מה מקום האדם בעולם העבודה העתידי?

האם מכונות יחליפו את העובדים מהר מכפי שאנו חושבים? האם נעבוד יותר מהבית ופחות מהמשרד? הכנס השני לניהול ההון האנושי, שנערך בבית הספר לניהול במכללה האקדמית גליל מערבי במעמד השרה לשוויון חברתי – גילה גמליאל, עסק הפעם באתגרים ובמגמות של תחום משאבי האנוש
 

השרה הילה גמליאל הציגה את תכניותיה לשילוב כלל האוכלוסייה במעגל התעסוקה. צילום: הגליל המערבי

השרה גילה גמליאל הציגה את תכניותיה לשילוב כלל האוכלוסייה במעגל התעסוקה. צילום: הגליל המערבי

בפתיחת הכנס הציגה השרה גילה גמליאל לקהל שהורכב ממעסיקים, מנהלים ומנהלי משאבי אנוש את תכניותיה לשילוב כלל האוכלוסייה במעגל התעסוקה. בדבריה התייחסה השרה לקדמה הטכנולוגית כאמצעי לטיפוח משאב ההון האנושי ולצמצום פערים חברתיים, תעסוקתיים וכלכליים בין המרכז לפריפריה בישראל.
מנכ"ל חברות אל-על ופרטנר לשעבר, חיים רומנו, המחיש כיצד ניתן להפוך משבר להזדמנות עסקית. נורית טל שמיר המכהנת כסמנכ"לית בכירה לתחום משאבי האנוש בחברת שטראוס הדגימה מדוע השמירה על חדשנות מתמדת היא הכרחית בשוק תחרותי וכיצד עובדים יצירתיים ואיכותיים מפיקים מכך תועלת.
בכנס נטלו חלק גם מנהלים בכירים מחברות כמו: דלתא, טמבור, Nice, סלקום, יזמים מעולם ההיי-טק, אנשי אקדמיה, יועצים ארגוניים מומחים וחוקרים במשאבי אנוש מובילים בתחום דוגמת פרופ' אילן משולם.
מוטיב מרתק שחזר לאורך הכנס עסק בסוגיית מאפייני שוק התעסוקה העתידי והשפעתו על העובד.
נירית כהן, מי שכיהנה כסמנכ"לית משאבי האנוש של חברת אינטל ישראל וכיום מנהלת יחידת הייעוץ האסטרטגי הבינלאומי של החברה, קבעה כי כבר בשנים הקרובות ייעלמו חלק מהמשרות המסורתיות שאנו מכירים ויוחלפו על ידי מכונות או סוגי רובוטים שתוכנתו לבצע פעולות שאינן מצריכות כשרון ייחודי או חשיבה יצירתית. קפיצת המדרגה בקדמה הטכנולוגית תביא לחשיבה מחודשת בניצול כח האדם והגדרת התפקיד וזאת באופן הדומה לאופן בו התפתחה המהפכה התעשייתית בראשיתה. העבודות המשרדיות ייעלמו בהדרגה ובמקומן העובד העתידי יתנייד עם מחשב אשר ימצא בכף ידו וירכז עבורו את כל המידע הרלוונטי. שעות העבודה לא יתחמו והיזמות תגדל. העתיד הזה, כך על פי מספר מומחים, מתקרב בצעדי ענק ורצוי שכולנו נדע להיערך לכך.
הכנס נוהל על ידי פרופ' יעקב הורניק, סגן נשיא המכללה וראש בית הספר לניהול וד"ר אתי פז, מרצה בכירה לניהול וייעוץ אסטרטגי ארגוני בבית הספר לניהול במכללה.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך