X

כרמל מובילים במחקר ובאקדמיה

מספר שיא של 6 עבודות מחקר מתקדמות הוגשו ע"י היחידה לאורוגניקולוגיה של המרכז הרפואי כרמל במסגרת הכנס השנתי של החברה הישראלית לאורוגניקולוגיה שנערך בצפון.
כרמל הינו המרכז הרפואי שהציג את כמות העבודות הגדולה ביותר מכל המרכזים הרפואיים שהשתתפו בכנס הארצי.

פרופ' יורם אברהמוב מנהל היחידה בכרמל – " זו כבר מסורת של הובלת היחידה  בעשייה האקדמית, כולנו גאים בצוותים שלנו ".

היחידה האורוגניקולוגית של המרכז הרפואי כרמל מקבוצת כללית ממשיכה לככב ולהוביל במחקר ובאקדמיה.

במסגרת הכנס השנתי של החברה הישראלית לאורוגניקולוגיה ורצפת האגן שנערך בדן קיסריה. הגיעו והתארחו מספר שיא של משתתפים וביניהם מיטב רופאים ורופאות  הנשים שתחום עיסוקם העיקרי הינו אורוגניקולוגיה. הכנס כלל  גם פיזיותרפיסטיות, ואנשי מקצוע נוספים העוסקים בתחום. הכינוס נערך הפעם במפגש אנושי  לאחר שהכינוסים הקודמים בוטלו או נערכו בגישה וירטואלית וזאת לאור מגפת הקורונה.

הכנס, התאפיין בתוכנית אקדמית עשירה מאד ואירוח שניים מבכירי האורוגניקולוגים העולמיים ביניהם, פרופ' קת'רין מת'יוס (Catherine Matthews) ומאוריציו סראטי (Maurzio Serati).

לכנס הוגשו מספר שיא של 40 עבודות מחקר מכל רחבי הארץ, עבודות שעברו הערכה על ידי וועדה מקצועית ומתוכם נבחרו כ  20 עבודות להצגה בכינוס עצמו.

ד"ר אימן מרצה בכנס צילום אלי דדון

מחלקת נשים ויולדות של כרמל, בראשותו של פרופ' עופר לביא והיחידה לאורוגניקולוגיה בניהולו המוצלח של פרופ' יורם אברהמוב זכתה בכבוד רב כאשר נבחרה להציג לא פחות מ 6 עבודות מחקר מתקדמות, ובכך היתה למחלקה עם הייצוג הגבוה ביותר מבין כלל מחלקות הנשים בארץ.

בין מציגי העבודות נמנו 2 רופאות מתמחות: ד"ר אימאן שלאבנה שהציגה 2 עבודות שעסקו בקשר שבין השמנה לקרעים במהלך הלידה והקורלציה שבין חיתוך חיץ לבין קרעים מתקדמים. ד"ר חן נחשון הציגה מטא-אנליזה מרשימה שעסקה בגורמי סיכון להישנות של צניחת אברי אגן. מציג נוסף, ד"ר אריאל זילברליכט, רופא בכיר במחלקת נשים, הציג 3 עבודות מחקר שעסקו בתוצאות ארוכות הטווח של נשים שעברו תיקון כירורגי לאור אי נקיטת צואה, עבודה שעסקה בגורמים המנבאים הישנות של אי נקיטת שתן ועבודת מחקר נוספת שעסקה בטיב ומהימנות המידע שניתן למטופלות אשר צופות בסרטונים במרשתת.

המציגים לא מסתפקים בכך ועבודותיהם הוגשו גם לפרסום בעיתונות הרפואית המובילה בעולם.

פרופ' יורם אברהמוב מנהל היחידה בכרמל  צילום אלי דדון

פרופ' אברהמוב מנהל היחידה לאורוגניקולוגיה בבית החולים כרמל ובמרכז לבריאות האישה של הכללית אמר כי " למחלקת נשים בבי"ח כרמל וליחידת האורוגניקולוגיה ישנה מסורת ארוכת שנים של עשייה אקדמאית ענפה. כמידי שנה אנו מובילים מחקרים רבים בתחום, מחקרים אשר מבוצעים על ידי מתמחי המחלקה והרופאים הבכירים. עבודות אלו זוכות לתהודה ארצית ובינ"ל, ולראיה איכות וכמות העבודות שנבחרו להצגה בכינוס האחרון. עוד הוסיף פרופ' אברהמוב ואמר, " ד"ר זילברליכט, רופא בכיר ביחידה, אשר חזר לפני כשנתיים מהשתלמות עמיתים באוסטרליה, ממשיך לעסוק באקדמיה ובקרוב אף ייסע להציג את אחת מעבודותיו בכינוס העולמי המשותף לחברה האמריקאית ולחברה הבינ"ל לאורוגניקולוגיה.

במסגרת הכינוס שהיה מעניין במיוחד השנה העבירו שני הפרופסורים האורחים מחו"ל

פרופ' קת'רין מת'יוס, ומאוריציו סראטי הרצאות מרתקות הקשורות לטכניקות ניתוחיות וגישות קליניות לטיפול בנשים עם צניחת אברי אגן ונשים עם תסמינים של שלפוחית שתן רגיזה. בנוסף לכך בוצעו בכנס בחירות לראשות החברה, בחירות שבהן נבחר לכהונה פרופ' עדי וינטראוב שהחליף את פרופ' שמעון גינת שכיהן כיו"ר החברה במשך 6 שנים.

פרופ' עופר לביא מנהל מערך נשים ויולדות בכרמל סיכם ואמר כי " אצלנו במחלקת נשים בכרמל ישנה ייחודיות של טיפול כוללני ושיתוף פעולה יוצא דופן עם מרפאות הקהילה של הכללית, המאגדות אבחון וטיפול בבעיות הקשורות לרצפת האגן ופעילות כירורגית עשירה. בנוסף, צוות היחידה מתאפיין  בפעילות אקדמית עשירה המוסיפה נדבך אקדמי חשוב ומרכזי המעיד על מקצועיות ומסירות היחידה הן לטובת המטופלות והן לטובת מתמחי היחידה שמוצאים אבן שואבת לעשייתם האקדמית ".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

האם אתם נוהגים לצום ביום הכיפורים?

צפה בתוצאות

Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בבריאות