אחרי 81 שנה: סמלה של ק. ביאליק יוחלף

הסמל החדש, שאושר במועצת העיר בהובלת ראש העירייה אלי דוקורסקי והמשנה שלו יוסי דואק, כולל בין השאר איור של ספר, תווי נגינה, ואת סמל העיר הישן * דוקורסקי: “המטרה היתה להדגיש את העובדה, שהעיר חרטה על דגלה את ערכי התרבות והחינוך״

 

דוקורסקי ודואק לצד סמל העיר החדש. מתעדכנים

דוקורסקי ודואק לצד סמל העיר החדש. מתעדכנים

לאחר 81 שנה, בהן לא הוחלף סמל העיר קרית ביאליק, אישרה מועצת העיר בישיבתה האחרונה את החלפתו בסמל חדש ומעודכן. הסמל החדש משלב בתוכו אלמנטים מהסמל הישן של הקריה, וניתן למצוא בו ספר בשילוב עם תווי נגינה, הרומזים לכך שהעיר נקראת על שמו של המשורר הלאומי, חיים נחמן ביאליק. בנוסף כולל הסמל את האותיות “ק״ ו״ב״, המהוות את ראשי התיבות של שם העיר.
קרית ביאליק נחשבת לבירת הספרות והשירה של ישראל, ומזה 7 שנים מתקיימים בה אירועים גדולים, הכוללים הרצאות, תערוכות, וכן ערבי זמר וספרות, עם מיטב האמנים, הסופרים והמשוררים במדינה.
את ההחלטה להחליף את הסמל הישן הגו ראש העירייה אלי דוקורסקי והמשנה שלו יוסי דואק, שאף עשו פיילוט בשיתוף תושבי העיר אשר הציעו סמלים שונים. בסך הכל הוצעו 24 סמלים, מהם נבחר הסמל החדש. כדי לבחור את הסמל המתאים ביותר הוקמה וועדה, שכללה את ראש העירייה דוקורסקי, סגניו, חברי מועצת העיר ומנהלי מחלקות, ובסופו של דבר הוחלט ללכת על סמל פשוט ויפה, המשלב בתוכו ישן עם חדש. הסמל עוצב על ידי אורגד עמר, קופירייטר במקצועו.
ראש העירייה אלי דוקורסקי: “כעיר מודרנית ומתחדשת, שבשנים הקרובות תמנה כ-100,000 תושבים, החלטנו לעדכן את סמל הקריה הישן לימינו. יחד עם זאת, בסמל החדש הקפדנו לשמור על מקום של כבוד לסמל הקודם, שהיה דמוי בית, כאשר אחת המטרות היתה להדגיש את העובדה, שהעיר חרטה על דגלה את ערכי החינוך והתרבות״.
המשנה לראש העירייה יוסי דואק: “כעיר העורכת מזה שנים חידונים בנושא דמותו של המשורר הלאומי, חיים נחמן ביאליק, יחד עם ערבי תרבות רבים בנושאי ספרות, שירה וזמר, היה זה אך טבעי, שסמל הקריה יכלול תווי נגינה וספר. מתוך עשרות סמלים שהובאו לוועדה, היה זה הסמל המוצלח והמתאים ביותר״.
הסמל החדש יישלח בימים הקרובים לאישור שר הפנים ולפירסום ברשומות.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בקרית ביאליק