X

שבוע ההנקה של "מאוחדת" בקניון עזריאלי חיפה (וידאו)

אמש התקיים אירוע הנקה מיוחד בשיתוף מאוחדת וקניוני עזריאלי – ״למאוחדת מאוד חשוב להנגיש עבור הנשים ההרות והאמהות את חשיבות ההנקה״
 

 


אמש, לרגל שבוע ההנקה הבינלאומי, התקיים בקניון עזריאלי חיפה פעילות הנקה מיוחדת של קופ״ח מאוחדת בשיתוף קניוני עזריאלי.

התחלה בריאה זוהי תוכנית במאוחדת בה האישה זוכה למעטפת טיפולית ושירותית אישית ע"י אחות מעקב הריון ונותנת מענה לאישה עוד טרם היא בהריון, אם זה ע"י בדיקות סקר גנטי, אורח חיים בריא, הכנת הגוף לקראת ההיריון, בהריון עצמו – מרגע הכניסה להריון ועד לאחר הלידה.

אילנה איילון אמינוב, מרכזת תחום התחלה בריאה מחוז צפון של מאוחדת. צילום: דורון גולן

 

זהו תחום שכולל אחות מעקב הריון או אחיות טיפות חלב שהינן אחיות מוסמכות או מיילדות שעברו הכשרה מתאימה.

האחות הינה מנהלת הטיפול מול הגורמים השונים והיא חלק מצוות רב מקצועי המלווה נשים הרות, לצד הרופא, בכל שלבי ההיריון וגם אחרי הלידה, כשהמטרה היא לשמר ולקדם את המצב הבריאותי, הפיזי והנפשי של האישה ההרה והעובר, כדי לאפשר לידת תינוק בריא לאם בריאה.

האחות מלווה את האישה ההרה ואת משפחתה, בונה תכנית טיפול ומעקב מותאמת אישית לאישה ההרה ועומדת לרשותה כגורם מקצועי. מעקב ההיריון מתבצע בהתאם להנחיות משרד הבריאות ובתיאום עם רופא הנשים המטפל.

מאוחדת מחוז צפון מאופיינת בפריסה גאוגרפית רחבה ובהתאם לכך פריסת השירותים חולשת על ישובים רבים – ישובים עירוניים מרכזיים ובישובים קטנים כאחד עם מתן שירות מותאם תרבותית למגוון רחב של אוכלוסיות ומגזרים.

הדס חבקין, מיילדת ומדריכת הנקה. צילום: דורון גולן

 

בהתאם לכך, השירות ניתן במרפאות או דרך המוקד ההיברידי של מאוחדת – מוקד הריון ולידה – מוקד רב ערוצי המאויש ע"י אחיות/מיילדות שהוסמכו בתחומי מעקב הריון, ייעוץ שינה והנקה ומזמין נשים בהריון ולאחר לידה לשוחח ולהתייעץ בשאלות טיפוליות ונושאים אדמיניסטרטיבים וכן מתן מענה לפניות דחופות.

אילנה איילון אמינוב, מרכזת תחום התחלה בריאה מחוז צפון של מאוחדת: ״היום אני נמצאת פה בקניון עזריאלי בחיפה כחלק מפעילות שבוע ההנקה הבינלאומי עם 2 אחיות יועצות ההנקה הדס חבקין וניסרין חבשה. השנה שבוע ההנקה נערך בסימן "חלב אם מהטיפה הראשונה" בארץ״.

״אנחנו כבר יודעים ממחקרים שהשעות והימים הראשונים לחיי התינוק מהווים חלון הזדמנויות חשוב לביסוס ההנקה. בתקופה זו חשובה מאוד התמיכה באימהות עמ"נ להניק בהצלחה. הנקה היא לא רק בחירת סגנון חיים אלא גם החלטה בריאותית. היא מספקת לרך הנולד את כל התזונה שהוא זקוק לה כדי לגדול ולהתפתח באופן תקין ומעבר לכך, ההנקה תורמת רבות גם לבריאותה של האם. תהליך ההנקה דורש מיומנות שעל האמא והתינוק לפתח יחד ובהדרגה״.

״תמיכה זו מוצעת לקהל נשות מאוחדת מעבר לשבוע זה, כחלק מתוכנית התחלה בריאה של מאוחדת ע"י אחיות המרפאות, מדריכות הנקה, אחיות מעקב הריון, אחיות טיפת חלב ויועצות הנקה מוסמכות מטעם משרד הבריאות. חג ההנקה במאוחדת הוא חג בכל השנה ובמיוחד בשבוע ההנקה הבינלאומי. כחלק משבוע הנקה, ניתן להירשם לפעילויות המוצעות בסניפים השונים ע"י יועצות הנקה בשילוב עם צוותים רב מקצועיים כדוגמת פיזיותרפיסטיות, מרפאות בעיסוק, תזונאיות, עו"ס, קלינאיות תקשורת ומרפאים ברפואה משלימה״.

״בנוסף מאוחדת מציעה כנס וירטואלי עם הרצאות תוכן מרתקות בנושאים מגוונים: דפוסי שינת תינוקות, אתגרים בשבועות ראשונים לאחר הלידה, הנקה, תזונה מיטבית לאם המניקה, שימור הנקה תוך חזרה לעבודה, המצב הרגשי לאחר הלידה. למאוחדת מאוד חשוב להנגיש עבור הנשים ההרות והאמהות את חשיבות ההנקה״.

 

 
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • שנת לימודים חדשה בפתח: האם אתם מרוצים מבית הספר בו ילדיכם לומדים?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בבריאות