X

כנס חגיגי לקראת האיחוד המתגבש בין ויצו חיפה ואוניברסיטת חיפה

הכנס נערך לרגל קבלת האור הירוק לאיחוד המתגבש בין המרכז האקדמי ויצו חיפה ואוניברסיטת חיפה
השבוע (12.7.22) התקיים כנס של עובדי המרכז האקדמי ויצו חיפה במטרה לציין את קבלת האור הירוק לאיחוד המתגבש עם אוניברסיטת חיפה. באירוע החגיגי השתתפו שרת החינוך ד"ר יפעת שאשא ביטון, נשיא המרכז האקדמי ויצו חיפה פרופ' שמעון עמר, נשיא אוניברסיטת חיפה פרופ' רון רובין, רקטור אוניברסיטת חיפה, פרופ' גור אלרואי, אניטה פרידמן, יו"ר ויצו העולמית ויורם דבש, נשיא הפדרציה העולמית של בורסות היהלומים, ויו"ר הוועד המנהל של המרכז האקדמי ויצו חיפה.

קרדיט: יח"צ

השבוע (12.07) התקיים כנס חגיגי לעובדי המרכז האקדמי ויצו חיפה, במטרה לציין את קבלת האור הירוק לאיחוד המתגבש בין שני המוסדות האקדמיים החיפאים – המרכז האקדמי לעיצוב ולחינוך ויצו חיפה ע"ש נרי בלומפילד ואוניברסיטת חיפה.


שרת החינוך, ד"ר יפעת שאשא ביטון: "האיחוד הזה, שקיבל אור ירוק עכשיו, יחזק גם את המרכז האקדמי ויצו שיהיה חלק מהאוניברסיטה וגם את האוניברסיטה, הוא יעצים את ההיבטים היישומיים באקדמיה. אני מגיעה עכשיו מהמל״ג, דיברנו על חשיבות החיזוק של הצד המעשי וביטויו האקדמי במערכת ההשכלה הגבוהה. בהרבה מאוד מדינות בעולם ברור שלימודים רב תחומיים חשובים ומרחיבי אופקים, אבל בסוף אנשים יוצאים מהאקדמיה והם צריכים גם לעבוד. לכן חשוב לתת ביטוי גם להיבטים יישומים בעולם האקדמי. אני רוצה לברך את כולכם על האיחוד המסתמן, תהליך שידע עליות ומורדות, והצליח הרבה בזכות, קודם כל, שניכם (פרופ' ש. עמר ופרו' רון רובין). כדי שאיחוד כזה יקרה צריך אומץ. אומץ של שני מובילים, שני מנהיגים, בעולם גברי יש הרבה אגו שלא תמיד מאפשר את זה, ידעתם לשים את האגו בצד, ולהבין מה נכון כדי להגשים את המטרה ולעשות את המעשה הנכון. אנחנו בראשיתו של חלק נוסף במסע, החלק החשוב, לגרום לאיחוד הזה לקרות! אני מאחלת לכולנו להמשיך להיות חלק מעשי במסע הזה כי אני באמת מאמינה בו, ובעיקר אני מאמינה בכם, בכולכם. שיהיה בהצלחה".

קרדיט: יח"צ

נשיא המרכז האקדמי ויצו חיפה, פרופ' שמעון עמר: "אני שמח לארח כאן היום את שרת החינוך ויו"ר המל"ג הד"ר יפעת שאשא ביטון, שעושה ללא לאות עבודה מדהימה, הולכת עם האמת שלה לאורך הדרך בלי פשרות. אנו עדים לכך גם בשנה האחרונה כאשר סוף סוף מתבצעים שינויים חשובים ביותר בהכשרת ילדינו ונכדינו במערכת החינוך . תודה לך. הצלחתך היא הצלחתנו, ותאפשר לנו להיות רגועים בכל הנוגע לחינוך ועתיד ילדינו. אני רוצה להודות לנשיא אוניברסיטת חיפה, הפרופ' רון רובין, שבחזון שלו נתן מקום של כבוד למרכז האקדמי ויצו חיפה, חזון שהולך ומתממש. לפרופ' גור אלרואי, רקטור אוניברסיטת חיפה, על היותו שותף אמיץ ומאמין לדרך בה אנחנו הולכים, שלא מוותר על שום עיקרון אקדמי בו הוא מאמין, אני יודע שכרקטור יש לנו אבא אקדמי שידע להוביל אותנו לחוף מבטחים. והגב' אניטה פרידמן, שעם כניסתה לתפקיד יו"ר ויצו העולמית אפשרה לדברים לקרות, הסירה מחסומים, והובילה מהלך אמיץ שלא ניתן היה לקיים לפני כן. ואחרון יקר, יורם דבש נשיא הפדרציה העולמית של בורסות היהלומים, ויו"ר הוועד המנהל, תומך נלהב, מאמין בנו, ומלווה אותנו בכל צעד במהלך החשוב הזה". פרופ' עמר הוסיף:  "בעוד קצת יותר משנה אני מאמין ששני המוסדות יהיו שונים, ניכנס יחד לרבע השני של המאה הנוכחית כשאוניברסיטת חיפה ללא ספק תוביל את האקדמיה בארץ בתחומי הקיימות. ואנחנו נרצה לתרום לא מעט להצלחה הזו. אנחנו ללא ספק עושים כאן היסטוריה, היסטוריה שתירשם בספרי תולדות ההשכלה הגבוהה בישראל, ובתולדות העיר חיפה.

פרופסור רון רובין, נשיא אוניברסיטת חיפה: " אנחנו מדברים כל הזמן על החיבור הזה בין האוניברסיטה למרכז האקדמי ויצו כחלום שלנו וזה גם חלום שלך, ואנחנו מאוד שמחים שאת איתנו מחזיקה לנו את היד לאורך הדרך. בירכנו פה את כולם אבל אני רוצה לתת ברכה מיוחדת לסגל הנהדר שיש כאן, שיושב כאן, אנחנו הולכים להיות מעצמה ובזכותכם ובזכותנו נהפוך את ההשכלה הגבוהה בישראל למוטמעת בעיר חיפה, לקשובה לרחשי הציבור ולמשהו שישנה את החברה".

אניטה פרידמן, יו"ר ויצו העולמית: "תהליך ארוך מגיע לסיומו עם המיזוג הזה, ברגשות מעורבים שמזכירים תחושה של הורה, כשהילד גדל ועוזב את הבית. שמחה והבנה, שזה טבעו של עולם וגם צביטה קטנה בלב. ויצו רגילה לזה, היא חגגה אתמול את יום הולדתה ה- 102 כשבדיוק חצי מהזמן הזה, 51 שנים, הייתה מכללת ויצו חיפה חלק בלתי נפרד מהארגון. ויצו היא משפחה שפרצה דרך בתחומים שונים, הקימה וייצרה מסגרות ומוסדות, אבל הבינה שהם פיקדון, ובבוא היום הם יעזבו את המעטפת של ויצו וזה מה שקורה פה היום. עם קצת צער וקצת שמחה, אבל בעיקר סיפוק שהמהלך הצליח ושהלפיד נמסר למוסד מפואר כמו אוניברסיטת חיפה ובדיוק בזמן הנכון. וכן יש גם סיפוק שהמוסד האקדמי המרשים הזה ימשיך לשאת בגאווה את שם ויצו ואת שמה של נרי בלומפילד. אני מודה לכולכם, עובדי המכללה על העבודה המסורה והמקצועית שהפכה את המקום הזה למה שהוא. אני מודה להנהלה ולפרופסור שמעון עמר במיוחד ולכל בעלי התפקידים הניהוליים שהיו שותפים בניווט המוסד הזה. בשם הנהלת ויצו אני מברכת אתכם בדרך חדשה ומוצלחת ומאחלת לכם אופקים חדשים של פעילות והישגים. כל שנה אני אומרת את זה לאלפי בוגרי ויצו, היום אני אומרת את זה למוסד שלם, תודה שהיית חלק מאיתנו, עלה והצלח".

 

 

 
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • שנת לימודים חדשה בפתח: האם אתם מרוצים מבית הספר בו ילדיכם לומדים?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחינוך