התלמידים שותפים לרפורמת הבגרויות

בעקבות מפגש של מועצת התלמידים והנוער הארצית עם הנהלת משרד החינוך: יוקם צוות ליישום רפורמת הבגרויות. זה יהיה צוות עבודה משותף למשרד החינוך, מנהלים, מורים, הורים ותלמידים
 

הפגישה בין התלמידיםוצמרת משרד החינוך בנושא רפורמת הבגרויות. צילום: משרד החינוך

הפגישה בין התלמידיםוצמרת משרד החינוך בנושא רפורמת הבגרויות. צילום: משרד החינוך

משרד החינוך מקיים לאורך כל הטמעת רפורמת "הלמידה המשמעותית" שיח פתוח ומשותף עם ציבור המנהלים, ארגוני המורים, ההורים והתלמידים, זאת כדי לבצע את ההתאמות לקשיים אשר עולים במסגרת הטמעת הרפורמה.
במסגרת כך, בחמישי האחרון (7.10) התקיים שיח פתוח, בין נציגי משרד החינוך ונציגי התלמידים בישראל, בנושא מבנה הבגרויות החדש ויישום רפורמת למידה משמעותית. בשיח נכחו מנכ"לית משרד החינוך מיכל כהן; אליאב בטיטו יו"ר מועצת התלמידים והנוער הארצית; אריאל לוי מנהל המינהל הפדגוגי במשרד החינוך; דליה פניג מ"מ יו"ר המזכירות הפדגוגית; נציגי מינהל חברה ונוער ונציגי מועצת התלמידים והנוער מכל רחבי הארץ, ומכל המגזרים, בדגש על שכבת י"א.
במהלך השיח הפתוח עם התלמידים ובהמשך למפגשים עם מנהלים הוחלט על הקמת "צוות י"א", צוות עבודה משותף למשרד החינוך, למנהלים, למורים ולמועצת התלמידים והנוער הארצית. הצוות אשר יגובש בימים הקרובים, ייפגש אחת לשבוע ויפעל כדי להטיב את הטמעת רפורמת הבגרויות במוסדות החינוך.
נציגי התלמידים הביעו תמיכה מלאה בעקרונות הרפורמה, והסכימו עם נציגי המשרד בחשיבות דרכי הלמידה החדשות, ששמות דגש על למידה משמעותית ועל התאמת ההוראה למיומנויות המאה ה-21. לצד זה, הציגו התלמידים קשיים שהם חווים במהלך שנת הלימודים הנוכחית, ודיברו על עומס שחשים לטענתם תלמידי שכבת י"א. נציגי המשרד קיבלו שבשנה הראשונה ליישום הרפורמה אכן ייתכנו קשיים, והוסכם שיש לפעול במשותף כדי למצוא להם פתרונות הולמים ומקלים.
במהלך השיח, הציגו נציגי מועצת התלמידים והנוער הארצית שורה של נושאים לבחינה, ומנכ"לית המשרד הבטיחה לשקול את הנושא. מנכ"לית משרד החינוך מיכל כהן הדגישה: "צוות י"א יפעל במשותף לליבון הנושאים והקשיים שעולים מין השטח, אני גאה בתלמידים ומתרשמת מהאחריות ומהמנהיגות שלהם. רפורמת הלמידה המשמעותית נועדה כדי לקדם למידה חווייתית ועדכנית, ואני משוכנעת שביחד נביא להצלחתה".
אליאב בטיטו יו"ר מועצת התלמידים והנוער הארצית בירך על ההחלטה: "אנו שמחים על היענות משרד החינוך לבקשתנו, על הקשב הרב לכל הטענות שעלו ועל האפשרות לקחת חלק בעיצוב עתיד החינוך של מדינת ישראל. אנו רואים בעקרונות הרפורמה התחלה לשינוי משמעותי בדרך לחינוך אחר ומתקדם, ומאמינים כי אנו – בני הנוער, נוכל להשלים את החלק החסר, ולהפוך את החינוך בישראל לזה העומד בחזית החינוך העולמית".משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • חיפה מחוץ לטווח הטילים: מה הייתם עושים למען תושבי הדרום והמרכז?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך