X

החלטות מועצת עיריית חיפה מתעכבות בגלל חילוקי דעות

שורה ארוכה של החלטות ממתינה לחברי מועצת העיר חיפה והיא גדלה ככל שחולף הזמן. כעת חלוקים חברי המועצה על המועד לישיבה הקרובה


חברי מועצת העיר חיפה טרם הסכימו על תאריך לישיבת המועצה הקרובה. זאת לאחר שהישיבה האחרונה ננעלה על ידי ראש עירייה פחות מרבע שעה מתחילתה בעקבות מחאות של נציגי ארגון העובדים שנכחו באולם.

הישיבה האחרונה, ביום שלישי שעבר, הייתה אמור לדון בשורה של הצעת לסדר יום ושאילתות של חברי המועצה וכן בשורה ארוכה של שינויים תקציביים בתקציב העירייה. נציגי ארגון העובדים שהגיעו לדיון מחו בצעקות על כוונת הנהלת העירייה לפעול לקיצוץ בכוח האדם ולאחר דקות ארוכות של צעקות מחאה הודיעה ראש העירייה, עינת קליש רותם, כי הישיבה הגיעה סיומה ללא שום דיון או החלטה בשום נושא.

מאז ישנם ניסיונות למצוא תאריך מוסכם על כל חברי מועצת העיר לקיים את ישיבת המועצה שלא יצאה לפועל, אולם כרגע ישנה מחלוקת בין חברי מועצת העיר לגבי המועד. מזכירת העיר, עדנה הררי אברהם, פנתה לחברי המועצה והציעה שלושה תאריכים לחודש הנוכחי, ה-14, 29, או 30 לחודש. נכון לעכשיו אין הסכמה בין חברי המועצה על תאריך לקיום הישיבה.

מי שמנסה לקדם את מועד הישיבה, קיריל קארטניק, שלח פנייה לחברי מועצת העיר שבה היא אומר: "לצערי הרב אופי ההתנהלות במועצת העיר, נוסף על היותו מביך, גורם נזק רב לעיר שלנו, אותה עיר שנבחרנו לייצג את תושביה. פעם אחר פעם נושאים חשובים לפעילות השוטפת של העיר, לא עולים לדיון, דבר שלא רק פוגע אלא גם מסכן תהליכים שצריכים לקרות על מנת שיוכלו להתקיים והנפגעים העיקריים, נחשו מי? אותם אלה שאנחנו פה אמורים לייצג".

קיריל קארטניק. צילום: מיכה בריקמן

קארטניק מפרט את המחכה לחברי המועצה כמו: "נכון להיום, ישנן 40 שאילתות, ארבע הצעות לסדר, שמונה  שינויים בוועדות ותאגידים, ביניהם שקמונה ומי כרמל שמתנהלים כבר למעלה מארבעה חודשים ללא יו"ר כי אנחנו לא מצליחים להאריך כהונה של היו"ר שנמצאים שם. שקמונה שהיא חברה שאותה אנו מנהלים יחד עם משרד השיכון והבינוי, ומי כרמל האחראים על המים והניקוז בעיר לא יכולים לעבוד באופן שוטף. היו"ר של תאגיד עירוני מעורב בכל פעילות החברה, הוא מייעץ ומכוון את המנכ"ל ושותף להחלטות עסקיות ואסטרטגיות, פועל להכנת סדר היום של ישיבות הדירקטוריון ומפקח על איכות החומרים המוגשים כמצע לדיון ועובד יחד עם גורמי עירייה ומשרדי ממשלה בכדי לקדם את פעילות התאגיד. במצב הקיים בו נעדר  היו"ר בתאגיד המערכת הזו חווה פגיעה משמעותית דבר המשליך על פעילות קבלת ההחלטות, ובסופו של דבר על הציבור החיפאי, כן כן, אותו ציבור שאנו שם בכדי לייצג ולפעול לטובת האינטרסים שלו".

"ואני תוהה, ומבקש להבין מכל אותם חברי המועצה המבקשים לדחות את הישיבה ל 29 לאוג', איך הם מתכוונים להספיק לדון על כל הנושאים שציינתי לעיל בישיבה אחת בחודש שתימשך לא יותר מארבע-חמש שעות?" אומר קארטניק. "הרי כולנו יודעים וזה די ברור שעל מנת להספיק לעבור על כל הנושאים שנמצאים על הפרק, יש צורך בהרבה יותר מישיבה אחת. ולכן אני פונה אליכם, בשם כלל תושבי העיר, ומבקש, אפילו מתחנן לקבוע את ישיבת מועצת העיר ב-14 לחודש על מנת שנוכל להגיע ולדון בכל הנושאים החשובים שעומדים כעת על הפרק, לענות על כל השאילתות, למנות יושבי ראש לדירקטוריונים ולתת לעיר את האפשרות לחזור ולעבוד".
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

האם אתם נוהגים לצום ביום הכיפורים?

צפה בתוצאות

Loading ... Loading ...
אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בלוקאל פוליטי