X

הנס של דמיטרי: בן 61 חזר לחיים בכרמל

לאחר שעבר קריסת מערכות נראה היה כי אפסו הסיכויים, אבל הצוותים המשולבים של בית החולים כרמל לא ויתרו על חייו של תושב נשר
אחרי שכמעט כל מערכות גופו קרסו, לאחר ארבעה חודשי אשפוז קשים שבחלקם היה מורדם ומונשם, נראה כי אפסו סיכוייו של דמיטרי ניקוליינקו, תושב נשר, לשוב לחיים.

דמיטרי (61) אושפז תחילה ב icu עם חמצת לקטית, שנגרמה מכדור מוכר לטיפול בסוכרת. ד"ר מועתז עבד אל רחמן, מתמחה במחלקה הפנימית א' שטיפל בדמיטרי מספר: "דמיטרי הגיע לכרמל במצב קריטי, עם אי ספיקה נשימתית ואי ספיקת כליות. הוא הוגדר במצב קשה מאוד ואושפז ביחידה לטיפול נמרץ הנשמה. הוא טופל גם בדיאליזה כדי למנוע הרעלה של הגוף. תוך כדי האשפוז הוא עבר גם שתי דלקות ריאות קשות ובנוסף עבר גם טיפול ארוך ומורכב באנטיביוטיקות  מיוחדות, לטיפול בחיידק עמיד וקשה במיוחד מסוג מרסה".

 דמיטרי וצוות מחלקה פנימית א בכרמל. צילום אלי דדון

צוות בית החולים כרמל לא הרים ידיים ובעזרת התמדה, מקצועיות ומסירות אין קץ, הצליחו בכוחות משולבים שכללו את צוותי היחידה לטיפול נמרץ וצוות המחלקה הפנימית א', להחזיר את דמיטרי לחיים.

דמיטרי עלה עם משפחתו בשנת 2002 מקזחסטן, עבד לפרנסתו בתחום הרכב ומתגורר בנשר. ביתו דאשה שהיתה צמודה אליו לאורך כל חודשי האשפוז סיפרה: "אבא בסה"כ היה אדם דיי בריא. לאחרונה הוא סבל מחולשה לא ברורה ושלשולים, לא חשבנו שזה משהו רציני, אבל בכל זאת רצינו לבדוק מה קורה איתו, ועלינו איתו למיון של כרמל."

סגן מנהלת הסיעוד במחלקה הפנימית א' אלכס אולינוב שטיפל גם הוא בדמיטרי סיפר: "אחת הסיבות המרכזיות למצבו הקשה של דמיטרי היתה  חמצת לקטית. מדובר בסיבוך חמור מאוד ונדיר אצל חולי סוכרת אשר מקבלים תרופה נפוצה לטיפול בסוכרת".

מנהל המחלקה, ד"ר קאסם, מנהלת הסיעוד ליובה וסגנה אלכס. צילום: אלי דדון

ראינו  שמצבו הרפואי בקבלה לא היה מזהיר בכלל," מספר האח אלכס: "דמיטרי פיתח אי ספיקה נשימתית שבגינה הוא הונשם, עבר דיאליזות, עבר פיום קנה, פיתח חזה אוויר לחץ, ועוד לא מעט סיבוכים, אבל בזכות הטיפול המסור והמקצועי של טיפול נמרץ הוא זכה בחייו בפעם נוספת. לפנימית א' 1 דימיטרי הגיע לפני כחודש וחצי לאחר טיפול מסיבי ביחידה לטיפול נמרץ, להמשך טיפול ומעקב אצלנו ביחידה.

אפשר לומר שדימיטרי עבר לא מעט במהלך אשפוזו אצלנו, הוא חווה המון עליות ומורדות במהלכו. קשה לומר שרק הגורל היה מעורב פה, מכיוון שכל הצוות של פנימית א1 היה מעורב בתהליך הארוך הזה. החל מהצוות הרפואי, דרך צוות האחיות וכוחות העזר, עובדת סוציאלית, פיזיותרפיסטים וריפוי בעיסוק, התזונאית, עובדי משק ועוד. כולנו כצוות הפכנו את הגורל למשהו שאפשר לשנות. גרמנו לקושי להפוך לאפשרי ולגורל לכלי שאפשר לשנות", סיכם האח אלכס.

דימטרי כבר מחלים בבית. צילום: אלי דדון

"אנחנו נלחמים ולא מוותרים על אף חולה ובשום מצב",  מספר מנהל המחלקה הפנימית א', ד"ר סמיר קאסם, "במהלך האשפוז הצוותים שלנו דיברו ותקשרו עם דמיטרי באמצעות ציורים ותמונות וראינו לו בעיניים את הזיק של התקווה. דמיטרי לימד את כולנו לא להתייאש לא להרים ידיים, וכשלי כמנהל המחלקה בכרמל  יש צוות כזה מקצועי ומסור, רק השמיים הם הגבול ".

ביום שישי האחרון עמדו ד"ר קאסם וכל הצוות הרפואי והסיעודי במחלקה, ויחדיו הביטו בדמיטרי, שהתחיל סוף סוף ללכת ולחייך. אחרי חודשים ארוכים של אשפוז קשה ומורכב, הוא השחרר בסוף השבוע להמשך שיקום וטיפול בביתו.

ד"ר מועתז: "עברנו איתו  ניסיונות גמילה מההרדמה  והנשמה עם תהליך גמילה מאוד ארוך וקשה מחומרי הרדמה. וכשביום האחרון אני רואה אותו נושם בכוחות עצמו וגם והולך במחלקה. זאת חוויה והצלחה שאי אפשר לתאר. כולנו התחברנו לדמיטרי המיוחד וטיפלנו בו בצמידות במהלך איטי ומסור  עם השקעה של כל הצוות. ובסוף הבן אדם יוצא בריא על הרגליים זה סיפוק אדיר שממלא את כולנו".

והבת דאשה ואביה לא מפסיקים להודות לצוותים של כרמל על החיים שהעניקו שוב במתנה: "אני ואבא מודים מעומק הלב לצוות המיוחד של המחלקה הפנימית וטיפול נמרץ כרמל. תמיד הרגשנו וידעתי שאנחנו בידיים הכי טובות שאפשר. יש כאן צוות מקצועי ומגובש וכולנו מעריכים את כולכם מאוד. לראות היום את אבא עומד על הרגליים והולך, זה פשוט לא יאמן מה שהצלחתם לעשות כאן. אתם פשוט מלאכים. אבא וכולנו מאושרים, אנחנו הולכים מכאן לשיקום ומודים לכל הצוות הנהדר של כרמל מכל הלב"
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

האם קיימת בך היכולת לקבל את הקהילה הלהט"בית?

צפה בתוצאות

Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בבריאות


<