בדרך לנשיא חדש לאוניברסיטה

ועדת החיפוש לנשיא של אוניברסיטת חיפה החליטה אתמול להמליץ על פרופ' רון רובין לתפקיד נשיא האוניברסיטה הבא
 

פרופ' רובין הוא חוקר מוערך, המכיר את המערכת האקדמית בישראל ובעולם. צילום: באדיבות אוניברסיטת חיפה

פרופ' רובין הוא חוקר מוערך, המכיר את המערכת האקדמית בישראל ובעולם. צילום: באדיבות אוניברסיטת חיפה

ועדת החיפוש לנשיא של אוניברסיטת חיפה החליטה אתמול (יום ב') להמליץ פה אחד על פרופ' רון רובין לתפקיד נשיא האוניברסיטה הבא. מנימוקי ועדת החיפוש: פרופ' רון רובין הוא בעל ניסיון בינלאומי רחב מתוקף התפקידים שמילא בעשור האחרון בהקמת קמפוסים מטעם אוניברסיטת NYU ברחבי העולם. פרופ' רובין הוא חוקר מוערך, המכיר את המערכת האקדמית בישראל ובעולם ויחד עם זאת, שורשיו נטועים באוניברסיטת חיפה. הוועדה התרשמה שלפרופסור רובין יש יכולת לעבודה בצוות וגישה בינאישית מגייסת ומשתפת. הוועדה מודה לכל אלה שהגישו מועמדותם לתפקיד נשיא האוניברסיטה.
ועדת החיפוש הורכבה מנציגי ציבור, בהם יו"ר חבר הנאמנים, מנציגי הסנאט של האוניברסיטה ואיש אקדמיה שאינו נמנה על הסגל האקדמי של האוניברסיטה. בראשות ועדת החיפוש עמד מר עמי אילון, יו"ר הוועד המנהל של האוניברסיטה.
לאחר החלטת ועדת החיפוש יגיע המועמד המומלץ להצבעה בסנאט האוניברסיטה, לאישור בוועד המנהל של האוניברסיטה ולאחר מכן לאשרור חברי חבר הנאמנים של האוניברסיטה, גוף הכולל את נציגי האוניברסיטה ואישי ציבור מהארץ ומהעולם, במושב חבר הנאמנים שיתקיים בחודש יוני, 2016.
¬¬¬פרופ' רובין יחליף בתפקיד את הנשיא המכהן עמוס שפירא, שיסיים קדנציה מלאה בת 4 שנים. שפירא הודיע על כך שיסיים את תפקידו בתום קדנציה מלאה כבר בחבר הנאמנים של יוני 2015, מתוך הבנה שתהליך בחירת הנשיא החדש הינו מורכב ואורך למעלה משנה.
פרופ' רון רובין הוא בעל תואר דוקטורט בהיסטוריה אמריקנית מאוניברסיטת קליפורניה, ברקלי (1986). הוא כיהן כחבר סגל באוניברסיטת חיפה במשך 20 שנים, והגיע לדרגת פרופסור מן המניין. תפקידו האחרון באוניברסיטת חיפה היה דיקן הסטודנטים. לאחר מכן הצטרף לחוג לתקשורת באוניברסיטת ניו יורק (NYU ). ב-NYU כיהן כמשנה לפרובוסט (משנה לרקטור) והיה אמון על הקמת שני קמפוסים בינלאומיים של NYU באבו דאבי ובשנחאי.משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם ילדכם או מישהו בסביבתכם חווה חרם?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך