X

מעודדים הנקה בכרמל

"להניק חלב אם מהטיפה הראשונה" , זאת היתה סיסמת שבוע ההנקה הבינלאומי שנערך השבוע בכרמל ובכל רחבי המדינה
"להניק חלב אם מהטיפה הראשונה" , זאת היתה סיסמת שבוע ההנקה הבינלאומי שנערך השבוע בכרמל ובכל רחבי המדינה. עם יותר מ 3,000 לידות מוצלחות בשנה ועם אלפי אימהות והורים מחייכים, בכרמל מחבקים את היולדות ומעודדים אצלן את ההנקה.

במסגרת השבוע נערכה בכרמל פעילות עידוד הנקה עשירה צבעונית ומגוונת שהקיפה את היולדות והאימהות הצעירות מכל עבר כשהיא מלווה גם בכיבוד עשיר טעים ובריא.

בתוכנית היו הדרכות מעניינות, מפגשים עם רוקחת בנושא תרופות בהנקה, דיאטנית בנוגע לתזונה, סרטונים רלוונטים שמועברים על ידי יועצות הנקה, ועוד.


אהובה טל מנהלת הסיעוד עם צוות סיעוד יולדות. קרדיט צילום: אלי דדון

 

מרכזת תחום ההנקה בכרמל האחות אורית ממן אושרת אמרה כי, " יותר מ-90% מהתינוקות בישראל יונקים מיד לאחר הלידה. הנקה היא מיומנות שלוקח זמן ללמוד, ושני ההורים לא ידעו מראש בדיוק למה לצפות ומה נחשב להנקה טובה ומה לא. יכולים לעבור אפילו כמה שבועות עד שהאם תחוש בטוחה ונינוחה בהנקה. תינוקות יונקים לעיתים תכופות, וזה צפוי ובריא. למעשה, זה מסייע לבסס תפוקת חלב טובה, במיוחד בימים הראשונים לאחר הלידה".

במסגרת שבוע ההנקה הגיע גם צוות טיפת חלב חיפה לביקור בכרמל, הצוותים ישבו יחד ובנו תוכניות להמשך והידוק שיתוף פעולה בין המחלקות לטובת האימהות הצעירות של חיפה והצפון.

הדרכת הנקה בכרמל. קרדיט צילום: אלי דדון

 

ורד כהן מנהלת הסיעוד של מחלקת יולדות אמרה כי," נשים יכולות להניק כמה זמן שמתאים להן ולתינוקן. למעשה, הנקה לאורך שלושה חודשים כבר מפחיתה מאד את הסיכון של התינוק לחלות, לפחות בשנה הראשונה. חלב האם מהווה תזונה מלאה לתינוקות במשך ששת החודשים הראשונים לחייהם, והם אינם צריכים עוד נוזלים או מזון אחר. גם אחרי גיל שנה, להנקה חשיבות בריאותית לתינוק ולאם".

לטובת היולדות והיולדות שבדרך פועלת בכרמל קהילת פייסבוק מדהימה – "קהילת פלא".

בעמוד הפייסבוק של "פלא" ניתן למצוא את כל מה שמעניין חשוב ומדליק את האימהות והיולדות החדשות, שווה להיכנס לעמוד.

אושרת ממן ויולדת בייעוץ הנקה. קרדיט צילום: אלי דדון

 

שושי קליין מפקחת הסיעוד במערך האימהות של כרמל אמרה כי רואים את שמחת היצירה בכל חטיבת מיילדות, ויולדות עם חיוך על הפנים מתרגשות ומרגשות זה מדבק משמח ויוצר אוירה מיוחדת. גם בפגיה ראינו יועצות ההנקה, מעבירות מפגשים עם אימהות.

אם עובר, כהכנה לקראת לידה, מדברות על חשיבות "חלב אם מהטיפה הראשונה" לפגים וילודים, וכולן מוזמנות להרצאות המועברות, במחלקת אם ילוד,

במהלך השבוע היתה בכרמל אוירה של חג, בפתיחת השבוע שיתפנו את הצוותים בביה"ח בשאלון פרסים בנושא הנקה, באתר ביה"ח עלתה הודעה קבועה המכריזה על השבוע,

ומסרוני קבלת פנים לשבוע ההנקה ,עם קישור למידע.

צוות טיפת חלב עם צוות כרמל. קרדיט צילום: אלי דדון

 

אורית ממן מרכזת תחום ההנקה בכרמל מעדכנת כי בכל בית חולים קיימת מרכזת תחום הנקה. התפקיד כולל העלאת מודעות לחשיבות ההנקה ביולדות ובצוותים. קידום תוכניות הנקה, הטמעת נהלים והנחיות בתחום תרופות בהנקה, חלב אם שאוב, הפסקת הנקה וכמובן הנחיה מקצועית של צוותים ויולדות. במרכז רפואי כרמל  ישנן כ  23 יועצות הנקה והשאיפה היא שהכמות רק תגדל. כך שכל אחות המטפלת ביולדת תדע גם לעזור לה בהנקה בצורה מושלמת.

אורית מוסיפה ואומרת כי, "אצלנו בכרמל ישנן שיתופי פעולה מעולים בין מחלקות כמו למשל דיאטניות, רוקחות או מחלקות אחרות כמו מחלקת ילדים כי יש גם ילדים יונקים במחלקת ילדים, במחלקה הכירורגית עם נשים מניקות לאחר ניתוח לדוגמא ועוד.

ומה מיוחד בתפקיד הזה? שאלנו את אורית. "זה קידום בריאות" אומרת אורית, " זה קידום הבריאות הראשוני שניתן לתת לאדם…זו זכותו של התינוק לקבל חלב אם, זה המוצר המושלם ביותר עבורו. וככל שמתאמת הנקה יכולה לסחוף איתה ולקדם את התחום הזה בקרב היולדות ובקרב הצוות זה הסיפוק הגדול ביותר בעיניי.
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

האם אתם נוהגים לצום ביום הכיפורים?

צפה בתוצאות

Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בבריאות