העיר המצטיינת של משרד החינוך

קרית ביאליק היא מצטיינת ארצית בניהול העצמי של בית הספר לשנת 2015 * ראש העירייה אלי דוקורסקי: "קרית ביאליק ממשיכה להוביל בחינוך. ההשקעה פר תלמיד בעיר הינה מן הגבוהות בארץ וקבלת הפרס זו מעידה על כך"

 

מנהלי בתי הספר בעיר עם שר החינוך נפתלי בנט. צילום: עיריית ק. ביאליק

מנהלי בתי הספר בעיר עם שר החינוך נפתלי בנט. צילום: עיריית ק. ביאליק

משרד החינוך בחר בקרית ביאליק כרשות מצטיינת בניהול עצמי לשנת 2015. הודעה על כך קיבל ראש העירייה אלי דוקורסקי מהמנהל הפדגוגי של המשרד. קרית ביאליק היא העיר היחידה בין הקריות שזכתה בפרס זה.
במכתב הזכייה כותבת ראש מינהל ניהול עצמי במשרד החינוך אתי סאסי: "מעבר בית הספר לניהול עצמי מעניק אוטונומיה ומרחב גמישות פדגוגית, ניהולית ותקציבית גדולה יותר לבתי הספר. אנו שמחים כי קרית ביאליק נבחרה כרשות מצטיינת בניהול עצמי לשנת 2015 וזאת לאור התנהלות טובה של הרשות ובתי הספר בפן הכלכלי-תיפעולי, לרבות העברה סדירה של סל התלמיד, דיווחים סדרים של בתי הספר והמלצתה של הממונה לניהול עצמי במחוז. אנו מאחלים לכם שתמשיכו לראות ברכה בעמלכם ולהשביח את החינוך בבית הספר".
מחקרים בעולם מראים כי מתן אוטונומיה וסמכות לבתי הספר תוך העברת המשאבים אליהם תורמת לשיפור ההישגים והאקלים החינוכי. בתי הספר יודעים לזהות טוב יותר את צרכיהם וליצור להם מענים; אוטונומיה גדולה יותר מגבירה את המוטיבציה של הצוות החינוכי והניהולי. כך, איגום המשאבים והאוטונומיה התקציבית מאפשרים ייעול והקצאת משאבים בהלימה גבוהה יותר למטרות הפדגוגיות של בית הספר.
בעקבות הודעת הזכייה שיגר ראש העירייה אלי דוקורסקי מכתב תודה למנהלי בתי הספר בקרית ביאליק, בו כתב: "נתבשרנו כי קרית ביאליק נבחרה כרשות מצטיינת ארצית ביישום מודל הניהול העצמי. יש לכם חלק נכבד בהישג זה יחד עם צוות מזכירות בתי הספר. אתם מנהלים את בתי הספר באחריות ובמסירות תוך כדי פיתוח יוזמות פורצות דרך אשר הפכו את מערכת החינוך לשם דבר ומקור גאווה".
דוקורסקי גם הודה לעובדי אגף החינוך בעירייה, בהנהגתו של עמי ראובן, ובמיוחד לתקציבן האגף רוני גולדפרג, על תרומתו ליישום המוצלח של מודל הניהול העצמי, בתיאום יוצא מן הכלל עם גזבר העירייה לירן סולומון.
דוקורסקי: "חשוב לציין שההשקעה פר תלמיד בקריית ביאליק הינה מן הגבוהות בארץ וסל התלמיד הגבוה הינה נגזרות ישירה של השקעה זה".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בקרית ביאליק