X

ועד ההורים בליאו בק דורש מהעירייה מימון בדיקות אסבסט

הורי התלמידים בתיכון ליאו בק דורשים לבצע בדיקות נוספות על מנת לשלול הימצאות סיבי אסבסט ולשם כך הם דורשים מימון מהעירייה שהודיעה כי אינה מסתמכת על בדיקת איגוד ערים להגנת הסביבה  • <

הורי תלמידים בתיכון ליאו בק דורשים מעיריית חיפה מימון בסך 500 אלף שקלים לבדיקות ברחבי בית הספר לשלול הימצאות של סיבי אסבסט קטלניים זאת, לאחר שהמשרד להגנת הסיבה הודיע כבר כי ניתן לאכלס את המבנה.

המאבק של הורי התלמידים נמשך כבר תקופה ארוכה והוא נובע מהחשש כי כתוצאה מעבודות הסרת האסבסט בתקרת בית הספר, עלולים עדיין להימצא סיבי אסבסט בתוך הכיתות והמבנה, דבר שעלול לסכם את בריאות התלמידים לטווח ארוך.תיכון ליאו בק. צילום מתוך אתר בית הספר ליאו בק


המשרד להגנת הסביבה הודיע להורים כי תוצאות הדיגומים תקינות ומצביעות על כך שניתן לשוב ולהשתמש במבנה בית הספר וכי הוא בטוח ולא נשקפת כל סכנה לשוהים במבנה. לאור זאת, ולאחר שבחן את דוח סיום העבודות, אישר המשרד את השימוש במבנה וחזרת התלמידים והמורים לבית הספר. המשרד להגנת הסביבה הודיע כי הדגימות שנעשו ברחבי בית הספר, הצביעו על כך שלא קיים אסבסט במבנה.

מנהלת אגף אסבסט ורישום כימיקלים במשרד להגנת הסביבה, רעות רבי: "לאחר שנים של סיכון פוטנציאלי והיערכות ארוכה ומורכבת להסרה, מבנה התיכון בליאו בק בטוח לשימוש.  עבודות הסרת האסבסט הסתיימו, והאסבסט הוסר במלואו מבית הספר. הפרויקט בוצע באופן הבטיחותי והזהיר ביותר, תוך שקיפות מלאה מול ההורים והתושבים, ודגימות האוויר מראות שניתן לחזור לשגרה מלאה במתחם".

יו"ר איגוד ערים להגנת הסביבה, עו"ד שרית גולן שטיינברג, פנתה לראש עיריית חיפה וציינה כי "לשם ביצוע עבודות הניקיון הנדרשות וביצוע בדיקות נוספות בהיקפים הנדרשים לפרויקט, ישנו צורך בתקציב נוסף של כחצי מיליון שקלים".

יו"ר איגוד ערים להגנ הסביבה, שרית גולן שטיינברג. צילום: דורון גולן

בפנייתה מציינת גולן שטיינברג "להזכירך, איגוד ערים ביצע בדיקות לאורך כל הפרויקט כבקרה ותוספת על מנת להבטיח כי הנתונים המתקבלים מהימנים ויאפשרו קבלת החלטות מושכלת לאורך התקדמות הפרויקט עד לשלב שבו ניתן יהיה להחזיר הילדים ללמוד בלב שלם וללא חשש. ואכן, האיגוד צפוי לבצע בדיקות בכל אחת מהכיתות בבית הספר התיכון לאחר תום השיפוצים על ידי חברת שקמונה, ביצוע ניקיון ובדיקות על ידי חברת שקמונה. בנסיבות אלו, ובכדי לוודא ששיקולים תקציביים לא ימנעו עמידה בהבטחות שהובטחו להורים על ידך וכפי שנמסר להורים על ידי מפקח האסבסט, אבקשך לדאוג לאלתר למציאת מקורות מימון לביצוע עבודות ניקיון ובדיקות לאחריהן. לשם כך, אבקש כי תיזמי פנייה רשמית למשרד החינוך ולמשרד להגנת הסביבה להשלמת התקציב. יש לזכור כי עיריית חיפה בהתאם להחלטת מועצת העיר הורתה לממן כבר למעלה משני מיליון לפרויקט, ויש לעשות הכל כדי לבחון השלמת התקציב החסר מהקרן הממשלתית לטיפול בהסרת אסבסט. בית הספר ליאו בק חווה טלטלה עזה בעקבות הפרויקט ותלמידים רבים עזבו את בית הספר כך שלמוסד נגרמו הפסדים רבים שאין מהיכן להשלימם. בין אם עמדת העירייה שלא לסייע לתיכון שאינו עירוני ובין אם כן, קיימת מחויבות שלנו לתלמידים החיפאים הלומדים במבנה להבטיח שעשינו הכל כדי לוודא שהמבנה בטוח בעבורם בריאותית".

"הדבר היחיד שימנע פעולה כוחנית של החזרה למבנה ללא קיום בדיקות אלו (בשלל תירוצים למיניהם) הוא בית משפט. על כך אנו נלחמים". נמסר מוועד ההורים "לא יתכן כי חוסר תקציב יוביל להפקרות ויסכן את חיי הילדים".

מעיריית חיפה נמסר: "עיריית חיפה אינה מסתמכת על בדיקות "איגוד ערים להגנת הסביבה" או כל גורם אחר, אלא מבצעת בדיקות על פי הנחיות המפקח על האסבסט, המוסמך לנושא על ידי המשרד להגנת הסביבה. בהתאם לתוצאות המעבדה והנחיות המפקח יבוצעו גם עבודות הניקיון וכל עבודה אחרת ככל שידרש".
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

האם אתם אוהדי כדורגל?

צפה בתוצאות

Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחינוך
<

<