X

מנהלים חדשים במערכת החינוך החיפאית

"אני בטוחה שהמנהלים המצוינים שמצטרפים לנבחרת המנצחת, יזניקו את בתי הספר לשיאים חדשים", אמרה ראש העירייה עם הצטרפותם של המנהלים החדשים למערכת החינוך בעיר. קבלו אותם
שישה מנהלות ומנהלים חדשים נבחרו לתפקידי ניהול בתי ספר בעיר חיפה: רם שמואלי ינהל את בית הספר השש-שנתי "אליאנס", נוי אליהו תנהל את חטיבת הביניים "עירוני א'", חגית פלח תנהל את החטיבה ב"אליאנס", מיכל דהן-לבני נבחרה לניהול חטיבת הנעורים "לאו בק". לבתי הספר היסודיים נבחרו דנה משיח לניהול בית הספר "עין הים", וטניה גולדין תנהל את בית הספר "דגניה" בקריית חיים.

רם שמואלי. צילום: אלבום פרטי

רם שמואלי, אשר ינהל את בית הספר השש-שנתי "אליאנס-כל ישראל חברים", הוא טייס קרב ומפקד בכיר בחיל האוויר לשעבר.  מאז שחרורו, לפני 13 שנים בדרגת תא"ל, הוא עוסק בחינוך- כיו"ר כפר הנוער גלים, יו"ר "השומר החדש", מייסד משותף של הקבינט הציבורי לחינוך, מורה בחיפה ועוד. לתפישת שמואלי, ניהול בית ספר ובחירה בתפקיד של איש חינוך בישראל, זוהי שליחות לעיצוב עתיד החברה בישראל. עם היכנסו לתפקיד אמר שמואלי: "אני מקבל לידי את בית ספר "אליאנס" בחרדת קודש ובהתרגשות ומודה על הזכות וההזדמנות. זוהי אחריות גדולה ואני יוצא לדרך ארוכה, ביחד עם אנשיי".


נוי אליהו. צילום: אלבום פרטי

נוי אליהו, אשר נבחרה לנהל את חטיבת הביניים "עירוני א'", היא בעלת תואר ראשון במתמטיקה ובחינוך מיוחד, תואר שני בניהול מערכות חינוך, בוגרת קורס הניהול "אבני ראשה", דוקטורנטית בחוג למנהיגות ומדיניות בחינוך וחברת נבחרת הדוקטורנטים המצטיינים של אוניברסיטת חיפה. אליהו מתמחה בחינוך מיוחד ומאמינה במענה וביחס אישי לכל התלמידים לאורך כל הדרך. היא דוגלת בחינוך ערכי, שמטרתו לצמצם פערים בעזרת הקניית אסטרטגיות למידה המשלבות תמיכה רגשית, חיזוק הביטחון ותחושת המסוגלות לצד חדשנות ומעורבות בקהילה. עם היבחרה ציינה: "אני מאמינה שלמערכת החינוך יש תפקיד משמעותי בעיצוב דור העתיד".

חגית פלח. צילום: אלבום פרטי

חגית פלח, אשר תנהל את חטיבת הביניים "אליאנס", היא בעלת תואר ראשון במתמטיקה ובפיזיקה, תואר שני בהוראת המתמטיקה, התמחות בהערכה ומדידה דיסציפלינארית, בוגרת קורס הניהול "אבני ראשה" ותכנית ההכשרה של מנהלי מצוינות יישוביים. בשש השנים האחרונות מנהלת את אשכול הפיס בקריית ביאליק. בעלת 27 שנות ניסיון בתחום החינוך המתמטי, מדעי, טכנולוגי. מאמינה בעבודת צוות, ובעלת ניסיון בהנעה של צוותי מורים מגוונים ושילוב בינתחומי. פלח ציינה כי היא מאמינה שחלק ממטרות בית הספר הן לעודד למצוינות, היא מאמינה בחינוך מותאם אישית ובפריצת מחיצות בין עולם בית הספר לבין העולם שמחוצה לו.

מיכל דהן לבני. צילום: אלבום פרטי

מיכל דהן-ליבני, אשר תנהל את חטיבת הנעורים לאו בק, היא בעלת תואר ראשון במתמטיקה ובהוראת המתמטיקה, תואר שני בסטטיסטיקה ואבטחת איכות ובוגרת קורס ניהול "אבני ראשה". מאז שנת 2000 ועד היום לימדה מתמטיקה בחטיבת הנעורים ובתיכון, הובילה את תחום המתמטיקה בחטיבה, חינכה כיתות רגילות וכיתות מחוננים, שימשה כסגנית למנהל ורכזת פדגוגית, הובילה את קהילת פורום רכזי המקצוע והובילה ימי שיחות אישיות בין מורים מקצועיים לתלמידים, דבר אשר יצר חיבור וקשר הדוק בין המורה לתלמיד. מיכל מאמינה כי השיח והקשר האישי בין התלמיד והמורה – הוא הערך החשוב בתחום החינוך וכן שכל תלמיד מסוגל להצליח. ישנם תלמידים שמכוונים מטרה, לעומתם תלמידים שצריכים שאנחנו נאיר להם את הדרך בה הם הולכים.

דנה משיח. צילום: אלבום פרטי

דנה משיח נבחרה לניהול בית הספר היסודי "עין הים". היא בעלת תואר ראשון בחינוך מיוחד ותואר שני בהוראה ולמידה. בעלת ותק כ-16 שנים בבית הספר עין הים: ניהלה את חטיבת כיתות החינוך המיוחד, עבדה כרכזת חברתית, הקימה וניהלה את פינת החי. בנוסף, הדריכה והנחתה סדנאות לפיתוח מקצועי בחוג לחינוך מיוחד במכללה האקדמית לחינוך גורדון. עם היבחרה סיפרה כי לפי תפיסתה, "התלמיד במרכז הוא קודם כל ילד שיש לו הורים, משפחה, קהילה צוות חינוכי ומטפלים כל אלו עובדים יחד חזקים ואוהבים למען העתיד בו הילד יהיה בוגר  אחראי ועצמאי ומשמעותי בחברה".

טניה גולדין. צילום: ראובן כהן דוברות העירייה

טניה גולדין אשר נבחרה לניהול בית ספר "דגניה" בקריית חיים, היא בעלת ניסיון של מעל לעשרים שנים בתחום החינוך. בשנים האחרונות הדריכה צוותי הוראה במסגרת תכנית "מרום", ובתפקידיה השונים לאורך השנים שימשה כמלווה פדגוגית של צוותי הוראה, רכזת תכניות לילדים בסיכון, רכזת חינוך מיוחד, יועצת חינוכית, מורה לאנגלית ואף עסקה בפיתוח יחידות הוראה מתוקשבות. לגולדין תואר ראשון בפסיכולוגיה וספרות אנגלית, תואר שני בייעוץ חינוכי, היא בוגרת תכנית להכשרת מנהלים "אבני ראשה" ועברה קורס מנחים בשיטת מצמיחים- להפחתת אלימות בבתי ספר. עם היבחרה, אמרה: "אני מודה על הזכות שניתנה לי לנהל את בית הספר. אני רואה בתפקיד זה שליחות, ואני מאמינה כי יחד עם הצוות החינוכי המסור וקהילת קריית חיים נצליח להביא את תלמידי בית הספר להישגים משמעותיים בתחומים הערכיים והפדגוגיים".

עינת קליש רותם. צילום פייסבוק

ראש עיריית חיפה, עינת קליש רותם: "מערכת החינוך של חיפה היא מהטובות בארץ ולנבחרת המנצחת מצטרפים אלינו השנה שישה מנהלים מצוינים בעלי רזומה עשיר. אני מאחלת להם הצלחה רבה ובטוחה שהם יזניקו את בתי הספר לשיאים חדשים".
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

האם אתם נוהגים לצום ביום הכיפורים?

צפה בתוצאות

Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחינוך