X

למידה חוץ גנית, ספריה בחצר ולימודי חלל

הם רק חלק מהפרויקטים של הסטודנטיות בשנה ג' במסלול חינוך לגיל הרך במכללה האקדמית תל-חי  • <

פרויקטים סיום-השנה של הסטודנטיות בשנה ג' במסלול לחינוך והוראה, בפקולטה לחינוך והוראה, הוצגו לאחרונה בקמפוס קצרין (אוהלו לשעבר). הפרויקטים הם תוצר של פעילות הסטודנטיות לאחר שנה שלמה של עבודה בגני הילדים, כשהן משמשות כחלק אינטגרלי מצוות הגן. 38 גננות לעתיד, אשר שהו במהלך השנה האחרונה בגנים במגזר היהודי ובמגזר הדרוזי, בכפריים, במושבים, בקיבוצים ובעיירות הפיתוח, הציגו את תוצרי עבודתן, שנעשו בשיתוף עם הילדים ועם צוות הגן. במהלך הצגת הפרויקטים הסבירו, הגננות לעתיד, את הרציונל החינוכי והפדגוגי, העומד מאחורי הפרויקטים שיצרו, ומה תרומתם להתפתחות הילד.

"במסלול חינוך לגיל הרך, ההתנסות המעשית נמשכת שלוש שנים" מסבירה ד"ר אביבה דן, העומדת בראש המסלול "בשנה א' עוברות הסטודנטיות הכשרה הנעשית במעונות יום, בשנה ב' בגן צעיר ובשנה ג' הן משולבות בגן בוגר.  השנה הרביעית שהיא שנת הסטאז, נעשית בפיקוח משרד החינוך. מחקרים רבים, מראים כי השנה הרביעית היא השנה הקריטית והקשה ביותר עבור הגננות הצעירות ולכן המטרה שלנו היא להכין אותן בצורה המיטבית ולתת להן את כל הכלים להשתלבות מוצלחת בשנה הרביעית בגנים וכמובן גם בהמשך תפקידן כגננות עצמאיות.   בשנה ג', אם כך, הסטודנטיות משתלבות בגני הילדים ועובדות בליווי צמוד של גננת מכשירה במהלך כל השנה. במסגרת זו כל סטודנטית בוחרת פרויקט בתיאום עם הגננת. המטרה של הפרויקט היא להוסיף רובד נוסף להכשרת גננות העתיד וכן להביא לגן בשורה של שינוי וחדשנות".


קרדיט: האקדמית תל- חי

הפרויקטים שנערכו השנה ע"י הסטודנטיות משנה ג' במסלול חינוך לגיל הרך היו מגוונים, מעניינים ומלמדים. בין הפרויקטים ניתן למנות  פרויקט של קבוצת סטודנטיות שעסקו בלמידה חוץ גנית במרחבי הטבע, ספרייה שנבנתה עם הילדים בחצר הגן ואפשרה לילדים ליהנות  מיתרונות של קריאת ספרים מחוץ לכותלי הגן,  פרויקט למידה מבוססת הקשבה במהלכה למדו הילדים להקשיב לעצמם ולסובבים אותם הקשבה אמתית, פרויקט המרוץ לחלל שכלל למידת חקר אודות החלל ושיחה עם איתן סטיבה טרם המראתו לחלל, פרויקט הבעת רגשות בציור ומלל לילדים בסיכון בני מגזרים שונים שאינם דוברים את השפה העברית,  פרויקט הגינה הלימודית שכלל הקמת גינה ולמידת כל השלבים: שתילה, טיפול וטיפוח, פרויקט לפיתוח חוסן אישי של הילדים באמצעות ריקוד ותנועה בגן צ'רקסי,   פרויקט חינוך גופני לילדים בעלי בעיות רגשיות, פרויקט תיאטרון בובות הלקוח מספרי ילדים, כולל יצירת הבובות וציור התפאורה ופרויקט אחריות סביבתית ויזמות שכלל שימוש במחזור מחומרים שונים במרחב בנייה עשיר.

הגננות לעתיד שיתפו בחשיבות הרבה של הפרויקטים עבורן בתהליך הכשרתן וכן בתרומתם המשמעותית לילדים בגנים. לדבריהן, בנוסף ללמידה החווייתית פרויקטים אלה העניקו  לילדים ביטחון עצמי, תחושת שייכות, יכולת להביע את עצמם באופנים שונים, עבודת צוות ויצירת קשרים חדשים עם חבריהם ועם צוות הגן. דור הגננות הבא של מדינת ישראל חושב ופועל בצורה חדשנית ויצירתית, המאפשרת לילדים לגלות בעצמם יכולות וכישורים חדשים.
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

האם אתם אוהדי כדורגל?

צפה בתוצאות

Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחינוך


<<