X

משרד הבריאות קבע – בי"ח כרמל ראשון באיכות

הציון הגבוה ניתן לכרמל במסגרת פרויקט מדדי האיכות הלאומיים של  משרד הבריאות לשנת 2021. מנהל כרמל, ד"ר אבי גולדברג: "בשם החולים שממשיכים לזכות אצלנו לטיפול איכותי ומסור, אני מודה לכל אנשי הצוות הנפלאים שלנו"
גאווה לאומית. על פי הדו"ח השנתי של משרד הבריאות בתוכנית הלאומית למדדי איכות לשנת 2021 מדורג מרכז רפואי כרמל מקבוצת הכללית במקום הראשון בחיפה ובצפון ומוביל באיכותו מבין בתי החולים בישראל, עם הציון 9.99, מרחק של 0.01 אחוז בלבד מהמקום הראשון.

השבוע פרסם משרד הבריאות את תכנית המדדים הלאומיים של משרד הבריאות, שהושקה לפני תשע  שנים. תכנית המודדת תהליכים מרכזיים הקובעים את איכות הטיפול בתחומים מרכזיים ומדרגת את המרכזים הרפואיים לפי ביצועיה. התכנית שמה לה כמטרה לעודד את הצוותים והמחלקות לשפר את האיכות הרפואית באופן מתמיד.

מנהל המרכז הרפואי כרמל ד"ר אבי גולדברג התייחס להישג ואמר: "שנת 2021 עם משבר הקורונה הציבה אתגרים גדולים למערכת הבריאות כולה ושמירה על האיכות הרפואית השגרתית הפכה להיות קשה יותר בשנה זו.

במיוחד לכן זאת גאווה גדולה עבורי ועבור כל הצוותים שלנו להמשיך ולהוביל עם הישגים מעולים כאלה. אף תהליך איכות משמעותי בבית החולים לא יכול להתקיים בלי עבודת צוות משולבת של רופאות ורופאים, אחיות ואחים, אנשי מקצועות הבריאות והמערכים התומכים הרבים מאוד שסובבים את הטיפול בחולים. בשם החולים שממשכים לזכות אצלנו לטיפול איכותי ומסור אני מודה לכל אנשי הצוות הנפלאים שלנו על העבודה הקשה והמצוינת".

צוות חדר ניתוח בכרמל עם רובוט דה וינצי. צילום אלי דדון

התוכנית הלאומית למדדי האיכות של משרד הבריאות מדרגת את בתי החולים בישראל מאז 2012 על סמך מדדים רפואיים שונים, כמו אופן הטיפול במצבים קריטיים כמו אוטם בשרירי הלב או שבץ מוחי ובמצבים רבים אחרים. בין היתר נמדדים הזמנים בין ההגעה לבית החולים לתחילת הצנתור לאחר אוטם שריר הלב, מהירות ביצוע בדיקות דימות קריטיות להחלטות טיפוליות, זמן ההמתנה במחלקות לרפואה דחופה זמן המתנה לניתוח שבר בצוואר הירך ועוד.

דגש רב ניתן לעמידה ביעדי מניעת זיהומים, הדורש מבתי החולים מתן טיפול אנטיביוטי מניעתי לפני ניתוחים ומניעת זיהומים נרכשים.

בית חולים כרמל. צילום אלי דדון

ד"ר שרון קמה  מנהלת מערך האיכות והבטיחות של כרמל אומרת כי, " מובילות ביה"ח  במדדי האיכות הלאומיים הינה תוצאה של עבודה משותפת, תוך הקפדה על אמות מידה  מקצועיות, בכל התחומים, של כלל הסקטורים בבית החולים – רפואה, סיעוד, מקצועות הבריאות, המעבדות, בית המרקחת, דימות, מחשוב, משק ומנהל. בכרמל הצוותים מסונכרנים היטב ותורמים למנגינת האיכות וזאת בניצוח צוות מערך האיכות.

אני מאמינה שחתירה מתמדת למצוינות מקדמת את רמת הטיפול הרפואי למטופלים שלנו ובכך את איכות החיים, הבריאות ואת חוסנה של האוכלוסייה וגאה בתרומה שלנו לבריאות כל מטופל ומטופלת  ולקהילת מטופלינו ".

התוכנית הלאומית למדדי איכות החלה עם חמישה מדדי איכות בבתי החולים הכלליים בשנת 2013. כבר בשנותיה הראשונות, הביאה התוכנית לשיפור משמעותי שהתרחש באיכות הטיפול בעקבות המדידה והפרסום. כיום, התכנית מונה 75 מדדי איכות ב-5 מסגרות טיפול שונות. המדדים החדשים שנכנסו השנה: בתחום טיפות החלב – מדד מתן הדרכה לשינה בטוחה, הלימות דיאליזה – לראשונה עמידה ברמה הלאומית ובדיקת US ראש לפנים (חיונית לזיהוי פתולוגיות כמו דימום מוחי). החל מהשנה הבאה יפורסמו מדדים ברמה הלאומית בלבד, כמו למשל מדד הערכת סיכון לאלימות של הפונים לחדר מיון פסיכיאטרי, מדד בדיקת BMI, ואומדן תזונתי בקבלה לאשפוז לקשישים.

צוות כרמל ליד מיטת חולה. צילום: אלי דדון

לביה"ח כרמל שזכה כראשון וכמוביל בצפון מצטרפים עוד בתי חולים מובילים מקבוצת הכללית עם הציונים גבוהים במיוחד בהם, ביה"ח בלינסון, סורוקה, העמק בעפולה, מאיר, קפלן, ביה"ח השרון ועוד.

מ"מ מנכ"ל הכללית אלי כהן  אמר כי, " תוצאות הדו"ח לא מפתיעות. הן מהוות הוכחה לכך שבתי החולים של כללית הם המקצועיים והאיכותיים בישראל, בזכות העבודה הקשה והמחויבות האינסופית של צוותים הפועלים יום יום מתוך תחושת שליחות אמתית. ישר כוח לצוותים שלנו בכרמל ובכל בתי החולים של הכללית, על החתירה למצוינות גם בשנה מאתגרת במיוחד. בזכותכם אנחנו מצליחים להשפיע לטובה על בריאות המטופלים שלנו" .

מנהל כרמל, ד"ר אבי גולדברג, סיכם: "אני שמח מאוד בתוצאות המצוינות וגאה בצוות שלנו שבזכותו אנו יכולים להגיע להישגים כאלה ולשמור על רמה גבוהה באיכות ובטיחות המטופלים לאורך זמן".
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

האם אתם נוהגים לצום ביום הכיפורים?

צפה בתוצאות

Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בבריאות