MRI קרוב לבית וזמין יותר

בשורה לתושבי חיפה: סורק נייד MRI של מור – מאר (חברת בת של כללית) הוצבה במרכז רפואי לין של כללית. התוצאה: קיצור משמעותי של התור לבדיקה
 

הסורק הנייד ניצב בלין כשבועיים בחודש ומבצעות בו בדיקות 24 שעות ביממה. צילום: כללית

הסורק הנייד ניצב בלין כשבועיים בחודש ומבצעות בו בדיקות 24 שעות ביממה. צילום: כללית

מצוקת התורים לבדיקותMRI בחיפה והסביבה תוקל, לאחר שכללית החלה להפעיל במרכז רפואי לין סורק ניידMRI חדיש של חברת מור – מאר, מקבוצת שירותי בריאות כללית. הסורק הנייד ניצב בלין כשבועיים בחודש ומבצעות בו בדיקות 24 שעות ביממה, תוך ניצול מרבי של התשתית.
קבלת הקהל נעשית בעמדה ייעודית שהוכנה במחלקת התאונות בלין וממנה יש חיבור ישיר לסורק. הסורק מצויד במעלית, המאפשרת נגישות לנבדקים שמגיעים באלונקה ובכיסאות גלגלים. הוכנה בו תשתית לביצוע בדיקות בהרדמה ותחת ניטור והוא מגובה בגנרטור, למקרה של הפסקת חשמל.
מר מיכי רינגרט, מנכ"ל חברת מור – מאר, ציין כי מדובר בפרויקט משותף לשירותי בריאות כללית ולחברת הבת שלה, מור-מאר, אשר מתמחה בדימות רפואי בסורקי MRI. ביחידה מצוי מכשיר דימות בתהודה מגנטית (MRI) משוכלל, מהמתקדמים בעולם, באמצעותו מבוצעות בדיקות על-ידי צוות רפואי מיומן ביותר, שעורך מגוון גדול של בדיקות, כגון: סריקות מוח, עמוד שדרה, בטן ואגן, עצמות ומפרקים, אבחון סרטן השד, בדיקות לאבחון מומים בלב, ואבחון סרטן הערמונית.
תוכנה חדשנית מאפשרת להדגים את כלי הדם בתלת-ממד, לצורכי אבחון מומים מולדים, מפרצות ודימומים. בהמשך, מתוכנן גם ביצוע בדיקות דימות מורכבות בהרדמה, בהשתתפות מרדים מומחה בתחום.
כדי להבטיח גם רמה גבוהה ואחידה של פענוח, מפעילה מור – מאר את מערך הטל-רפואה הגדול בישראל לאבחון מרחוק. מערך זה מאויש על ידי רופאים רדיולוגים מהשורה הראשונה בארץ, שמבצעים פענוחים מהירים, ברמה גבוהה ואחידה, ממש כאילו בוצעה הבדיקה במרכז רפואי גדול במרכז הארץ, על ידי אותם מומחים.
ד"ר רוני אמר, מנהל לין, ציין כי העובדה שבמרכז רפואי בקהילה פועל מכשיר הדימות החדיש, תורמת לשדרוג משמעותי בשירות למטופלים בלין, שנהנים מרצף טיפולי. מקרים דחופים רפואית מתקבלים במסלול ירוק, בהתאם למיון רפואי שמתבצע, על פי קריטריונים רפואיים מוקפדים, על ידי ד"ר אריה מרר, מומחה דימות בלין. ברצף זה, המטופל בלין
שזקוק לבדיקה דחופה, עובר אבחון רציף ובתאום מלא בין המומחה המפנה לגורמי הביצוע והפענוח, ללא אובדן זמן מיותר.
צוותים משולבים של הניידת ולין תרגלו מצבים בהם נדרש טיפול חרום להצלת חיים והם ערוכים למצבים אלה. יתרון נוסף לכך שהבדיקה נערכת במכון בקהילה, הוא האפשרות להקפיד על קבלת הנבדקים בסמוך למועד זימונם, ללא עיכובים בלתי צפויים בשל מקרים דחופים, כפי שקורה בבית חולים. יש לציין כי בתקופת ההרצה של המכשיר, התקבלו משובים חיוביים ביותר מהקהל.
פרופ' מ"ק חן שפירא, מנהלת המרחב ציינה כי הפעלתMRI בלין מהווה שיפור פורץ דרך בשירות הניתן למבוטחי כללית בחיפה והסביבה ומהווה ביטוי למכפלת הכוח השירותי של כללית, שמפעילה במשולב את המרכז הרפואי הגדול בארץ, עם חברת הבת של קבוצת כללית. שילוב זה והמקצועיות של רופאי לין, שרובם גם רופאי בי"ח כרמל במשולב, מעניק למטופל שירות רפואי ברמה הגבוהה ביותר בקהילה. השירות בלין מצטרף לבדיקות MRI המבוצעות בבית חולים כרמל- שילוב יחודי המשפר מאד את מערך האבחונים בהדמיה למבוטחי כללית.
זהו שלב נוסף בצמצום הפערים בין הפריפריה והקהילה, בהמשך להכנסת סורקים כאלו במרפאות כללית בנהריה, כרמיאל וקרית שמונה. יש לציין, כי שר הבריאות ליצמן, סייע רבות בהוספת מכשירי,MRI בדגש על הפריפריה, הוסיפה פרופ' מ"ק שפירא.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות