X

קידוח וניסור בטון

כללים שצריכים להכיר לפני שמתחילים

ככל שהשימוש בבטון מתרחב, כך עולה במקביל גם השימוש בקידוח וניסור בטון. מקדחי בטון הם כלים מעולים ויעילים, אך כמו בעת השימוש בכל כלי חשמלי אחר, ישנם אמצעי זהירות שעליכם לנקוט בהם, כדי להבטיח קידוח בטוח ותוצאות טובות ומקצועיות.

לפניכם חמישה כללי בטיחות עיקריים שעליכם להכיר, לפני קידוח וניסור בטון.

הכירו את סביבת העבודה שלכם

אחד הכללים הראשונים הוא לדעת למה אתם נכנסים. לפני שאתם מתחילים בניסור, בדקו היטב את אתר העבודה, שימו לב שהאזור שבו אתם עומדים לנסר או לקדוח נקי, חף מפסולת והינו חלק. וודאו שהקרקע שטוחה ויציבה, שישנה מספיק תאורה כדי שתראו היכן אתם קודחים, שיש מספיק אוורור. ככל שתבטיחו שאזור העבודה יהיה אופטימלי ובטיחותי, כך תהליך הקידוח והניסור יהיה יותר מיטבי.

כמו כן יש צורך לוודא שהניסור או הקידוח לא יגרמו לנזק לחלקים אחרי. לדוגמה, ניסור קיר בטון מצריך הכנה של סופגי זעזועים שונים שמשמשים לספיגת העוצמה של נפילת הקיר או חלקים ממנו בלי לגרום נזק לרצפה. נהוג להשתמש בצמיגים כדי לספוג את הזעזועים האלה אם כי ישנן טכניקות נוספות.

בדקו את הציוד שלכם

דבר נוסף ולא פחות חשוב לבדוק הוא את ציוד הקידוח שלכם. שימו לב שמקדחת הבטון שלכם תקינה, שכל החלקים שלה מורכבים היטב, שמנגנוני ההגנה עובדים כראוי וכדומה. אם אתם מזהים שישנו חלק שלא עובד כראוי או שישנה תקלה, בצעו את ההתאמות והתיקונים הדרושים לפני השימוש. ללא בדיקה מוקדמת של המקדחה, אתם יכולים להוביל לתקלה, וגם יותר חמור, מסתכנים בפציעה.

השתמשו תמיד באמצעי בטיחות

כאשר אתם מבצעים קידוח וניסור בבטון תמיד השתמשו בציוד מגן. מלבד התקנות המחייבות לעבוד עם ציוד מגן מסוים, זה תמיד יהיה רעיון טוב לנקוט באמצעי זהירות פשוטים כדי להגן על עצמכם. מומלץ תמיד לעבוד עם משקפי בטיחות שיגנו על העיניים שלכם מכל הכיוונים, כדאי גם לעטות מסכה, כדי להגן על האף, והפה מפני אבק. ובאופן כללי, רצוי להשתמש באמצעי בטיחות שיגנו עליכם מפני פציעות כמו למשל כפפות או נעלי עבודה ייעודיות.

וודאו שיש לכם תכנית עבודה

כמו בכל עבודה שאתם מבצעים, עליכם לעבוד עם תכנית עבודה מסודרת שתעזור לכם להשלים את המשימה בצורה הטובה והבטוחה ביותר, תוך מזעור סיכונים ועמידה בלוחות הזמנים, כשאתם משיגים את התוצאות האופטימליות. לכן קבעו מראש כמה עובדים תצטרכו, באיזה ציוד תשמשו, מה תהיה טכניקת הקידוח, מהו עומק הקידוח הנדרש והכל בהתאם למטרת העבודה.

תמיד עבדו בצורה נקייה

לבסוף עבדו בצורה נקייה באתר העבודה. עבודה כמו קידוח וניסור בטון טומנת בחובה לא מעט סיכונים, אחד מהם הוא שאיפת אבק. מפגע זה לא פחות מסוכן לעומת אחרים, ועבודה נקייה ויעילה תעזור להפחית את כמות האבק שאליו תחשפו. מלבד שמירה על הניקיון יש לא מעט טכניקות שיכולות לעזור לכם להבטיח שפחות אבק יתפזר בסביבה כמו למשל קידוח רטוב או עבודה עם שואב אבק. וכמובן, שעבודה נקייה משדרת הרבה יותר מקצועיות בפני הלקוחות שעבורם תבצעו את הקידוח.

לסיכום

היכרות עם הסיכונים של קידוח וניסור בטון תסייע לכם למזער אותם כאשר אתם מבצעים את העבודה. ככל שתקפידו לשמור על חמשת כללי הבטיחות לפני קידוח או ניסור בטון, כך העבודה תתנהל על הצד הטוב ביותר וללא פציעות או נפגעים כאלו ואחרים. מעבר לכך, ככל שאתם שומרים על הכללים כך הציוד יעבוד טוב יותר ותוכלו ולבצע את העבודה ביעילות ובמקצועיות כך שאף פרויקט לא יתעכב.

שימוש מיטבי במקדחת בטון יכול להיראות לכם שולי, אבל עד כמה מנוסים שתהיו, תקלות עשויות לקרות. לכן היערכו מבעוד מועד עם הציוד הנכון ואמצעי הבטיחות המתאימים כדי שתזכו לשקט נפשי, או שכרו חברה מקצועית ובעלת ניסיון כדי שתבצע עבורכם את עבודת הקידוח והניסור.
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

האם אתם נוהגים להזמין אוכל ובאיזו דרך?

צפה בתוצאות

Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בעסקים