הסקייטפארק בידי המריקאים

צוות עבודה מיוחד שהוטס מארצות הברית לחיפה יתחיל בעבודות להשלמת מתחם הסקייטפארק בשטח פארק של כ- 2 דונם

 

יהב והאמריקאים. המתחם יציע מסלולי רכיבה ייחודיים לסקייטרים, רוכבי רולרבליידס חובבים ומקצועיים. צילום: עיריית חיפה

יהב והאמריקאים. המתחם יציע מסלולי רכיבה ייחודיים לסקייטרים, רוכבי רולרבליידס חובבים ומקצועיים. צילום: עיריית חיפה

ראש העיר חיפה יונה יהב, נפגש אתמול בבוקר (יום שלישי) עם נציגי חברת "DREAM LAND" האמריקאית המתמחה בהקמת סקייט-פארקים ובהחלקות בטון הדורשות מיומנות מיוחדת והכרות עם הענף. הצוות הוטס במיוחד ארצה ויגור בחיפה עד גמר העבודות.
בפגישה השתתפו בין היתר יו"ר קרן הכט – הרי זסלר, דניאל סקוט בעלת חברת "DREAM LAND" ובעלה מארק הסקייטר האגדי שהיה מראשוני בוני הפארקים בעולם והביא את בשורת הסקייטבורד שהוכר לאחרונה כספורט אולימפי.
עוד השתתפו בפגישה אנשי צוות הביצוע המתמחים בהחלקות הבטון הייחודיות, נציגי חברת "יפה נוף" שמנהלת את פרויקט הבנייה ונציג הסקייטרים החיפאי – טומי בויארצ'יק שבהנחיית ראש העיר מצטרף אף הוא לצוות הבנייה באתר.
דובי היימס, הקבלן המבצע את העבודות בשטח ציין כי בשלב הראשון בוצעו במקום עבודות חפירה נרחבות במהלכן הוצאו מהשטח כמויות גדולות של פסולת בנייה אשר הופרדה מכ – 6,000 טון אדמה ותהווה את הבסיס לבניית הפארק.
עוד ציין היימס כי עבודות היציקה וההחלקה צפויות להמשך כ – 5 חודשים והן צפויות להסתיים לקראת הקיץ.
מתחם האקסטרים החדש, מוקם כהרחבה צפונית של פארק הכט ויכלול כ – 1600 מ"ר של רמפות גבוהות, מעקות, תיבות ומשטחים משופעים שידמו רחובות ומדרגות. המתחם יציע מסלולי רכיבה ייחודיים לסקייטרים, רוכבי רולרבליידס חובבים ומקצועיים. סביב המתחם מוקמים מדשאות, שבילים, מתחמי ישיבה, שירותים ותאורת לד מיוחדת שתאפשר את הפעלת המתחם גם בשעות החשכה.
הפארק תוכנן על ידי משרד אדריכלות הנוף גרינשטיין הר גיל, יחד עם מחליק הסקטבורד המקצועי אלוף הארץ לשעבר ונציג ישראל באיגוד הסקטבורד העולמי אבי לוזיה, אשר זכה בעבר בשורה של תארים בינלאומיים.
עלות הקמת הפארק כ – 8 מיליון שקלים הממומנים על ידי קרן הכט אשר נציגם הרי זסלר השתתף בפגישה ועיריית חיפה.
טומי בויארצ'יק: "תודה לראש העיר על היענותו והחלטתו להקים בחיפה מתחם סקייטפארק ברמה הגבוהה ביותר שיהיה ללא ספק מהמובילים בארץ ויזכה לביקוש רב וייהפך למוקד פעילות ובילוי לצעירים מכל רחבי הארץ שיגיעו לחיפה לבלות במתחם האקסטרים".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחיפה