לראשונה: בני נוער יתנדבו במסגרת פרויקט מעורבות חברתית בקניון עזריאלי קרית אתא

כשלושים בני נוער מקרית אתא נבחרו למיזם חדשני: 'שעת סיפור והפעלה' לגיל הרך במתחם הילדים- עזריאלי קידס בקניון, במסגרת תוכנית המעורבות החברתית של משרד החינוך. הפעילות תיערך מידי יום בשעות אחר הצהריים. מנכ"ל הקניון ירון ספיר: "זו פעילות חדשנית שמובילה את המגמה שלנו להיות הכי מקוריים בכל נושא"
מתנדבים. נעמי אלדס עם תלמידות המחויבות אישית שישתתפו במיזם. צילום: יח"צ

מתנדבים. נעמי אלדס עם תלמידות המחויבות אישית שישתתפו במיזם. צילום: יח"צ

קניון עזריאלי קרית אתא יוצא במיזם חדשני. לראשונה בארץ, בני נוער בכיתות י- יב' מקרית אתא יקיימו את פרויקט המעורבות החברתית השנתית בפעילות חינוכית בתוך הקניון. כשלושים נערים ונערות יעבירו בכל יום שעת סיפור והפעלה לילדים המבקרים במתחם הילדים- 'עזריאלי קידס' בשעות אחר הצהריים וללא תשלום. הפעילות תהיה משולבת במשחק, סיפור והמחשה בשני מועדים, על מנת לאפשר להורים לבחור את השעה הנוחה להם. לשיתוף הפעולה נרתמה גם רשת צומת ספרים, אשר תספק את ספרי הקריאה ובכל שבוע ספרים אלו יעמדו במבצע למבקרי הקניון. מנכ"ל הקניון ירון ספיר ומנהלת השיווק נעמי אלדס, פנו לרשת המתנ"סים בעיר לצורך הידוק וחיזוק שיתוף הפעולה המקומי בין הצדדים והעלו את ההצעה לשלב בני נוער בפעילות הקניון. היוזמה של עזריאלי גרמה לגל אדיר של ביקוש מתלמידים והתלמידות, תושבי העיר. לפני חודשיים נערך בקניון עזריאלי קרית אתא יריד מחויבות אישית וכ 700 בני נוער לקחו חלק ביריד החובה כדי לבחור את הפעילות הראויה להם. היריד המוצלח חיזק את המגמה של הנהלת עזריאלי קרית אתא לפעול לערבות הדדית יחד עם הקהילה המקומית  ולחבר בין האוכלוסיות השונות שקיימות בעיר ובכך לחזק את הקשר עם הקהילה.
"בשבוע שעבר ערכנו כנס הסברה, כדי להעמיק את המודל הייחודי הזה", כך מסבירה נעמי אלדס "התלמידים עברו הדרכה והן נרגשות מאד לעבוד עם ילדים בגיל הרך, עבורנו  זה עוד ערך מוסף עבור מבקרי הקניון. שעת סיפור הינה פעילות חשובה מאד בתהליך ההתפתחותי של ילדים ואנו דוגלים בפעילות אלו שנערכות במשך שנים רבות בקניון לטובת ההורים והילדים".
מנכ"ל הקניון ירון ספיר: "בקרית אתא יש נוער איכותי שמוכן להירתם לכל משימה בעיקר בתרומה לקהילה. אנו מאמינים בבני הנוער כדור ההמשך של המדינה וכיאה לכך הם מוצבים במשימות מאתגרות במסגרת המעורבות החברתית שהם מחויבים לערוך בבית הספר. הקניון מהווה  את המרכז העירוני החדש של העיר וזו פעילות חדשנית שמובילה את המגמה שלנו להיות הכי מקוריים בכל נושא".
רכזת המנהיגות הצעירה של מחלקת הנוער, ענבר סבג: "התכנית להתפתחות אישית ולמעורבות חברתית נועדה לטפח את התלמיד להיות בוגר בעל תחושת ערך ומשמעות, בעל יכולת לניהול עצמי בשיקול דעת, בעל ערכים, המסוגל לתפקד כהלכה בסביבתו החברתית, המרגיש שייכות ואחריות לקהילה, לחברה ולמדינה והמוכן ליטול חלק בעיצובן ובבנייתן. התכנית מיועדת להוביל תהליכים של למידה משמעותית, להעצים את הלומד ולקדם מעורבות חברתית ואזרחית. בעבר התוכנית הייתה מיושמת רק בכיתות י' ואילו החל מהשנה התוכנית התרחבה להקיף תלת שנתי, אשר כוללת את כללי תלמידי התיכון בכיתות י'-יב'".

שעת סיפור, מתחם הילדים- עזריאלי קידס קניון עזריאלי קרית אתא.

בימים: א-ה בין השעות 17:00-19:00 (שני מועדי קריאה בכל שעה עגולה)


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בהכי חם