תרגיל פיקוד העורף: הצלחה בנשר

שיתוף פעולה מוצלח נרשם בין העירייה וגורמי ההצלה במסגרת תרגיל של פיקוד העורף, שבו נבחנה רמת המוכנות לשעת חירום * עיריית נשר אף זכתה השנה במקום הראשון במחוז בתחרות: "המקלט והמיגון במרחב האזרחי"

 

בינמו עם נציגי צה"ל והעירייה במהלך תרגיל פיקוד העורף. צילום: איל לרמן, דובר עיריית נשר

בינמו עם נציגי צה"ל והעירייה במהלך תרגיל פיקוד העורף. צילום: איל לרמן, דובר עיריית נשר

עיריית נשר לקחה חלק חשוב בתרגיל נפת חוף של פיקוד העורף. במהלך התרגיל נבחנה רמת המוכנות לשעת חירום, של מחלקות העירייה, וכן שיתוף הפעולה של הרשות המקומית עם המשטרה, פיקוד העורף, היקל"ר (יחידת הקישור לרשות) וכוחות ההצלה הנוספים. יחד נדרשו הכוחות לתת מענה לתרחישים האפשריים במקרה של לחימה וירי טילים על העיר. נציגי צה"ל ציינו כי התרגיל הוכתר כהצלחה.
במסגרת התרגיל התמודדה עיריית נשר, בין היתר, עם תרחישים כגון: משבר מים ופתיחת תחנות לחלוקת מים ברחבי העיר, נפילת טילים והצורך לפתוח מרכזי קליטה, היערכות לשהייה ממושכת של תושבים בחדרי ביטחון ומקלטים, פגיעה ברשת החשמל ותרחישים נוספים.
במסגרת התרגיל, קיים צוות הסע"ר (סיוע עצמי ראשוני) של עיריית נשר אימון לחילוץ לכודים באתר הרס. יש לציין כי צוות הסע"ר של העירייה מונה כ-30 עובדים שאומנו במיוחד והוכשרו להושיט סיוע ראשוני עד להגעת כוחות פיקוד העורף ושאר גורמי החירום וההצלה, בחילוץ לכודים, במתן עזרה ראשונה ובכיבוי אש.
עוד נוצל התרגיל על מנת לבחון את תקינות הצופרים, וכן על מנת להכיר לתושבים את אתר האינטרנט ל"שעת חירום" של עיריית נשר שמספק בימי שגרה מידע על אופן בחירת המרחב המוגן, מיקומי המקלטים הציבוריים, כללי התנהגות נכונה בעת הישמע אזעקה ומידע ספציפי עבור אנשים בעלי צרכים מיוחדים לשעת חירום. אתר האינטרנט ל"שעת חירום" יספק בעתות חירום מידע נוסף ועדכונים לציבור ב"זמן אמת". הכניסה לאתר מתבצעת דרך עמוד הבית של עיריית נשר ולחיצה על הלשונית "שעת חירום" (פינה שמאלית עליונה באתר העירייה). ניתן להיכנס לאתר גם דרך הקישור הישיר: http://www.nesher.muni.il/?CategoryID=224
"התרגילים עם פיקוד העורף, היקל"ר וגורמי ההצלה חשובים מאין כמותם על מנת שבמידה ונידרש נדע לתת את המענה המיטבי", אמרו השבוע בסיכומו של התרגיל קב"ט העירייה דוד אלימלך ומנהל הפיקוח והמוקד העירוני מימון טובול.
גם ראש עיריית נשר אבי בינמו בירך על שיתוף הפעולה בין עובדי העירייה לבין פיקוד העורף ושאר גורמי החירום וההצלה: "עיריית נשר מייחסת חשיבות רבה לנושא המוכנות לשעת חירום. ככל שנתרגל יותר כך נהיה מוכנים יותר".
בינמו ציין כי עיריית נשר השקיעה במהלך השנתיים האחרונות משאבים רבים על מנת לשדרג את המקלטים הציבוריים, לסייע לתושבים להשמיש את המקלטים הפרטיים בבתים משותפים וכן לרכוש מיכלי מים וציוד נוסף שיבטיחו מוכנות מלאה.
יש לציין כי עיריית נשר זכתה השנה במקום הראשון במחוז חיפה בתחרות: "המקלט והמיגון במרחב האזרחי בישראל יפה", לשנת 2015. נשר הוכרזה כ"ישוב הבולט במחוז" בתחום המקלטים ומיגון המרחב האזרחי וזכתה ב-5 כוכבי יופי.
בינמו: "עיריית נשר מייחסת חשיבות רבה לנושא המוכנות לשעת חירום. עיריית נשר השקיעה השנה משאבים רבים על מנת לשדרג את המקלטים הציבוריים ועל מנת לדאוג לכך שיהיו שמישים וראויים לשהייה ממושכת. הודות למסירותם של עובדי העירייה – תחזוקת המקלטים הציבוריים, השנה שודרגה. תקוותי היא שלא נזדקק למקלטים, אך אם נזדקק הרי שאנו ערוכים ומוכנים".
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • מה דעתכם על מחירי המנות לחתונות באולמות אירועים?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בנשר