X

איך ניתן להימנע מהדבקה בזמן טיסה?

מאז פרוץ מגפת הקורונה, התבטלו אלפי טיסות ברחבי העולם בשל החשש הגובר מהדבקה בווירוסים נשימתיים כגון קורונה בזמן הטיסה. כעת ענף התעופה מתאושש וחוזרים לטוס לרוב היעדים בעולם כמעט בלי מגבלות, ועל כן חשוב לדעת מהן הדרכים להימנע מהדבקה בזמן טיסה מכללה הווירוסים הידועים ולוא דווקא מווירוס הקורונה. ד"ר אמיר עלימי, מומחה לרפואת ילדים, מכבי שירותי בריאות מחוז צפון, מסביר כיצד ניתן להימנע מהדבקה בזמן הטיסה
כידוע בזמן טיסה ישנו מגע הדוק בין האנשים במיוחד אלה שיושבים אחד ליד השני, במיוחד שהעברה נשימתית טיפתית אפשרית ומתגברת בישיבה בחלל סגור, גם כאשר יש שימוש במשטחים משותפים ושירותים משותפים.

ועל כן יש לנקוט במספר צעדים אפשריים שעשויים לחסוך ממנו הדבקה בזמן הטיסה:

לשבת ליד החלון:


חלק מהמחקרים הראו שאנשים שיושבים ליד החלון באים פחות במגע עם שאר הנוסעים, והם פחות נוטים לצאת מהכיסא שלהם להסתובב בתוך המטוס. על פניו אף אחד לא מבטיח שהנוסע שיושב לידך עלול להיות חולה ונגוע בווירוס ובכך הוא יכול גם כן להדביק אותך באותו וירוס.

אחת ההמלצות היא לשבת ליד החלון. צילום אילוסטרציה Pexels

רחיצת ידיים:

יש להקפיד על רחיצת ידיים עם מים וסבון למשך 20 שניות לפחות לפני ואחרי כל פעולה כגון אכילה, מגע עם משטחים משותפים וכניסה לשירותים.

והכי חשוב יש לא לגעת בעיניים, אף או פה ללא ידיים רחוצות.

להצטייד בחומר חיטוי לידיים:

יש להצטייד בחומר חיטוי נייד בתיק שלך, על החומר להכיל אלכוהול בריכוז של 60% לפחות. אחוז זה אשר יכול לנטרל את החיידקים או הוירוסי בזמן החיטוי.

יש להשתמש בו באופן תדיר במיוחד לאחר מגע עם משטחים משותפים, אכילה, וכניסה לשירותים.

חיסונים:

יש לקבל את חיסוני השפעת העונתיים שיכולים להגן עליך מפני מחלה רצינית או קשה. כמו כן, לקבל את חיסון הקורונה לפי הנחיות משרד הבריאות במדינה בה אתה חי.

קרדיט צילום: GETTYIMAGE

חולים לא עולים לטיסה:

אנשים עם מחלה נשימתית תסמיניים נא להימנע מעלייה למטוס על מנת לא להדביק או לסכן אנשים אחרים, במיוחד אלו שנמצאים בקבוצות סיכון: מעל גיל 60 או אנשים עם מחלות רקע למיניהם.

ניקוי משטחים עם חומר חיטוי על בסיס אלכוהול:

יש לדאוג לניקוי משטחים שאתה בה איתם במגע כמו ידיות המושב בו אתה יושב, משטח אכילה שנמצא מולך, חגורת הבטיחות, ידית דלת השירותים והאסלה.

לעטות מסכה:

נושא המסכה עלה לכותרות הרבה בשנתיים האחרונות עם התפרצות נגיף הקורונה. כידוע עטיית מסכה עשויה להגן עליך מפני הדבקה במחלה נשימתית אם היית בקרבת אנשים עם מחלות ויראליות נשימתיות. כמו כן במידה והנך חולה במחלה ויראלית עטיית המסכה יכולה למנוע ממך להעביר את המחלה לאחרים.

יש לעטות את המסכה בצורה שמכסה גם את האף ואת הפה ללא רווחים בינה לבין הפנים. יש להחליף את המסכה במידה והיא נרטבת או פגומה. יש להוריד את המסכה מצד השרוך ליד האוזניים ולנסות לא לגעת בגוף המסכה בכדי להימנע מחשיפה לטיפות שנמצאות על פני המסכה.

להימנע מאכילה:

בטיסות קצרות יש להימנע ככל שאפשר מאכילה בזמן הטיסה על מנת לצמצם את הזמן בו אתה חשוף לטיפות או הפרשות נשימתיות מהאנשים הסובבים אותך.

קרדיט צילום: GETTYIMAGE

לשלם בכרטיס אשראי מגנטי:

לפעמים אנחנו קונים דברים מהדיילות בזמן הנסיעה, עדיף להשתמש בשיטת תשלום מגנטית ולצמצם מגע עם מכשור או העברת כרטיס האשראי לאנשים אחרים ככל שניתן.

להשתמש בצ'ק אין הדיגיטלי לפני ההגעה לשדה:

צ'ק אין דיגיטלי עשוי לקצר משמעותית את זמן ההמתנה בתורים הארוכים לפני הכניסה לאזור הדיוטי פרי ובכך אתה יכול לצמצם הרבה מגע עם אנשים בעמידה מיותרת בתורים ולהימנע מחשיפה לאנשים שיכולים להיות חולים סביבך בתור.

הכותב: ד"ר אמיר עלימי, מומחה לרפואת ילדים, מכבי שירותי בריאות מחוז צפון

 
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

האם אתם נוהגים להזמין אוכל ובאיזו דרך?

צפה בתוצאות

Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בבריאות