X

תושבת האיזור תפצה פרופסור מהטכניון ב-100 אלף שקלים

הפרופסור הגיש תביעת לשון הרע נגד אחיה של האישה, לאחר שזה פרסם נגדו פוסטים שמכפישים אותו ולפיהם הוא כביכול עקב והטריד את אחותו
פרופסור מהטכניון בחיפה, מצא עצמו לאחרונה במרכז של פרשה קפקאית לאחר שאישה שאינו מכיר, טענה נגדו כי הוא עוקב אחריה ומאיים על חייה.

אחיה של האישה הפיץ נגדו בפייסבוק פוסטים שמכפישים את שמו וכעת נדרש האח, שנתבע על ידי הפרופ', לשלם פיצויים לאחר שנקבע כי הפיץ לשון הרע.


התובע, שמשמש כראש מעבדה לחקר סרטן בטכניון, טען בכתב תביעה, כי אחותו של הנתבע, עמה אין לו כל היכרות מוקדמת, החליטה מסיבה לא ברורה להעליל עליו עלילת שווא ולפיה הוא כביכול עקב אחריה, צילם אותה ואיים עליה.


הפרופ' סיפר בתביעתו, כי ראשיתה של הסאגה בחודש יולי 2019, בשעות הבוקר, בעת שעמד במרכז זיו בשכונת נווה שאנן בחיפה וחיכה לאשתו שתאסוף אותו לעבודה. התובע סיפר לבית המשפט כי הוא נוהג להמתין לאשתו באותו מקום כמעט בכל יום, לאחר שהוא מביא את הילדה לגן.

 

הפרופסור טען שאחותו של הנתבע העלילה עליו שעקב אחריה. צילום אילוסטרציה: פיקסאביי

באותו היום הוגשה נגדו תלונה במשטרה על ידי האישה, שטענה כי הוא עקב אחריה וסימן לעברה תנועת חיתוך בגרון, וגם צירפה תמונות שלו ושל רכבו. הוא נחקר בחשד לאיומים וגם במשטרה הבהיר כי הוא אינו מכיר את האחות ולא איים עליה.

יומיים לאחר מכן, בעת ששוב עמד במרכז זיו, ניגש אליו אחיה של האישה עם אדם נוסף, וצילם את הפרופ' במכשיר הטלפון וטען נגדו שהוא מאיים על אחותו. הפרופ' הגיש תלונה למשטרה וחזר והדגיש כי הוא אינו מכיר את האישה ואין לו מושג על מה מדובר.

 

הטכניון. צילום: בני שלביץ

פרופ' מהטכניון מצא עצמו לאחרונה במרכז של פרשה קפקאית. בתמונה, קריית הטכניון. צילום: בני שלביץ

אולם בזה לא תם הסיפור. באותו יום פרסם אחיה של האישה פוסט באתר פייסבוק, בדף של קבוצת חדשות, פוסט שכלל שתי תמונות של הפרופ' עם הכיתוב "האם אתם יודעים מי זה האדם שרודף אחרי אלמנה ויתומים וסוחט אותם". האח הוסיף ושלח מייל לפרופ' שבו כתב בין היתר: "אני עליתי בחקרתי על המפעיל ויודע הכל. יש לי את כל הפריטים עליך בפייסבוק בטוויטר בלינקד והכל. אני פונה אליך מבלי ידיעת אחותי ובידעת עורך הדין המייצג אותנו. שתחשוב טוב על עתידך כואב לי מאוד שיניה לך תיק פלילי כמו המפעיל. כמו כן אתה תקבל זימון על ידי בית המשפט ואני יביא לך הזימון לטכניון. האמת והצדק תצא לאור. עד מחר בצהריים אני מחכה לתשובה האם אתה מוכן להעיד נגד המפעיל על מנת להציל התואר. מחכה לתשובה". (שגיאות כתיב במקור -ד"ג).

האח אף הגיע אל מקום עבודתו של הפרופ' בטכניון, נכנס למשרדו והניח שם מסמכים. לאחר מכן, הוסיף להסתובב במקום. כשהגיע הפרופ' לפקולטה, פנה אליו האח, הלך אחריו במשך מספר דקות תוך שהוא מצלם אותו באמצעות מצלמת מכשיר הטלפון שברשותו ולאחר מכן עזב את המקום.

האח הוסיף ופרסם בפייסבוק כי הפרופ' מופעל על ידי אחרים במסגרת סכסוך סביב ירושה שקיבה אחותו מבעלה המנוח. הוא הוסיף ופרסם עוד פוסטים נגד אותו פרופ' המציגים אותו כמאיים ומטריד וכמי שנשלח על ידי אחרים.

היכל המשפט חיפה. צילום: ויקיפדיה Hanay

להגנתו טען האח כי כתב התביעה שקרי והוגש בחוסר תום לב וכתביעת השתקה נגד המעשים הבלתי חוקיים והבלתי מוסריים שעשה הפרופ' כלפי אחותו. הוא טען כי הפרופ' עקב ובלש אחר אחותו, פגע בפרטיותה ואיים עליה. לטענתו, הפרופ' נשלח על ידי צד שלישי, שאת זהותו לא פירט, במטרה לעזור לגיסתה של אחותו בהליכים משפטיים המתנהלים ביניהם. עוד טען האח, שהפרופ' עקב, צילם ובלש אחרי אחותו במשך שבוע ימים, עד שהוא חשף את מעלליו הגובלים בפלילים, ואחותו הגישה שתי תלונות במשטרה נגד הפרופ'.

"בפרסומים אלה התכוון הנתבע באופן ברור לבזות ולהשפיל את הנתבע, תוך התייחסות לתוארו ועבודתו בטכניון. זאת ועוד, פרסומי הנתבע נעשו בלשון בוטה ואגרסיבית, על דרך קביעת עובדות ביחס לתובע. בנוסף, הנתבע הבהיר מספר פעמים במפורש, גם במסגרת הליכים משפטיים, כי אין בדעתו להסיר את הפרסומים ואף נטה ידו להמשיך בכך. בנסיבות אלה, אין אלא להניח כי הנתבע התכוון לתוצאה הטבעית של מעשיו, בהכפשת שמו של התובע בפומבי". ציין שופט בית משפט השלום בחיפה, סגן הנשיאה, אבישי רובס, בפסק הדין.

השופט פסק כי האח ישלם לפרופ' פיצויים בסך 100 אלף שקלים ועוד 20 אלף שקלים שכר טרחת עו"ד.

 

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחוק ומשפט

<<

<