X

חינוך?! – לא (רק) בבית ספרנו

במרכז האקדמי לחינוך וחברה אורנים בונים חברה טובה יותר
חינוך חברתי קהילתי הוא חינוך בלתי פורמלי המתקיים במסגרות השונות אחרי שעות בית הספר.

החינוך החברתי קהילתי הוא המהות והנשמה של החינוך, של הקניית ערכים ושל התווית דרך באמצעות דוגמה אישית וההבנה שהחינוך נמצא סביבנו בכל מקום, בתנועות הנוער, במתנסים, בעמותות, בפנימיות ומרכזים קהילתיים.

אורנים היא בין המכללות הראשונות שהציעו תואר ראשון המתמקד בחינוך בלתי פורמלי בשילוב עם תעודת הוראה. הסטודנטים שלומדים בחוג לחינוך חברתי קהילתי לומדים אחרת וחושבים אחרת, הם אלו שיהיו שם בשביל בני הנוער ברגע האמת ויוכלו לכוון, להכיל ולהקשיב.


התמונה באדיבות מכללת אורנים

הלימודים בחוג משלבים למידה תיאורטית לצד התנסות מעשית, חוויתית ומשמעותית בשטח.

לימודי חינוך חברתי קהילתי באורנים מתאימים למי שחושב שהעשייה החינוכית היא דרך חיים משמעותית ולמי שמאמין שהחינוך הוא קשר מסייע עם ילדים, קבוצות וקהילות.

הלימודים בחוג מזמנים את הסטודנטים למסע מרתק של התפתחות וגילוי עצמי עם ליווי אישי של אנשי סגל שמגיעים מהשטח החינוכי חברתי והם מאוד מחוברים למה שקורה ולא עסוקים רק בתיאוריה.

החוג באורנים מציע את תוכנית מל"ח (מנהיגות לעוסקים בחינוך), תוכנית ייחודית שנבנתה במיוחד עבור אנשי חינוך שעובדים בשדה החינוכי והקהילתי לשלב תואר ראשון עם התנסות במקום העבודה שלהם.

בסיום הלימודים מקבלים הבוגרים תואר B.Ed  בחינוך חברתי קהילתי, תואר ראשון בחוג נוסף שנלמד במקביל, תעודת הוראה ותעודת עובד חינוך.

בחוג לתואר ראשון בחינוך חברתי קהילתי יש 2 מוקדי התמחות :

  • התמחות עם נוער בסיכון: התמחות ייחודית המשלבת עבודה חינוכית משמעותית עם בני נוער בטווח רחב של מצבי סיכון.

הלימודים בהתמחות משלבים  הקניית ידע תיאורטי  בנושאי חינוך, מצבי סיכון  וכלים טיפוליים לעבודה עם נוער מנותק במסגרות הבלתי פורמליות ובפנימיות ונוער בסכנת נשירה במערכת החינוך הפורמלית  לבין התנסות בשטח ולמידה משמעותית בסדנאות, סיורים, וקבוצות למידה מגוונות שיוצאות מהקופסה.

הלימודים בהתמחות מתאימים לאנשים שמאמינים ששינוי מתחיל ממבוגר או מבוגרת משמעותיים ש"נמצאים שם" עבור בני הנוער ברגע האמת, ולכאלו שחושבים שחינוך הוא אמצעי לצמיחה אישית

המעוניינים בלימודי תואר שני משלימים בתחום יכולים להמשיך   ללימודי תואר שני בתוכנית לחינוך והוראה לתלמידים בסיכון והדרה.

התוכנית מעניקה ומפתחת כלים חינוכיים וטיפוליים שמאפשרים לאנשי החינוך להיות דמות חינוכית שתאמין בהם ותקדם אותם. בתוכנית  ניתנת לסטודנטים הזדמנות לקחת חלק בפרויקטים מחקריים פורצי דרך המקדמים ומשפרים את החברה הישראלית והמרקם האנושי בה.

  • מנהיגות וניהול בקהילה: התמחות ייחודית בגישה אקטיביסטית חינוכית וחברתית .

הסטודנטים בהתמחות הם מי  שרוצים לפעול בתחום החינוך הבלתי פורמלי, כדי לקדם חינוך ראוי המושתת על ערכים דמוקרטיים והומניסטיים, צדק חברתי וקהילתיות ע"י גישה של אקטיביזם חינוכי וחברתי.

המסלול מיועד לאלו השואפים להביא לשינוי בארגונים חינוכיים קיימים או ליצור ארגונים חדשים, שיפעלו בזירה הקהילתית במטרה לקדם צדק חברתי, סולידריות וקהילתיות בחברה הישראלית (איציק שמולי כבר אמרנו?!).

ייחודיות התוכנית היא השילוב המלא בין לימודים אקדמיים וההתנסות בשטח תוך קבלת הדרכה אישית  וקבוצתית וליווי קרוב עם אנשי הסגל של החוג. כמו כן, אנו ההתמחות היחידה בארץ המכוונת את בוגריה לפעולה חינוכית במסגרת הקהילתית, שהיא כיום אחד הדברים "החמים" ביותר בתחום החברתי והחינוכי בישראל ובעולם!

 

  • *המעוניינים בלימודי תואר שני משלימים בתחום יכולים להמשיך ללימודי  תואר שני בתוכנית לניהול וארגון מערכות  חינוך  במהלכם  מגבשים הסטודנטים תפיסה מנהיגותית משמעותית ואפקטיבית שמובילה לפריצת דרך בתפיסת גבולות הארגון ולהעמדת אופציות חשיבה ופעולה חדשות שמובילות למימוש מטרות ויעדים הלכה למעשה.

 
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

האם אתם נוהגים להזמין אוכל ובאיזו דרך?

צפה בתוצאות

Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחינוך