X

איך הצליח בן 6 מחיפה לרגש את הרופאים ברמב"ם?

"תודה שהצלתם חיים": סיפור שהתחיל בתאונה עם "בימבה", נמשך בניתוח עקב דימום מוחי ונגמר בחמשיר תודה בחרוזים למנתח ולכל הצוות הרפואי

חופשת הקיץ הגדולה, ידועה בעלייה במספר התאונות בהן מעורבים ילדים. במקרה של אלי בן ה-6, בן למשפחה חרדית מאזור חיפה, התאונה אירעה בגן השעשועים השכונתי. אלי נתקע בעמוד שהיה במקום במהלך רכיבה על "בימבה", (מכונית צעצוע שאותה מזיזים באמצעות הכידון מצד לצד) ונחבל בראשו. מיד בשלב הזה, הוריו, ששמו לב שבנם לא מרגיש טוב והחל להקיא, לא נרתעו, וקיבלו החלטה לפנות אותו במהירות אל בית החולים "בני ציון" הסמוך למקום מגוריהם.

בחלוף הזמן, מצבו של אלי הקטן לא השתפר, הכרתו החלה להתערפל ובבדיקת ה-CT שערך הצוות הרפואי ונמצא כי הוא סובל מדימום מוחי וחשד לאי תפקוד בגזע המוח, ובשלב זה אלי כבר היה מחוסר הכרה, מורדם ומונשם.

הצוות הרפואי קיבל החלטה והורה על פינויו המהיר לבית החולים רמב"ם. ד"ר עידו פלדור, סגן מנהל מחלקת נוירוכירורגיה, שטח בפני ההורים את ההשלכות הכרוכות בביצוע ניתוח באזור הראש. ההורים שהבינו את המצב מסכן החיים בו נמצא בנם הצעיר, קיבלו את ההחלטה ואלי הוכנס לחדר ניתוח.

עוד בחדשות


אלי הקטן וד"ר פלדור. צילום: הקריה הרפואית רמב"ם

אלי ילד חרדי וחייכן, כך מספרים הוריו, גידל פאות מאז היה בן 3. לדברי ההורים בנימין ויהודית, מדובר בחלק מהזהות שלו כפי שהוא מכיר את עצמו ובפני הקהילה בה הוא גדל.

ד"ר פלדור, שגדל בירושלים כילד דתי ולמד בבית הספר התיכון התורני ע"ש פ' הימלפרב עד כיתה י"ב, ידע היטב שגילוח פאות אינו דבר נהוג בקרב בני הציבור החרדי, אולם במקביל גם הבין את המצב – שבמהלך הניתוח הוא יידרש לגלח את הפאה השמאלית של הילד.

ד"ר פלדור קיבל החלטה אמיצה להשאיר חלק מהפאה ולערוך את הניתוח לרקע צלילי מוזיקה חסידית שהכיר, הכל במטרה לאפשר לאלי הקטן לשהות בסביבה נעימה במהלך הניתוח.

במסגרת הניתוח שארך מספר שעות, העורק שדימם והעמיד את אלי בסכנה אותר ונוקז בהצלחה. בתום הניתוח יצא ד"ר פלדור אל ההורים ועדכן אותם על ההליך הניתוחי והתנצל על כך שהוא נאלץ לגלח חלק מהפאה. בשלב זה ההורים המתוחים הודו לד"ר פלדור על הרגישות שנקט כלפי בנם ושמחו שהניתוח הסתיים.

אלי ואביו ברמב"ם. צילום: הקריה הרפואית רמב"ם

בסריקת ה-CT הנוספת שבוצעה לתוך הלילה בתום הניתוח, נמצא שאלי עבר את הניתוח המורכב בהצלחה והוא הועבר לאשפוז ביחידה לטיפול נמרץ ילדים.

בשעות הבוקר, בזמן שהצוות של היחידה לטיפול נמרץ החל בהליך ההתעוררות, הילד החל להגיב ולתקשר עם הוריו. מצבו הוטב, וכשישה ימים מהניתוח חזר לביתו. כיום, כחודש ימים לאחר הניתוח, אלי חזר לשחק בביטחה עם הרבה שמחת חיים, כשהוא ממשיך להסב להוריו הרבה נחת.

אלי עם אביו וד"ר פלדור. צילום: הקריה הרפואית רמב"ם

ההורים סיכמו את הסיפור בחמשיר מרגש שאותו הגישו לד"ר פלדור ולצוות הרפואי, בשמם ובשם בנם:

"אנחנו יושבים בבית ונהנים,
נהנים רק מלהסתכל,
בנינו חי ונושם,
רץ, קופץ, מדבר וזוכר,
כותב, מצייר ורושם,
זה דבר כל-כך פשוט,
ולנו זה בכלל לא ברור;

זה קרה בסתם יום של חול,
בנינו נתקע עם בימבה בעמוד,
בבית החולים הבינו מיד,
יש כאן דימום מוחי נרחב;

אז ניגש אלינו הרופא,
ד"ר פלדור לא דיבר הרבה,
נעשה את הטוב ביותר;

מדובר בילד חרדי עם פאות,
נשמור על אווירה המותאמת לו,
נשים לו שירים שמכיר,
וקצת מהפאה נשאיר;

זה חשוב לו כשיבריא,
יוכל לחזור בלי להתבייש,
שפאה אחת לו, יש;

ואנחנו בכי ותחנונים
ליושב במרומים,
שישמור על ילדינו
ותהיו שליחים טובים,
שיהיו בשורות טובות
ואנחנו נבוא לכם להודות;

כולנו ציפייה כיצד התעורר,
כל תזוזה, כל חיוך מרגש ביותר,
ד"ר פלדור מגיע לביקורת,
בגובה העיניים מדבר עם הבן,
כואב לך משהו? אתה רוצה משהו?
זה הזמן לארטיקים וכל הממתקים שתרצה;

תודה לכל צוות רמב"ם המסורים,
שהייתם שליחים טובים ממרומים,
הצלתם לבנינו את החיים,

תודה להרב סבו היקר שליווה הכווין ותמך,
ולד"ר פלדור המדהים תודה מיוחדת,
שחוץ מרופא ועם כל הידע,
בגובה העיניים מדבר ומרגיע.

תודה שהצלתם חיים".

 
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

האם הייתם מעוניינים לתרום לקראת פסח למשפחה נזקקת?

צפה בתוצאות

Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחדשות