שמים את המטופל במרכז

פחות מחודשיים לאחר שנכנסה לתפקידה כמנהלת המרחב הגדול בארץ של כללית, הציגה פרופ' מ"ק, מנהלת מרחב חיפה וגליל מערבי את סיכום שנת 2015 והתוכניות לשנת 2016
בסיכום השנה, הדגישה פרופ' שפירא את השיפור הניכר שרשמו צוותי כללית במחוז באיתור תחלואה כרונית. צילום: כללית

בסיכום השנה, הדגישה פרופ' שפירא את השיפור הניכר שרשמו צוותי כללית במחוז באיתור תחלואה כרונית. צילום: כללית

פרופ' שפירא הוכיחה כי יחד עם כישורי רפואה וניהול, יש לה גם כישורי במה והצליחה לרתק את הצוות הבכיר של כללית במחוז ובבית חולים כרמל במשך קרוב לשעתיים. במהלכן, סיכמה את שנת 2015 והציגה את האני מאמין הארגוני והתוכניות לשנת 2016. המצגת הסתיימה במחיאות כפיים סוערות וספונטניות של קהל המאזינים, שנסחפו לשמע הדברים ולמראה המצגת הידידותית.
בסיכום השנה, הדגישה פרופ' שפירא את השיפור הניכר שרשמו צוותי כללית במחוז באיתור תחלואה כרונית ואיזונם של החולים, שיפור בהיענות המטופלים לבדיקות לאיתור מוקדם של תחלואה קשה, כמו דם סמוי, ממוגרפיה ועוד.
כמו כן, ציינה את העובדה שלאורך זמן שומרת כללית בחיפה וג"מ על שביעות רצון גבוהה של לקוחות, לפי סקר שנערך בכללית, דרך קבע. הודגש גם היתרון שבשיתוף הפעולה ההדוק בין מרפאות כללית בקהילה לבין בית החולים, כשרבים ממערכי הבריאות מנוהלים על ידי אותו מנהל, כמו בתחום אי ספיקת לב, הדמיה, גסטרואנטרולוגיה, כירורגית חזה, כירורגיה פלסטית ועוד- מגמה שתורחב עוד יותר.
בהצגת התוכניות לשנה הבאה, הדגישה פרופ' שפירא את מרכזיותו של הלקוח – המטופל ולקוח הפנים והצורך לשפר תקשורת מטפל- מטופל, בגישה אמפטית. השקעה רבה תהייה בתחום זה, במטרה להקל על המטופל, להנגיש לו מידע והסבר שיהיה מובן לו ולכן גם ינהג בריאותית נכון יותר. בנוסף, יושם דגש על פיתוח ושיפור השירות לאוכלוסיות מוחלשות, כמו נפגעי הנפש במסגרת הרפורמה, הקלה ניכרת על החולים האונקולוגיים וליווי אישי שלהם על ידי צוותים יעודיים במרפאות, כך שיוסר מהם הצורך להתמודד עם תהליכים בירוקרטיים, תיאום תורים והסדרת אישורים. כמו כן, מתוכננת הרחבה של שירות אשפוזי בית, החוסך מחולים קשים צורך לשהות משך חודשים ושנים במוסדות אישפוז.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות