X

5 דברים שחשוב לדעת לפני שרוכשים רכב משומש

מבחינה סטטיסטית, רוב הרכבים שהישראלי הממוצע יקנה בחייו יהיו רכבים משומשים ברמה כלשהי. רכבי יד שנייה מהווים שוק עצום בפני עצמם, וחשוב להבין כיצד לקנות רכב יד שנייה בצורה החכמה והאחראית ביותר

למהלך כזה יש דקויות ייחודיות לעומת רכישות של רכבים מהיבואן. ריכזנו עבורכם חמישה דברים שחשוב לדעת לפני שאתם קונים רכב יד שנייה.

בחסות לאומי רוצים לקנות רכב יד שנייה? עשו זאת בחוכמה


כאמור, רוב הרכבים שנרכשים ועוברים בעלות בשנה רגילה במדינת ישראל אינם רכבים חדשים מהיבואן, אלא דווקא רכבים "משומשים", או כפי שנהוג לקרוא להם – רכבים מיד שנייה. בקטגוריה זו יכולים להיכלל רכבים שהיו בשימוש עשור שלם וגם כאלה שהיו על הכביש פחות משנה, ואינם מתאימים לצרכים של בעליהם הנוכחיים.

קרדיט תמונה: pexels

קניית רכב יד שנייה טומנת בחובה הזדמנות לרכוש רכב במחיר זול יחסית לעומת שווי השוק של הדגם והסוג של הרכב, כך שברור מדוע השוק הזה פעיל כל כך. עם זאת, חשוב לבצע את התהליך בחוכמה. לשם כך, פירטנו כאן על 5 דברים שחשוב מאוד לדעת.

חמישה דברים שחשוב שתדעו על רכישת רכבים משומשים

  • לפעמים, רכב יד שנייה הוא עדיף – באופן אינסטינקטיבי, יתכן שחלקכם מחזיקים בדעה שלילית על רכבים מיד שנייה, גם אם אין לכך הצדקה. הסיבות שבגללן אנשים מוכרים את הרכב שלהן הן ממש לא רק (או אפילו בעיקר) ירידה באיכות הרכב או איזושהי תקלה מהותית שהופכת את הרכב לחסר ערך. ברוב המקרים, מכירת הרכב מתבצעת בשל השינוי בצרכים של בעליו – משפחה שגדלה, מעבר לחו"ל, שינוי תעסוקתי או כל סיבה דומה אחרת. במצבים אלה, קנייה של רכב מיד שנייה יכולה לסייע לכם להשיג רכב איכותי ביותר, במחיר נמוך בהרבה משווי השוק של רכב זה, שהיה יכול להיות מחוץ להישג ידכם במצב רגיל.

 

  • גם עבור רכב יד שנייה ניתן להשיג מימון – רובנו מכירים אפשרויות שונות של מימון לרכב עבור רכבים חדשים. חשוב לדעת שניתן להשתמש בחלק גדול מהאפשרויות האלה גם עבור רכבים מיד שנייה. הבנקים בישראל מציעים הלוואה לרכב ללא תלות בסוג הרכב או נתוניו, חדש או יד שנייה, וניתן לבדוק אפשרויות דומות גם בחברות המימון השונות.

 

  • חשוב מאוד לבחון היטב את ההיסטוריה של הרכב – לפני שקונים רכב מיד שנייה, יש לבחון בצורה מדוקדקת ומדויקת את ההיסטוריה שלו. ניתן לפנות למשטרה ולקבל מידע על תאונות בהן הוא היה מעורב, ובמסמכי הרכב יש לבחון את כל הטיפולים והתיקונים שבוצעו בו. כך, תדעו בצורה טובה יותר במה אתם משקיעים, וכפועל יוצא מכך גם כמה כדאי לכם להשקיע.

 

  • ניתן לחשב בצורה יחסית מדויקת את שווי השוק של רכב משומש – ישנם כלים שונים שיכולים לאפשר לכם לחשב בצורה מדויקת את השווי של רכב משומש. אתם מזינים לכלים הללו את סוג הרכב, שנת הייצור ואפילו את הרקע מבחינת טיפולים ופגיעות ברכב – וכך יכולים לחשב מה שווי השוק הריאלי של הרכב במצבו, עוד לפני הקנייה.

 

  • דגלים אדומים בתהליך קניית רכב מיד שנייה – הדגלים האדומים המרכזיים שחשוב להכיר קשורים במקרים רבים למוכר עצמו. מוכר שמסרב לאפשר לכם לנהוג ברכב, שמתנהג בצורה חשודה או שמשנה באופן משמעותי את המחירים שהוא דורש באופן פתאומי – אולי מסתיר משהו שחשוב שתדעו. התהליך צריך להתבצע בשקיפות מלאה ובאמון בין שני הצדדים, וכאשר אלו חסרים – פשוט עדיף לא להסתכן.

רכבי יד שנייה הם הזדמנות – אבל חשוב לבצע את הרכישה באחריות ובזהירות. עכשיו, אתם יודעים כיצד לעשות זאת בצורה חכמה ונכונה יותר, ויכולים להשיג לעצמכם רכב במחיר משתלם ובמצב מצוין.

 

כתבה זו אינה מהווה הצעה או התחייבות למתן הלוואה. אישור כל הלוואה, סכומה ותנאיה נתונים לשיקול דעתו הבלעדי של הבנק. אי עמידה בפירעון ההלוואה עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל.

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בעסקים