X

בשורה: הושלם פרויקט ההרחבה בכביש 6 בין מחלף עין תות ליקנעם

בעלות של 450 מיליון ש״ח הורחב כביש 6 בקטע שבין עין תות ליקנעם, מה שיביא להקלה משמעותית בעומסי התנועה ולחיבור הצפון למרכז הארץ

בטקס חגיגי נחנך קטע כביש 6 שבין מחלף עין תות ליקנעם לאחר סיום ביצוע העבודות להרחבתו על ידי חברת חוצה ישראל, זרוע הביצוע של משרד התחבורה.

האירוע התקיים אתמול (שלישי)  במעמד שרת התחבורה, מרב מיכאלי, מנכ"לית משרד התחבורה, מיכל פרנק, יו"ר חוצה ישראל, רוני מילוא, מנכ"ל חוצה ישראל, דן שנבך וראש עיריית יקנעם, סימון אלפסי.


חונכים את הקטע החדש בכביש 6. מימין לשמאל: מנכ״לית משרד התחבורה, מיכל פרנק, שרת התחבורה, ח״כ מרב מיכאלי, מנכ״ל חוצה ישראל, דן שנבך, יו״ר חוצה ישראל, רוני מילוא, ראש העיר יקנעם, סימון אלפסי. צילום עדי דינר


הרחבת מקטע הכביש בין יקנעם למחלף עין תות כולל הכפלת מספר הנתיבים משניים לארבעה לכל כיוון וחיבורו לכביש 6. הפרויקט, בהובלת חוצה ישראל, נחשב למורכב במיוחד, מכיוון שהכביש נותר פתוח לתנועה רציפה במהלך כל משך הפרויקט. קטע הכביש החדש שנפתח לתנועה ישמש כעורק תחבורה מרכזי אשר יחבר בין הצפון למרכז, ובכך תתאפשר זרימת תנועה טובה יותר על כביש 6, ללא רמזורים, ונסיעה רציפה ומהירה לנוסעים בצפון הארץ, מטרופולין חיפה והגליל.

על פי ההערכות, מידי יום נוסעים בקטע זה כ-100-120 אלף כלי רכב ופתיחת המקטע צפויה לחסוך לחלק גדול מהנהגות והנהגים זמן יקר בכבישים.

לצד פרויקט הרחבת הכביש, הושקעו משאבים רבים בקידום ופיתוח של פרויקטים נוספים לאורך תוואי פרויקט ההרחבה לצורך שימור סביבתי ולרווחת אזרחיות ואזרחי ישראל, בהם: ביצוע עבודות לשדרוג חניון קק"ל המשמש כנקודת עצירה וריענון וכן, במסגרת העבודות הוכשר חניון למשאיות, אוטובוסים ורכבים פרטיים.

בנוסף, הוקם פארק עם מתקנים ושולחנות פיקניק לשימוש ציבור המטיילות והמטיילים, הוסדרו ארבעה מעברי מים לשימור הנחלים החוצים באזור, וכן נשתלו עצים חדשים בתוואי הפרויקט.

נבנו ארבעה קירות תמך לאורך תוואי הפרויקט לצורך שמירה על ההרים ושימור העצים. נבנה קיר אקוסטי בסמיכות למושב אליקים לצורך הפחתת מפגעי רעש לתושבות והתושבים, שודרגו רמפות העלייה והירידה לכביש 6 במחלף אליקים.  שודרגה והורחבה לנסיעה דו כיוונית דרך הגישה בין אזור התעשייה של יקנעם למפעל סולתם ב'.

בשורה לנהגים בצפון. צילום עדי דינר

שרת התחבורה והבטיחות בדרכים, מרב מיכאלי: "אני מאושרת שאנחנו פותחות ופותחים את מחלף עין תות של כביש 6 כמו שצריך. פרויקט שכמו פרויקטים רבים, הצלחנו לחלץ מתקיעות של שנים. ולא רק הפרויקט יוצא מהפקק, גם אתן ואתם תצאו מהפקק. כמי שנסעה ועמדה בפקק בכביש 6 פעמים רבות, הפתיחה הזו היום היא בשורה אדירה והיא תאפשר לכן ולכם להגיע ממקום למקום הרבה יותר מהר ובקלות, אבל חשוב שנזכור- כל כביש שנסלל לרכב פרטי בסוף יסתם בפקק, ולכן אנחנו נעבוד קשה מאוד כדי שתעבור ותהיה כאן הרבה מאוד תחבורה ציבורית והרבה מאוד הסעת המונים, כי רק ככה, בהיפוך הפירמידה, נוכל להוריד את העומס ולהגיע לאן שנרצה בחיים".

מנכ"לית משרד התחבורה, מיכל פרנק: "מקטע עין תות יקנעם היה צוואר בקבוק בכביש 6 והתעכב שנים רבות. אני שמחה שהצלחנו לפתור את הפלונטר, ואנו מגישים את המקטע לציבור לפני החגים, שיהנה מנסיעה מהירה ורציפה לצפון וממנו".

מנכ"ל חוצה ישראל, דן שנבך, אמר: "אני מברך וגאה על השלמת פרויקט כביש 6 בקטע שבין עין תות ליקנעם, במסגרתו הכפלנו את מספר נתיבי הנסיעה. מדובר בפרויקט שמשרת את האינטרס הלאומי – חיבור הצפון למרכז, לטובת כלל תושבי מדינת ישראל שכעת יוכלו לנוע במהירות וביעילות. פרויקט זה מצטרף לשורה של פרויקטים שמקדמת חוצה ישראל בצפון, שמטרתם לספק פתרונות תחבורתיים מתקדמים, המאפשרים הקלה משמעותית בעומסי התנועה ושיפור איכות חיי התושבים."

השרה מרב מיכאלי אתמול במהלך הטכס. צילום עדי דינר

ראש עיריית יקנעם, סימון אלפסי: "אני מברך על סיום העבודות ופתיחת הכביש לרווחת עם ישראל. הכביש החדש מחבר את עין תות ליקנעם, ועל אף ההמתנה הארוכה היה שווה לחכות כי אנו כבר מרגישים את השינוי שחל בזרימת התנועה. פתיחת הכביש לפני החגים היא בשורה סופר חשובה לעם ישראל שנוהר לצפון בתקופה זו. אני שמח שתושבי יקנעם ייהנו מכביש משודרג הכולל ארבעה נתיבים לכל כיוון מה שיקל על עומסי התנועה. אני מברך את שרת התחבורה והבטיחות בדרכים, מרב מיכאלי שלקחה את הפרויקט וליוותה אותו אישית מאז שנכנסה לתפקידה. אני מברך את חוצה ישראל על עבודה מקצועית ושיתוף פעולה פורה ומצוין לרווחת תושבי יקנעם וכלל אזרחי המדינה".

 

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחדשות