ההופעה של להקת "קולות אורט ביאליק" בה חברים תלמידים הלוקים באוטיזם שגרמה לנשיא המדינה לדמוע

הופעה נשיאותית ללהקת "קולות אורט קרית ביאליק" * בטקס שנערך במשכן נשיאי ישראל עלתה הלהקה שבה חברים תלמידים הלוקים באוטיזם, בהופעה מרגשת. הנשיא התקשר לראש העיר אלי דוקורסקי והביע את התרגשותו מההופעה המיוחדת וגם: תלמידי חטיבת הביניים אורט דפנה הציגו את פרויקט "מנהיגות נוער למען התייעלות אנרגטית"

אמש התקיים במשכן נשיאי ישראל בירושלים אירוע מסכם לתוכנית המשותפת לחברת החשמל ולרשת ״אורט״ בנושא התייעלות אנרגטית. באירוע השתתפו יו"ר חברת החשמל, אלוף ( במיל.) יפתח רון טל, מנכ"ל רשת אורט, צבי פלג וראשי רשויות מקומיות.

תלמידי חטיבת הביניים אורט דפנה שלקחו חלק בפרויקט "מנהיגות נוער למען התייעלות אנרגטית" השתתפו באירוע והציגו בפני נשיא המדינה את פעילותם. תכנית הלימודים "מנהיגות נוער למען התייעלות אנרגטית" – מיזם משותף חינוכי וייחודי של רשת אורט ישראל וחברת החשמל במסגרת פעילותה הקהילתית של החברה . תכנית הלימוד עוסקת בנושא שימוש מושכל בחשמל בדגש התייעלות אנרגטית כשגרת חיים לתועלת הפרט, הקהילה והסביבה . תלמידי חט"ב אורט דפנה במהלך השתתפותם בפרויקט שיתפו בפעילותם את החברים לכיתה  ולשכבה על מנת להשפיע על עמדותיהם והרגלי הצריכה שלהם.  בין השאר הצליחו להקטין את חשבון החשמל של בית הספר בכ- 12000 ₪. החסכון המשמעותי הושג בעקבות הפרויקט.
בעבר פורסם כי בעקבות הפרויקט ההתייעלות האנרגטית בחט"ב דפנה והצגתו בפני פורום מנהלים של עיריית קריית ביאליק,  הכריז ראש העיר, אלי דוקורסקי, על תחרות התייעלות אנרגטית בין מחלקות העיריה.

בדברי ברכתו אמר נשיא המדינה, ראובן ( רובי ) ריבלין : "אנחנו צריכים מנהיגים צעירים, שהעתיד הירוק הוא בראש חלומותיהם. המאמץ המשותף שלכם למען הסביבה רוקם את החיבורים היקרים מפז, שהופכים את הארץ הזו למקום ראוי וטוב, שכיף לחיות בו. אני מביט בכם ומתמלא גאווה". הנשיא הוסיף: " אזרחים צעירים, אכפתיים וחדורי תחושת אחריות, הדואגים יחד ליצור עולם יפה יותר. אתם התקווה הישראלית של הוריכם, של מוריכם, אתם התקווה הישראלית שלי."

יו"ר חברת החשמל,  אלוף (במיל) יפתח רון טל:  "עיסוקה של חברת החשמל נוגע מעצם מהותו בקשת רחבה של נושא קיימות ואתגריה בתחום מורכבים ומאתגרים. עם זאת, כמי שחרטה על דגלה ניהול ועשייה שיטתיים ובלתי מתפשרים על פי עקרונות פיתוח בר קיימא,  ניתן לומר בגאווה שעל אף המורכבות, החברה הייתה ועודנה מובילה במשק הישראלי בביצועיה.  תחום ייחודי שמאפיין את עשייתה של חברת החשמל הוא מעורבותה בקהילה ובמערכת החינוך בפרט בנושא מתחומי הליבה שלה. בשנים האחרונות מושם הדגש בעיקר על התייעלות אנרגטית תוך דגש על התועלות הסביבתיות שלה, יחד  עם קידום שימוש מושכל וחסכוני בחשמל בקהילה, במטרה להפכו לשגרת חיים כצו השעה ובהלימה לתפיסת הקיימות לאורה מתנהלת החברה."

מנכ"ל רשת אורט, מר צבי פלג:   "רשת אורט רואה בפרויקטים מסוג זה את חוד החנית של לימודים טכנולוגיים ומדעיים הפוגשים את השטח . נמשיך ונקדם פרויקטים דומים המאפשרים לתלמידים לקחת חלק בשינוי אמיתי ולהיות שגרירי השינוי בביתם ובבתי הספר.   ההתייעלות האנרגטית הפכה לאפשרות הכלכלית הישימה ביותר  והנקייה ביותר מבחינה סביבתית"

סמנכ"ל רגולציה, קשרי ממשל ותקשורת בחברת החשמל, אורן הלמן, שמחלקת קשרי הציבור בחטיבתו מובילה את הפרויקטים הקהילתיים ופרויקט זה,  מציין ואומר כי  "הדור הצעיר, הם מחוללי השינוי והשותפים שלנו בשמירה על איכות הסביבה ואיכות החיים. פרויקט זה ותרומתו  להתייעלות אנרגטית חשובה וחיונית  ויסייעו לתהליכים של התייעלות אנרגטית ושמירה על איכות הסביבה בכל אחד מהישובים בו ייושם. על הפעלת הפרויקט מטעם חברת החשמל אחראיות מירה פל, מנהלת מחלקת קשרי הציבור ואינעאם חסון."

על התוכנית האמנותית הופקדה להקת ״קולות אורט קרית ביאליק״ המורכבת מתלמידים תקשורתיים (על רצף האוטיזם). שירת המלאכים שלהם ריגשה את הנוכחים ובהם נשיא המדינה ראובן רובי ריבלין, שקם ממושבו להודות לילדים המקסימים וביקש להצטלם עימם. בתום הטקס התקשר הנשיא הנרגש לראש העירייה אלי דוקורסקי והביע את התרשמותו הרבה מהלהקה ומההצגה הקולחת של פרויקט ההתייעלות האנרגטית בחטיבת הביניים "דפנה", כפי שהוצג על ידי התלמיד צח בביץ.
בעבר פורסם כי בעקבות הפרויקט התייעלות האנרגטית בחט"ב דפנה והצגתו בפני פורום מנהלים של עיריית קרית ביאליק, הכריז דוקורסקי על תחרות התייעלות אנרגטית בין מחלקות העירייה.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בקרית ביאליק