X

תוכנית ההתייעלות של עיריית חיפה לא עברה את מועצת העיר

בדיון הראשון על תוכנית ההתייעלות של העירייה ביקשה ראש העירייה לערוך שינויים תקציביים ולקצץ במצבת העובדים. חברי המועצה הלעומתית עצרו אותה


בדיון סוער ואמוציונאלי שנערך אמש במועצת העיר חיפה, מנעו חברי המועצה הלעומתית סעיפים הנוגעים לקיבוץ במצבת כוח האדם של עובדי העירייה.

יו"ר ועד העובדים שנכח בדיון אף הזהיר את הנהלת העיר מפני צעדי מחאה של העובדים שיביאו לפגיעה בהתנהלות השוטפת של העיר.

ראש העירייה, עינת קליש רותם, הביאה למועצת העיר מסמך של שינויים תקציביים וקיצוץ בכוח האדם העירייה. קליש זימנה ישיבת מועצת עיר שלא מן המניין לדון בתוספות שכר ותוספות תקציב ללשכת ראש העירייה, לשכת סגן ראש העירייה, מינהלת 2030 ועוד  וכן בתוכנית ההתייעלות של העירייה שהיא התחייבה לה ושאמורה להביא לחיסכון של 15 מיליון שקלים.

ראש העירייה, עינת קליש רותם. צילום: ראובן כהן, דוברות עיריית חיפה

קליש פתחה את הישיבה ואמרה כי  יש למצוא פתרונות לכמה סעיפי שכר עם פערים משמעותיים. "החלטה אחת לשנות את התקציב, השנייה לשלם שכר ללא סעיף תקציבי. השלישית הלנת שכר. אלו האפשרויות שאני מכירה". גזבר העירייה, שמוליק מרמלשטיין אמר כי בחודש אוגוסט הקרוב, לא תהיה לעירייה יכולת לשלם את משכורת חודש יולי. ההצעות של הנהלת העירייה לתוכנית ההתייעלות כוללות קיצוץ רוחבי בכל היחידות והמינהלים של העירייה בשיעור של 25 אחוז.

יו"ר ועד העובדים בעירייה, אמנון עידו, שנכח בישיבה, והביא עימו מערכת הגברה משלו, יצא נגד תוכנית ההתייעלות שהציגה הנהלת העיר.

 

יו"ר ועד העובדים, אמנון עידו. צילום ראובן כהן

"תעזבו את העובדים בשקט", אמר עידו והודיע כי כל פגיעה בעובדי העירייה תגרור אחריה צעדי מחאה. "לא כדאי שתנסו אותי כי כולכם תיפגעו" אמר עידו: "האחריות שלכם לדאוג לעובדים. נגמרה החגיגה שלכם. לא תהיה שום פגיעה בשום עובד". בכל עת שעידו דיבר הושתק הקול בשידור הישיר של העירייה בדף הפייסבוק שלה והציבור שצפה בה לא יכול היה להקשיב לדבריו של עידו.

חבר מועצת העיר מוטי בליצבלאו  אמר כי מדובר במניפולציה על גבם של עובדי העירייה וכי התוכנית שמוצעת היא פגיעה ישירה בעובדים והוא אינו מוכן לקחת בה חלק וכמחאה על תוכנית ההתייעלות של הנהלת העיר הוא קרע את  המסמך מול עיני הקהל.

חבר המועצה מוטי בליצבלאו. צילום: יח"צ

"עיריית חיפה לא יכולה להמשיך באופן ההתנהלות כפי שהוא היום", אומר חבר מועצת העיר קיריל קארטניק, "כבר ב 2018 היינו עדים לכך שראש העיר, עוד מתחילת הקדנציה שלה, מצאה לנכון לריב עם יו"ר ועד העובדים במקום לבחון, לשתף פעולה ולהגיע להסכמות. תכנית ההתיעלות כפי שהוצגה לא ברורה, היכן ההתייעלות? ישבתי וקראתי את כולה, ואני מנסה להבין איך אפשר להתנהל כאשר אין באמת התייעלות בתכנית ההתייעלות כפי שהוצגה.

חבר המועצה קיריל קארטניק. צילום: מיכה בריקמן

קארטניק:  "חיסכון של 11 מיליון שקל מתוך 3.5 מיליארד, זה אפילו לא 0.5 אחוז מהתקציב ועוד על חשבון מי? העובדים הפשוטים שגם ככה מרוויחים 5,000 ש"ח שמהם רוצים להוריד 25 אחוז מהשעות הנוספות? מי שייפגע מהתוכנית הזאת אלו רק השכבה התחתונה של המערכת וכל דרג המנהלים שבקדנציה הזו העמיסו עליו משמעותית ימשיך כאילו לא קרה שום דבר  – הייתכן? כמו שפעלתי עד היום, אני ממשיך לפעול ולהתמקד בעשייה לטובת חיפה והחיפאים".

סגנית ראש העירייה, חברת מועצת העיר סופי נקש, המכהנת גם כיו"ר ועדת הכספים העירונית, מסרה כי התוכנית שהוצגה מנסה להסיט נגד העובדים הקבועים שעובדים שנים רבות בעירייה בשעה שהקיצוצים צריכים להתרכז בעובדים הבכירים שנקלטו בשנתיים וחצי האחרונות ללא תיקנון ושכרם נע בין 350 עד 500 אלף שקלים בשנה.

סופי נקש. צילום: דורון גולן

סגנית ראש העיר ויו"ר ועדת הכספים, סופי נקש. צילום: דורון גולן

"אלו העובדים אשר מכבידים על המערכת ולא הסייעות ולא עובדי הניקיון. לכן היא בחרה שלא להציג תוכנית התייעלות אלא תוכנית חסכון שמושתת כביכול על העובדים הקבועים. עליה להיפרד מעובדים בכירים שנקלטו שלא כדין". נקש הוסיפה כי מועצת העיר הלעומתית מגבה את עובדי העירייה.

המשך הדיון על שינוי סעיפי תקציב נדחה לישיבת המועצה הקרובה.

 
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

האם אתם נוהגים לצום ביום הכיפורים?

צפה בתוצאות

Loading ... Loading ...
אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בלוקאל פוליטי