי העירייה והם מדגישים כי הם בקושי שורדים ומחזיקים את הראש מחוץ למים עד שגם הם לא יצליחו עוד. בעלי העסקים הפועלים לא ששו להתראיין בנושא וכך גם בעלי העסקים שנסגרו. הצלחנו לדבר עם שני בעלי עסקים בציר.

סער משיח, מבעלי הקרוסלה בגן האם: "למה העירייה לא עוזרת לצעירים לממש את ההשקעה שלהם, לעזור להם בתנופה, להשאיר את הצעירים בחיפה? זה לא סתם שהצעירים עוזבים את חיפה. אין עתיד, לא רואים עתיד עם ילדים. מה שגומר את העסקים פה לדעתי זה שהעירייה לא עוזרת. לפני שיורדים להשקיע בפרויקט חדש בעיר התחתית יש להשקיע בקיים, במרכז הכרמל."

רן צוקרמן, מבעלי הדיוק: "האמת היא שבשנים האחרונות יש ירידה מאוד חדה בבליינים, אם פעם היינו סוגרים בשלוש, ארבע, חמש לפנות בוקר את העסקים והייתה פה פעילות תוססת של חבר'ה צעירים ומבוגרים כאחד שמבלים ויוצאים, היום אנחנו בשתיים עשרה, אחת סוגרים. זה עצוב לראות את העיר נסגרת בשעות כאלה מוקדמות. משהו השתנה פה, הצעירים כבר לא פה, לדעתי הם כבר לא גרים בחיפה. הציר התרוקן, עסקים נסגרו, אין תנועה של הולכי רגל בלילה, של רכבים. אין כלום".

 

תגובות:

רמי כהן, מבעלי רשת קונדיטוריה שני, סניף מוריה:

"הסיבות לסגירת עסקים בציר מוריה: ציר מוריה איבד מיוקרתו וכרמליסטים רבים שנהגו לבלות רק על הציר, שינו הרגלי בילוי ומבלים במקומות שונים אחרים. במקביל, גם אותם מבלים מהישובים הסמוכים, שנהגו לפקוד את הציר הזה, מבלים בו הרבה פחות. בשנים האחרונות התרבו בצורה משמעותית כמות בתי הקפה בציר, מה שגרם לחלוקה בקהל המבלים ופגיעה ברבים מהעסקים. נבנו מרכזי קניות ובילוי רבים בסביבה שהפכו לאלטרנטיבה טובה ונוחה יותר לבילוי וקניות. בהתייחס לשני, הסניף נסגר מכיוון שהזכיין התנהל ברשלנות, שגרמה לפגיעה משמעותית במספר המבקרים. למרות כל הסיבות שמניתי, לו הזכיין התנהל על פי הסטנדרטים של הרשת, אין לי ספק שהיה מצליח. ראה דוגמא מצוינת, הסניף ברחוב העצמאות שקיים כבר 51 שנים, שמצליח כנגד כל הסיכויים. לקוחות מגיעים לסניף העצמאות במיוחד".

רן צוקרמן. "היום אנחנו בשתיים עשרה, אחת סוגרים. זה עצוב לראות את העיר נסגרת בשעות כאלה"

רן צוקרמן. "היום אנחנו בשתיים עשרה, אחת סוגרים. זה עצוב לראות את העיר נסגרת בשעות כאלה"

לירן רגב, מבעלי רשת ברברוסה:

"בחודש אפריל 2015 נשרף הפאב בדרך פיק״א 8, חיפה. מכיוון שהבעלים של המבנה לא משקם אותו נכון להיום, אין באפשרותנו לחדש את הפעילות. הסניף ברח׳ יפה נוף 99 (מסעדת רנסטרו) היה בבעלות של זכיינים אשר החליטו לסגור את הסניף עקב אי הצלחתו… העיר חיפה רדומה לטענתם ואי אפשר להתפרנס בענף הזה לאור ההוצאות הרבות אל מול ההכנסות הלא יציבות".

מאיר דהן, מנכ"ל רשת אלדו:

"אנחנו מחזיקים 40 סניפים בכל הארץ. הסניף הנ"ל נסגר כי השותפים בו נפרדו".

דניאל יזראלי, מבעלי מסעדת פסטו, כיכר מוריה:

"מצטער, אבל הפעם לא אגיב".

עומר כפרי, מבעלי רשת דרינק פוינט:

"אני חוזר אליך".

אורן פלדמן, גיל עד תקשורת, יח"צ רשת ארומה ישראל:

"אני אלמד את הדברים ואחזור אליך".

נטלי ממשרד אירנה שלמור, משרד היח"צ של רשת מקדונלד ישראל:

"אנחנו לא נגיב לכתבה".

עקיב איטח, מבעלי רשת ד"ר פיצה:

"אנחנו מעבירים את הפעילות בסניף הזה לסניף שלנו בקריית אליעזר וממשיכים משם כרגיל".

מרשת גרג לא נמסרה תגובה.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחיפה

 • עיריית חיפה תגביר את אכיפת החוק למניעת עישון במקומות ציבוריים

  "אני מקווה שכל הציבור יקפיד על הוראות החוק וזאת על מנת שלא נאלץ לתת אפילו קנס אחד", אמרה הבוקר ראש עיריית חיפה
 • שישים שנה למרד ואדי סאליב

  כ-1,000 איש השתתפו בערב לציון שישים שנה למרד ואדי סאליב שהתקיים ב"פירמידה"
 • שגריר בריטניה בישראל ביקר במטה החברה הכלכלית לחיפה

  שגריר בריטניה החדש בישראל, ניל וויגן, ביקר במטה החברה הכלכלית לחיפה במת"ם, נפגש עם מנכ"ל החברה אור שחף ושמע סקירה על פיתוח תחומי מדעי החיים, ההיי-טק והיזמות בעיר.
 • קורס "מחלץ קל"

  תלמידים בישיבת ההסדר "אור וישועה" שבנווה שאנן הוכשרו כצוות חילוץ והצלה לאחר רעידות אדמה
 • עיריית חיפה עוברת לגינון מקיים וחסכוני

  במסגרת תפישה חדשה ומערכתית לצמצום עלויות באחזקת הגינון, מודיעה ראש העיר על שינוי בתכנון וביצוע גינות עתידיות, שיחסוך כ- 100,000 ₪ לדונם וכ-5 מיליון ₪ בשנה בפיתוח גינות ונוף ברחבי העיר
 • שישים שנה למרד ואדי סאליב

  לרגל ציון 60 שנה למאורעות ואדי סאליב, יתקיים ביום שלישי, 9.7, ערב זיכרון מיוחד ב"משכן לאמנות עכשווית – הפירמידה",  בו יוקרן, בבכורה מחודשת, סרטו הראשון של הבימאי עמוס גיתאי – "מאורעות ואדי סאליב"
 • חיפה: יריד תעסוקה ראשון מסוגו יתקיים במרכז הקונגרסים

  היריד ייערך ביום שני הבא (8.7) במרכז הקונגרסים בחיפה, ביוזמת מרכז "הזדמנות" של עיריית חיפה
 • גאים להיות הורים

  תלמידי מגמת הקולנוע של תיכון "עירוני ה'" יצרו סרט, המתאר את דרכו המאתגרת של המורה שלהם לקולנוע ושל בן-זוגו, להפוך להורים
 • חיפה: 54,993 תלמידי מערכת החינוך יוצאים לחופש הגדול

  עשרות אטרקציות ואירועים לילדים ולבני נוער יתקיימו בעיר במהלך חופשת הקיץ. כל הפרטים
 • יו"ר חדשה למועצת הנוער העירונית חיפה

  שלי גרומצסקי, תלמידת תיכון "קריית-חיים", נבחרה לתפקיד היו"ר החדשה של מועצת הנוער העירונית חיפה
 • "הפסטיבל שלכם היה נפלא - שולח לכם מחיאות כפיים"

  את הביקורת הנלהבת הזו שלח המשורר הידוע רוני סומק לסגן ראש העיר חיפה, הרב דובי חיון, אשר הגה את פסטיבל הפירמידה לשירה בחיפה
 • שבוע הספר ייפתח בחיפה אחרי עשור

  הערב, עם פתיחת שבוע הספר (רביעי) תתקיים שעת הסיפור הגדולה ביותר בישראל – "אותיות מתוקות" מאת ג'קי לוי- שתוקרא ע"י ראש העיר עינת קליש רותם, במקביל לקריאה שיקיימו ראשי הערים בתל אביב ובירושלים
 • חטיבות הביניים בחיפה לובשות לבן

  כ-3,000 תלמידי חטיבות הביניים בעיר יקיימו מחר (יום שישי, 7.6) פעילות חגיגית ברוח חג השבועות, כשהם לבושים בלבן
 • חוגגים שבועות בחיפה

  אירועי החג ייפתחו ביום שישי (7.6) במסיבת רובי מים ע"ש אסף (צור) בלונדי ז"ל, ב"גן האם" שבמרכז הכרמל, החל מהשעה 12:00. ומה עוד בתוכנית?
 • מסלול שדה התעופה בחיפה יורחב ל-1850 מטרים

  שדה התעופה שהוקם בתקופת המנדט יזכה להארכת המסלול ולשדרוג המתקנים הקרקעיים בהתאם לסטנדרטיים הבינלאומיים
 • שבועות בחיפה: מסיבת מים לזכר אסף ("בלונדי") צור שנרצח בקו 37 בכרמל

  ילדים והורים, רטובים ומאושרים, צפויים להתרוצץ בסוף השבוע על המדשאות שבגן האם ולירות מים לכל הכיוונים. מאחורי השמחה הגדולה מונצח זכרו של הנער אסף (בלונדי) צור אשר נרצח בפיגוע בקו 37
 • זיכרונות מהמסע

  ביום שלישי השבוע (27.5) נערך ב"בית הקהילה" שבקריית-חיים טקס יום הזיכרון ליהודי אתיופיה שנספו בדרכם לישראל.
 • שימוע לחברת דור כימיקלים

  ראש העיר קליש רותם לוקחת את המושכות והזמינה לשימוע את מנהלי החברה, המחזיקה בקו הגז התת קרקעי שדלף במפרץ חיפה. השימוע ייערך כבר מחר (יום ב)
 • טקס פתיחה חגיגי לתערוכת Cultural Mosaic

  ביום ראשון התקיים טקס פתיחה חגיגי של תערוכת הציורים של אמן האקוורלים, רהול צ'אקרבורטי, על גג מכללת תילתן
 • אירועי יום העצמאות ה-71

  השנה החליטה הנהלת העירייה לשים דגש מיוחד על שילובם של הרכבים ואמנים מקומיים, אשר יופיעו בכל אחת מבמות השמחה, לצד אמנים מפורסמים מוכרים.
 • ראש העיר חיפה, עינת קליש רותם. צילום: ראובן כהן, דוברות עיריית חיפה

  עיריית חיפה פתחה קו אירוח משפחות מהדרום

  גם גן החיות העירוני והמדעטק יפתחו את שעריהם ללא עלות לתושבי הדרום
 • ערב "זיכרון בסלון"

  בית הספר הטכנולוגי בסמת ותנועת "כנפיים של קרמבו" יקיימו לראשונה "זיכרון בסלון"
 • אירועי יום הזיכרון לשואה ולגבורה בחיפה

  אירועי יום הזיכרון לשואה ולגבורה בחיפה ייפתחו בערב יום הזיכרון, יום רביעי, 1.5.19, בטקס המרכזי שיתקיים בשעה 19:30 ב"בית נגלר" שבקריית-חיים.
 • אנשים טובים באמצע הדרך

  בשבוע האחרון, בו צוין ברחבי הארץ "שבוע המעשים הטובים", הגבירו תנועות וארגוני הנוער את פעילותם ההתנדבותית-חינוכית וביצעו פעולות רבות למען הקהילה והסביבה. 
 • הש"שים של חיפה נערכים לקיץ

  כהכנה לקראת טיולי הפסח ופעילות מחנות הקיץ, ערכה "רשות הנוער" של עיריית חיפה פורום משותף של מתנדבי שנת-שירות של תנועות וארגוני הנוער בחיפה
 • זה הזמן להרחיב את המשפחה ואת הלב

  בעקבות תמיכה כספית שקיבלה עיריית חיפה הוזל באופן ניכר "סל האימוץ" של כלבים השוהים בכלבייה העירונית
 • תרגיל ארצי לפינוי מוסדות חינוך בהתראת צונמי

  כ – 350 תלמידי וצוות בית הספר היסודי "גורדון" שבקריית חיים ותלמידי בית ספר "רגבים", השתתפו בתרגיל הארצי אותו יזמו פיקוד העורף בשיתוף משרד החינוך לתרגול מענה בעת רעידת אדמה ופנוי מוסדות חירום בעקבות התראת צונמי.
 • חידוש מחלקת הילדים והנוער בספריית פבזנר

  בספריית פבזנר שבשכונת הדר הסתיים לאחרונה הליך חידוש מחלקת הילדים והנוער בעלות של כחצי מיליון שקלים
 • היזמים של תיכון "קריית-חיים" בדרך ללטביה

  תשעה תלמידים מתיכון "קריית-חיים" שהמציאו את "אטב הבנג'י" ייצגו בקרוב את ישראל בתחרות הבינלאומית ליזמים צעירים שתתקיים בריגה, לטביה
 • שוברים את מעגל הבדידות

  אגף הרווחה במחוז חיפה מרחיב את תכנית "יחד" של משרד העבודה והרווחה: גמלאים צעירים יעברו הכשרות שיעניקו להם כלים שיאפשרו להם לתמוך רגשית באזרחים ותיקים בודדים
 • ההרשמה לגני הילדים ולכיתות א' מתחילה

  ביום שני, 07.01.19, תפתח עיריית חיפה את ההרשמה לשנת הלימודים תש"פ. הדרך הקלה: רישום באתר האינטרנט ימים פתוחים יתקיימו בבתי הספר היסודיים. מפגשי מידע והיכרות לקראת הרישום לגני הילדים ייערכו ב"חורב 14" ובקריית חיים
 • תכנית מצוינות חדשנית

  תלמידי התיכון "חוגים" ישתתפו בפרוייקט ללימודי רובוטיקה, שפותח באוניברסיטתMIT  שבבוסטון ובטכניון
 • רוח חדשה בתרבות

  תלמידי בית הספר השש שנתי לאמנויות רעות קיבלו את נוסעי הכרמלית בנגינה
 • אירועי חנוכה בחיפה

  שפע של אירועים שיאירו לכם את החג!
 • 25 שנה לפסטיבל החג של החגים!

  עיריית חיפה ובית הגפן מציגים: 25 שנה לפסטיבל החג של החגים! דצמבר בחיפה יותר מוזיקה, יותר מופעים, יותר טעמים, יותר ריחות, יותר סיורים, יותר תערוכות בפסטיבל החג של החגים 2018 6.12 אירוע פתיחה חגיגית!
 • מדבירים כוננות

  יחידת ההדברה העירונית התחדשה לאחרונה ברכבים חדשים, עליהם מותקנים מיכלי ריסוס בנפח של 300 ליטר.
 • בית קהילה ליוצאי אתיופיה נחנך בקריית-חיים

  ברחוב יוסף לוי שבקריית-חיים, נחנך אמש (ב') בית הקהילה החדש ליוצאי אתיופיה. בטקס נכחנו ראש העירייה היוצא יונה יהב, ורבים מחברי הקהילה המתגוררים בקריית חיים ובקריית שמואל.
 • אירועי הגמלאידה ה-13 של חיפה

  לאורך השבוע יתקיימו בחיפה עשרות אירועים, מופעים, סדנאות והרצאות המיועדים לציבור הגמלאים ובהם אירוע ההוקרה השנתי לבני ה-100 לצד הצגות, מופעי בידור, הרצאות וסדנאות. 
 • הגמלאידה ה-13 של חיפה יוצאת לדרך!

  כבכל שנה, גם השנה צפויים אלפי גמלאים מאזור חיפה והצפון להשתתף בעשרות אירועים, מופעים, סדנאות והרצאות, שיתקיימו לאורך השבוע בחיפה במסגרת האירוע הגדול בישראל המוקדש לציבור הגמלאים – "הגימלאידה".
 • נחנך המרכז הקהילתי החדש ברמת אשכול

  המרכז הקהילתי מהווה חלק ממתחם חדיש שנבנה עבור עיריית חיפה ע"י חברת שקמונה בעלות כוללת של כ – 8 מיליון ₪ וכולל מלבד מרכז קהילתי גם שני גני ילדים חדשים, חצר פתוחה לפעילות חוץ ומגרש חנייה.
 • נחנך "בית צ'ארנה" המחודש

  כ-1.5 מיליון ₪ הושקעו בשיפוץ המרכז, המשמש את ילדי ובני הנוער של הקריה לפעילויות חינוכיות חווייתיות
 • עירית חיפה תפתח מרכז הורים וילדים בקריית חיים

  בעקבות ההצלחה הגדולה של המרכז להורים צעירים "חורב 14",  יפתח מרכז הורים במתכונת דומה גם בקרית חיים עד לפתיחת המרכז תקיים העיריה [החל מה 1.1.2018] פעילות שבועית קבועה להורים וילדים בבית נגלר 
 • כנס הכשרות מקצועיות יתקיים זו הפעם השנייה בחיפה

  בכנס, אשר יתקיים ביוזמת "מרכז הזדמנות", ישתתפו מכללות רבות, מהמבוקשות בארץ. תושבי העיר המתאימים יוכלו ליהנות מסיוע במימון ההכשרה על ידי המדינה
 • כשסטרטאפ וסטנדאפ נפגשים

  כ-300 אנשי הייטק, יזמים צעירים וסטודנטים מקהילת היזמות החיפאית השתתפו ביום חמישי האחרון (4.10) באירוע המרכזי לקהילת ההייטק והיזמות החיפאית שהתקיים במועדון "זאפה חיפה".
 • אירוע חנוכת פארק ה"ספורטק" החדש

  כ – 5 מיליון ₪ הושקעו בפארק החדש, המשתרע על פני 9 דונם, וכולל מתחמי כושר, ריצה, רולר הוקי, סטירטבול, שבילי הליכה ומתחמי פנאי לכל המשפחה
 • כ-100,000 איש מבלים בשלל אירועי סוכות המתקיימים בחיפה

  מאות אורחים מהארץ ומחו"ל, נציגי תעשיית הקולנוע הבינלאומית, משתתפים בפסטיבל הסרטים הבינלאומי ה – 34 העומד במרכז אירועי סוכות בחיפה.
 • יוזמה בינלאומית לשימור יערות

  העיר הראשונה בישראל שהחליטה להרים את הכפפה ולהצטרף לערים מובילות אחרות בעולם בחתימה על האמנה היא חיפה בהובלת ראש העיר, יונה יהב. 
 • חוגגים סוכות בקריית חיים ובקריית שמואל

  ליאור נרקיס, הפנינג למשפחות, הקרנות סרטים, הצגות ילדים, טיולים מודרכים ופעילות אתגרית. וגם: מתי אפשר לחנות חינם?
 • פסטיבל "נווה יוסף"

  הפסטיבל שהפך לפסטיבל הגדול בישראל לתיאטרון קהילתי יתקיים בחול המועד סוכות מיום שלישי ועד ליום חמישי ה – 27- 25 בספטמבר 2018, בין השעות 15:00-22:00 במתנ"ס נווה יוסף בחיפה.
 • לראשונה בחיפה: מירוץ "פורטאון נייט ראן"

  כ-3,000 בני נוער, מבוגרים, משפחות ורצים מקצועיים צפויים להשתתף במירוץ הלילי שיעבור לראשונה בשטח נמל חיפה הנפתח לציבור הרחב
 • 54,993 תלמידים פתחו הבוקר את שנת הלימודים בחיפה

  בגני הילדים ילמדו השנה 11,644 ילדים, בבתי הספר היסודיים- 23,882 ובבתי הספר העל יסודיים- 19,467 תלמידים. נתונים אלו מהווים  גידול של כ – 411 תלמידים, ביחס לשנת הלימודים הקודמת כאשר מרבית הגידול יהיה בגני הילדים ובבתי הספר היסודיים בעיר
 • מרכז קהילתי חדש יוקם בשכונת ורדיה

  המכרז להקמת המרכז הקהילתי החדש בעלות של כ-5 מיליוני ש"ח יפורסם השבוע על-ידי חברת "יפה נוף"
 • אמהרית קשה שפה

  אחרי שהובילה קורסים ללימודי סינית, אנגלית, ערבית – תפתח השנה עיריית חיפה בכמה בתי ספר בעיר קורס ללימודי אמהרית.
 • כ–1000 פניות טופלו בשנת הפעילות הראשונה של האמבולנס העירוני לחיות מחמד

  האמבולנס שהושק ע"י עיריית חיפה לפני כשנה, מאויש 24 שעות ביממה ע"י צוות הרופאים הווטרינרים של עיריית חיפה.
 • הושלמו העבודות לחידוש 'גן סלעי'

  בכניסה לשכונת דניה הוקם לפני כ-15 שנה גן משחקים  שזכה לכינויי "גן הדינוזאור" בזכות מתקן שעשועים מרהיב בדמות דינוזאור צבעוני שהיה אהוב במיוחד על ילדי העיר.
 • חידוש חזיתות מבנים

  החלו העבודות לעיצובם מחדש של חזיתות 7 בתי ספר ו- 6 גני ילדים בקריית חיים
 • מצלמות חדשות מצטרפות למערך האבטחה

  בגן שבשכונת בת גלים הושלמה התקנתה של מערכת מצלמות, עם ניתוח וידאו (אנליטיקה) המתריעות באופן אוטומטי למוקדן על כל על כל פעילות חריגה בגן אחרי שעות הפעילות. בקרוב תחובר למצלמות מערכת כריזה חדישה.
 • קווי הלילה חזרו לפעול בחיפה   

  עם תחילת החופש הגדול חזרו קווי הלילה לפעול בחיפה זו השנה ה – 12 ברציפות.  הקווים פועלים בכל ימות השבוע אל מוקדי הבילוי ובחזרה מחצות ועד לשעה 04:00 לפנות בוקר וזאת על מנת לאפשר לכל אדם לצאת לבלות ולחזור הביתה בשלום והכל במחיר נסיעה רגילה בתחבורה ציבורית.
 • תנופת ההתחדשות נמשכת

  פרויקט התחדשות ראשון יצא אתמול לדרך בקריית שפרינצק שבחיפה
 • תעודת הצטיינות לסל תרבות חיפה

  משרד החינוך, חברת המתנ"סים ו"סל תרבות ארצי" העניקו לצוות סל תרבות בעיריית חיפה תעודת הצטיינות על הפעילות התרבותית במוסדות החינוך בעיר
 • 300 "ידידי חינוך" מסכמים שנה

  גמלאי חיפה שהתנדבו במהלך שנת הלימודים בבתי הספר בעיר סיימו את השנה במפגש מרתק עם ד"ר התלהבות
 • טיפול נאות

  בימים אלה מבוצעות ב"חוף נאות" שבקריית-חיים עבודות פיתוח, במסגרתן מוקמים מגרשי כדורגל וכדורעף חופים וכן מתקן הצללה מעל מתחם הכושר
 • סדנא לניהול ותחזוקת בתים משותפים

  עשרות נציגי בתים משותפים השתתפו אמש [א'] במפגש הראשון שהתקיים במסגרת סדנא אותה עורכת האגודה לתרבות הדיור בשיתוף עיריית חיפה לניהול בתים משותפים.
 • גם לחיפה יש נדל משלה

  ניקול נדל, תלמידת תיכון עירוני ה', הגיעה לשלב הגמר בתחרות הטניס הבינלאומית לבוגרות שנערך אתמול
 • ראש עיריית שנחאי שבסין ביקר היום בחיפה

  יינג יונג, ראש העיר שנחאי, העיר הגדולה בעולם, ביקר היום בחיפה – העיר התאומה לשנחאי בישראל – בראש משלחת רמת-דרג. 
 • יום חילופי השלטון

  בעיריית חיפה מתקיים היום [יום א'] יום חילופי השלטון המסורתי במסגרתו מתלווים חברי מועצת הנוער העירונית אל ראש העיר, סגנו ועובדי העירייה הבכירים, משתתפים בעבודתם ולומדים מקרוב על ניהול העיר ותהליכי קבלת ההחלטות.
 • תכנית יזמות לגמלאים

  התכנית הייחודית מאפשרת לגמלאים המבקשים לנצל את ההזדמנויות הטמונות בגיל הפרישה, למצוא משמעות חדשה, ליזום, להשפיע ולהגשים את חלומותיהם
 • יום ההבנ"ה לנוער גאה

  ביום שלישי  (15.5 ) התקיים בחיפה אירוע "יום ההבנ"ה" לנוער בבית הספר עירוני ה' בהובלת ארגון "איגי" – ארגון נוער גאה – ובתמיכת אגף החינוך והנוער בעיריית חיפה.
 • "רמדאן כרים"

  מאות תושבים השתתפו אמש (ב') בסעודת האיפטאר המסורתית שנערכה בוואדי  ניסנאס
 • עוללים חיפאיים חוגגים 70

  במסגרת אירוע "חציר בעיר", שקיימה "רשות הצעירים" של עירית חיפה בחג השבועות למשפחות צעירות, הופקה, במיוחד לרגל האירוע, תמונת הביכורים האולטימטיבית לשנת ה 70- למדינת ישראל.
 • הנצחת זיכרון השואה

  בבית ספר תיכון קריית חיים נפתחו השבוע שתי תערוכות ייחודיות העסקות בהנצחת זיכרון השואה אותן הובילו תלמידי שכבת י"א.
 • הניצחון על הנאצים

  כ – 2500 תושבים בהם בני נוער, חיילים וותיקי הלוחמים בנאצים השתתפו בחיפה במצעד הווטרנים לציון יום הניצחון על הנאצים  
 • מיהם אלופי מירוץ המדרגות?

  כ- 1500 מתמודדים, שהצעיר בהם בן 6 והמבוגר בן למעלה מ- 80 השתתפו בסוף השבוע האחרון במירוץ המדרגות  ה – 7 בחיפה. אז מי זכו בתואר אלופי המדרגות?
 • כ – 200,000 איש חגגו בחיפה בחגיגות העצמאות

  החוגגים גדשו את במות השמחה בערב מרתוני של כוכבים, זיקוקים, ריקודים, בימות שמחה ואת האירועים שנמשכו בימים הבאים במפגני ראווה של חילות הים והאוויר ובשחזור היסטורי של יום הכרזת העצמאות. אלפי שוטרים, פקחים ומאבטחים הבטיחו כי הסדר הציבורי ישמר ודבר לא יפגום בשמחת החג.
 • במותם ציוו לנו את החיים

  "מדינת ישראל מרכינה ראש בכאב ובצער על חללי מערכות ישראל אשר במותם ציוו לנו את החיים"