X

חיפה מושבתת

ארגון העובדים פתח בשביתה כללית ליממה וכל פעילות העירייה נעצרה, מלבד החינוך המיוחד ובית החולים בני ציון. ראש העירייה הגיבה בציוץ בטוויטר

החל מהבוקר (ראשון) ולמשך יממה, מושבתת עיריית חיפה לאחר שארגון העובדים הכריז אמש על שביתה כללית של עובדי העירייה. לצד קולות של הורים אשר הביעו מחאה על הפגיעה בילדי הגנים, זוכה ארגון העובדים לתמיכה של חברי המועצה הלעומתית.

משאיות פינוי אשפה חוסמות את הכניסה לעיריית חיפה. צילום רשתות חברתיות שימוש לפי סעיף 27א לחוק זכויות יוצרים


הבוקר הוצבו שתי משאיות לפינוי אשפה בפתח הכניסה הראשית של עיריית חיפה, כחלק מהשביתה הכללית עליה הכריז אמש ארגון העובדים של העירייה שמאגד בתוכו כ-7000 עובדים. היום ולמשך היממה הקרובה, מושבתים כל שירותי העירייה כגון פינוי אשפה וגזם מלבד החינוך המיוחד ועובדי בית החולים בני ציון.


שביתה כללית ליממה

בין ארגון העובדים לבין הנהלת העירייה ישנו סכסוך ארוך סביב תנאי העסקתם של עובדי העירייה ועמידה בהסכמי העבודה של העובדים. סכסוך עבודה הוכרז לפני כמה שבועות לאחר שראש העירייה, עינת קליש רותם, הודיעה כי בכוונתה לבצע קיצוץ רוחבי בכוח האדם בכל מחלקות העירייה כדי להגיע לצמצום של 15 מיליון שקלים בהוצאות העירייה. לאחר שהמשא ומתן בין ארגון העובדים להנהלת העירייה לא צלח, הודיע ארגון העובדים על שביתה כללית של כל שירותי העירייה למשך יממה.

מטעם מועצת העיר הלעומתית נמסר: "בהמשך להודעת ועד העובדים על שביתה בת יממה, אנו שבים וקוראים לראש העיר לשבת עם יו״ר הוועד ולהגיע איתו להבנות. מזה חודשים רבים שראש העיר נמנעת מלקיים פגישה עם יו״ר הועד, מבקשת לבצע קיצוצים על חשבון העובדים הזוטרים ומונעת שדרוגים של עובדים. במקום זאת, ראש העיר בוחרת להגיש תלונה במשטרה כנגד יו״ר ועד העובדים. מי שמשלם את המחיר את התנהגותה חסרת האחריות של קליש אלו הם תושבי העיר חיפה שמחר יפסידו יום עבודה בגלל היעדר מסגרות חינוכיות, אשפה לא תפונה ועוד שירותים ייפגעו. קליש מוכיחה שוב ושוב כי פניה לייצר כאוס עירוני כדי לטשטש את כישלונה בניהול העיר. אנו קוראים לראש העיר להתעשת ולקיים שיחה עם יו"ר ועד העובדים עוד הערב ולהגיע להבנות".

צביקה ברבי. צילום: צור

חבר המועצה, צביקה ברבי: "השביתה היום תשאיר אלפי ילדים בבתים והורים שלא ייצאו לעבוד, וזוהי בדיוק הסיבה שחשוב להקים את יחידות המילואים של עובדי ההוראה. מזה כשנה גורמי העיריה לא יושבים עם הועד, לא מדברים איתו, ויש לכך השלכות רוחביות- אין עדכוני דרגה, אין עדכוני שכר, אין מי שיתנהל מול ועד העובדים. הדבר הזה זועק לשמיים. כבר אמרתי בעבר במועצת העיר- לא ייתכן שלא יושבים עם ועד שמונה כ-7000 עובדים וכולל אגפים, תאגידים ועוד. זה הזמן שראש העיר קליש תבין שהיא חייבת לשבת עם ועד העובדים כדי לפתור לעובדים את הבעיות ולא להתייחס אליהם כפסולת".

ברשתות החברתיות עלו היום דברי ביקורת על כך שהשביתה הכללית פוגעת בעיקר בילדי הגן אשר נמצאים בימי הסתגלות ואינם מוכנים לקבל את השביתה עליה הוכרז בפתאומיות.

עו"ד רן חלוואני. צילום מתוך אתר ההסתדרות

יו"ר הסתדרות המעו"ף במרחב חיפה, רן חלואני, מסר כי: "ראש העירייה חיפה אשר מודעת לכל הסוגיות הנתונות במחלוקת בדבר העסקת עובדי העירייה, מסרבת להיכנס לדון עם יו"ר ארגון העובדים על מנת להביא לסיום הסכסוך. יש להבין כי השביתה הכללית היום, בחלקה, היא למניעת המצב האבסורד בו ילדי התושבים נמצאים בסיכון נוכח החוסר המסיבי בהעסקת סייעות. כתוצאה מכך קיים משבר ופגיעה בהשגחה וטיפול בילדים. כמו כן תנאי העסקת הסייעות נפגע, חלקן מועסקות בשכר שעתי כשהן אמורות להיות מועסקות לפי משרה ומצבם הכלכלי בכי רע, זה מצב שלא יכול להימשך. אנחנו שבים וקוראים לראש העירייה לשבת לשולחן המשא ומתן על ארגון העובדים על מנת למצוא פתרון ולעמוד בהסכמים".

עינת קליש רותם על השביתה הכללית בעירייה

ראש העירייה, עינת קליש רותם, הגיבה לשביתה הכללית בציוץ בטוויטר שבו אמרה שבליל שבת קיבלה את ההודעה על השביתה של ארגון העובדים. בציוץ של ראש העירייה היא מציינת שישנם ועדים שמגלים אחריות (ועד המורים-ד"ג) ומייחסת חוסר אחריות לארגון העובדים של העירייה.
אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בלוקאל פוליטי